Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co lepsze dla programisty #norwegia czy #szwecja?

Singiel here i szukam czegoś nowego, chce zacząć od nowa i podoba mi się skandynawski klimat jednak nigdy tam nie mieszkając na dłużej nie mam pojęcia jak jest w rzeczywistości. Szukam tego co każdy na #emigracja czyli dobrej jakości życia, nie wiem miłych, pomocnych ludzi, możliwości, itd. Nie jestem typem imprezowicza i z jednej strony lubię być sam, z drugiej czasem mam ochotę nawiązywać nowe znajomości.

#praca #pracait #it #programowanie #programista15k #skandynawia #norweski #szwedzki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co lepsze dla programisty #norwegia czy #szwe...

źródło: rtiE6p2NbvEPz53NmRa7jTLtKqmMVswN

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w obu państwach życie jest OK, ale nie masz co liczyć na znajomości. Zwłaszcza jak nie znasz języka. Jak przeprowadzisz się z rodziną, to spoko, ale jak sam, to IMO nie ma sensu. Norwegia OK jak chcesz coś odłożyć i wrócić.
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: Z mojego doświadczenia powiem, że nie będzie miał. Jechać z drugą połówką, rodziną albo wcale.
@mirko_anonim No i tak jak mówią, raczej nastaw się na naukę języka żeby nie być aż tak bardzo "podczłowiekiem" :)
  • Odpowiedz
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich oczywiście, to będzie długi proces, tylko dla wytrwałych. Ja bym nie dał rady, byłem z ciekawości coś tam odłożyłem ale raczej bym znów nie chciał z uwagi na pogodę której mi tak bardzo brakuje nawet w Polsce...
  • Odpowiedz
podoba mi się skandynawski klimat jednak nigdy tam nie mieszkając na dłużej


@mirko_anonim: Krótko musiałeś mieszkać. Jeśli jednym z czynników jest dobra jakość życia, to szukaj miejsca gdzie jest przede wszystkim dużo słońca.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: chyba o realiach życia w takiej Norwegii, to się nasłuchałeś z opowieści Seby pod żabką, który jeździ tam do pracy na dwa miesiące w roku, bo na pewno nie znajdziesz w tym kraju niczego, co wypisałeś w swoich oczekiwaniach xD
  • Odpowiedz