Wpis z mikrobloga

Jakie sa zalety segmentow? Dlaczego sa takie popularne? Chodzi o nizsze koszta budowy? Bo z samego punktu widzenia konsumenta to dla mnie jakis kompromis miedzy mieszkaniem w bloku a we wlasnym domu - zarowno masz sasiada za sciana jak i (na ogol) lokalizacja znacznie gorsza. Tak jak tutaj nie wyobrazam sobie codziennie wychodzic na ogrodek, balkon jak na pic, mialbym wrazenie ze ktos mnie zrobil w bambuko
#nieruchomosci #budowadomu
ElMatadore - Jakie sa zalety segmentow? Dlaczego sa takie popularne? Chodzi o nizsze ...

źródło: PIN0000

Pobierz
  • 90
problem w tym, że większość tego typu nowej zabudowy jest poza miastem. Bez garażu. A powierzchnia to nie 200, a bardziej 90 metrów.


@rzzz: o dokładnie, większość nowych szeregówek to nie domy tylko większe piętrowe mieszkania, my kupiliśmy taką z początku lat 90 do remontu i mamy, podjazd na 2 samochody (40m2, szerokości 8m) , średniej wielkości garaż, jest dużo miejsca, mamy 150m2, a nie jak większość 70-110m2, do tego spory
Zgadzam się z opinią, że to połączenie wad mieszkania w bloku i domu jednoczesnie. Wścibscy lub hałaśliwi sasiedzi, dzięki którym we wlasnym ogródku nie masz prywatności. Siedząc na tarasie mowisz szeptem, bo nie wiesz czy ktoś nie siedzi za "parawanem", a jak sasiad puści bąka to czujesz. Nie masz zarządcy, po kilku latach kazdy maluje swoj segment na ulubiony kolor. Dach Ci się uszkodzi - placisz sam, wszystkie remonty elewacji - płacisz
@ElMatadore:

z zalet:
1. często masz podwójną ścianę "zewnętrznej" grubości do sąsiada - u mnie jest "moja" ściana, pustka powietrzna, ściana "sąsiada", więc hałas jest mocno umiarkowany
2. nie masz sąsiadów ani od góry ani od dołu
3. większy metraż w cenie mieszkania
4. ogródek - często mikroskopijny, ale zawsze -naście razy większy niż balkon
5. nikt Ci nie smrodzi od dołu fajkami palonymi na balkonie
6. ogólnie więcej miejsca na
Chodzi o nizsze koszta budowy?


@ElMatadore: Oczywiście, plus więcej tego zmieścisz na jednej działce. Stonks

Bo z samego punktu widzenia konsumenta to dla mnie jakis kompromis miedzy mieszkaniem w bloku a we wlasnym domu - zarowno masz sasiada za sciana jak i (na ogol) lokalizacja znacznie gorsza.


@ElMatadore: Z samego punktu widzenia konsumenta to głównym elementem przyciągającym jest cena za metr i mimo wszystko posiadanie jakiejś namiastki ogródka, brak klatki
@julian351: @rafal_13 @julian351 @garbaty33 Ta, #!$%@? masz ogródek, ale co z tego jak nawet grilla nie zrobisz, bo zaraz sąsiad będzie chapał. Prywatności zero - sąsiedzi widzą wszystko na Twoim ogródku. Kolega dopiero co się wprowadził do szeregowca, chwalił się jaka to wolność w porównaniu do bloku, chciał zrobić taką mini parapetówkę z grillem, nie minęło 5 minut i już sąsiad z mordą wyskoczył. Nie no zajebiste te szeregowce.
@ElMatadore zalety sa takie, że poprawiasz standard życia porownujac z blokiem, masz wiekszy metraż, mniej sasiadow - wasza wspolnota mieszkaniowa jest mala, wiec mozecie glosowac uchwaly i osiągać kompromisy, a jak masz normalnych i bezproblemowych sasiadow to ci nawet chaty przypilnuja jak gdzies pojedziesz.

Masz ogrodek, w ktorym mozesz w zasadzie zrobic co chcesz i urzadzic jak ci sie podoba.

Wiosna/lato jak pracuje zdalnie to robie to wlasnie w ogrodku na tarasie,
nie minęło 5 minut i już sąsiad z mordą wyskoczył.


@4mmc-enjoyer: bo sąsiad, podobnie jak on, myślał chyba, że kupuje sobie dom wolnostojący ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ciekawe zresztą początki sąsiedzkiej współpracy, będą tak mieszkać obok siebie jeszcze długie lata, warto może zacząć stosunki nieco łagodniej.
@yaah: Mówiąc tak pogardliwie możesz pochwalić się większym, utrzymywanym przez ciebie ogrodem, czy nadal u mamusi czekasz na spadki?

>1. często masz podwójną ścianę "zewnętrznej" grubości do sąsiada - u mnie jest "moja" ściana, pustka powietrzna, ściana "sąsiada", więc hałas jest mocno umiarkowany


@PanBalon: To jest chyba podstawa, by lokal ten był jakoś sensownie wydzielony prawnie od drugiego, na osobnych KW. Niestety bywają januszerki szeregowo-bliźniakowe na wspólnym stronie, wtedy jest
@ElMatadore: powiem na swoim przykładzie. Zdecydowałam na taki segment ponieważ w cenie 40m mieszkania w Warszawie mam prawie 140m powierzchni, całą infrastrukturę w zasięgu 15min piechotą (apteki, drogerie, przystanki, basen, siłownię, Lidla, żabki, żłobek, szkoła itd) i 800m do granicy Warszawy. Do Centrum Warszawy bardzo dobry dojazd, przystanek pod osiedlem, więc nie będę musiała robić za taksówkę dla dzieciaków.

Działki w tej okolicy mają niebotyczne ceny i zakup byłby droższy niż
@ElMatadore: W Niemczech bardzo popularny typ budownictwa w mieście. Mój przyjaciel, który mieszka w Niemczech sprzedał swoje mieszkanie na osiedlu w bloku 4 piętrowym i kupił takie mieszkanie w szeregowcu. Wg. niego zalet tyle samo co wad.
+ wejście bezpośrednio z ulicy
+ parking pod drzwiami
+ mały ogródek - latem można posiedzieć na świeżym powietrzu - dzieci maja się gdzie pobawić
+ większa prywatność
- gorsze rozmieszczeni pomieszczeń ( wcześniej
@4mmc-enjoyer: to już zależy od sąsiadów, kopcę grilla ile tylko chcę, tak jak reszta, nawet malutkie ognisko raz robiliśmy, nikomu nic nie przeszkadza, prywatności nie ma, z tym się zgodzę, ale ja tam też nic nielegalnego nie robię, żebym miał się ukrywać przed ludźmi, basen mamy rozłożony przez cały sezon letni i mam to gdzieś czy ktoś zagląda czy nie, nago się też nie opalamy :)