Wpis z mikrobloga

Jakie sa zalety segmentow? Dlaczego sa takie popularne? Chodzi o nizsze koszta budowy? Bo z samego punktu widzenia konsumenta to dla mnie jakis kompromis miedzy mieszkaniem w bloku a we wlasnym domu - zarowno masz sasiada za sciana jak i (na ogol) lokalizacja znacznie gorsza. Tak jak tutaj nie wyobrazam sobie codziennie wychodzic na ogrodek, balkon jak na pic, mialbym wrazenie ze ktos mnie zrobil w bambuko
#nieruchomosci #budowadomu
ElMatadore - Jakie sa zalety segmentow? Dlaczego sa takie popularne? Chodzi o nizsze ...

źródło: PIN0000

Pobierz
  • 90
@ElMatadore: Mieszkasz w domu, a jednak w mieście. Masz ogródek, w którym rozłożysz dzieciom basen albo trampolinę, własny garaż gdzie możesz trzymać narzędzia, narty czy latawiec do kajta. Dodatkowo większe metraże niż mieszkania. 140-200 metrów często mają takie segmenty, czyli idealnie dla pary 2+2 pracującej zdalnie. Kupienie działki budowlanej w normalnej lokalizacji w takim Wrocławiu kosztuje więcej niż cały taki segment w stanie surowym.
@ElMatadore: szeregowce mają znikomą ilość zalet. Mieszkasz jak w bloku, tylko sąsiadów masz po bokach. Nie wiesz na jakiego sąsiada trafisz (znajomemu przez ogrodzenie do ogródka śmieci wrzucali, typowa imprezowa rodzinka bez dzieci, ciągłe hałasy, muzyka po nocach). Ogródki wielkości garażu, do tego często tego garażu właśnie nie ma, podjazd wąski, więc nie zaparkujesz więcej niż jednego, góra dwóch samochodów. Masz gości? Masz problem, bo nie ma gdzie parkować. Zalety? Często
a jako rodzina personalnie wolalbym sie juz budowac na zadupiu


@ElMatadore: xD i potem wozic wszedzie dzieciaki? wiadomo ze #!$%@? cena gra pierwsza role bo jakbys mial 5 milionow wolnej gotowki to bys se wybudował chate w lokalizacji pryma sort a nie pchał sie w szeregi ale tak jak @garbaty33 napisał szeregi to połączenie zalet mieszkania i domu we w miare akceptowalnej cenie biorac pod uwage ich minusy.
@ElMatadore: cena, wynikająca z niższego kosztu działki oraz niższych kosztów budowy (wspólne elementy konstrukcyjne). Jeśli ktoś nie chce mieszkać w bloku, ale też nie chce wyprowadzać się pod miasto, często wybiera szereg - w dobrej lokalizacji z dostępem do infrastruktury, w cenie domu pod miastem. A szereg pod miastem to z kolei wybór dla tych, którzy nie chcą mieszkać w bloku, ale nie stać ich na szereg w mieście. No i
@ElMatadore: co jest nie tak z tym ogródkiem albo balkonem że na niego nie wyjdziesz?

Tak, szereg to coś pomiędzy blokiem i domem. Ja na przykład rozglądam się za szeregówką, bo chcę mieć ogródek i kominek, i chcę mieszkać w miejscu które ma jakąś infrastrukturę i usługi, gdzie nie jestem zależny od auta. Dom w tej samej cenie musi być na zadupiu, które tego nie zapewni. Nie wiem po co te