Wpis z mikrobloga

Sprawa jest. Szukam auta tak do 15 tysięcy.

Ktoś może coś polecić?

Wymagania:

- MUSI być Isofix.
- Benzyna sama lub z LPG.
- Żeby to nie był 30 letni mercedes super premium wyposażony we wszystko co możliwe, który rozsypie mi się po tygodniu.
- Najlepiej z okolic #slask. Mieszkam w #rybnik, tak 3h w jedną stronę mogę po auto za tą cenę jechać. Nad morze po auto za 15k raczej nie ma sensu.
- Nie chce #audi ani #bmw oraz innych marek gdzie jak coś się zepsuję to za części zapłacę drugie tyle co za auto.
- Auta po "tuningu" odpadają.
- Przebieg do 270k

Moje spostrzeżenia...

- #mazda, #opel... W tej cenie to są roczniki które rdza mi zje w ciągu miesiąca. Więc raczej odpada.
- Auta 150 koni i więcej odpadają. Chce coś ekonomicznego i niezawodnego. Nie #!$%@? autem. Okolice 100 koni spokojnie starcza na wyprzedzenie i spalanie w mieście jest niskie.
- #ford-y z tym analogowym zegarem na środku deski odpadają. Szanujmy się trochę.
- #renault odpada. Teściu ma meganke, środek jest tak #!$%@?, mało intuicyjny że głowa mała. Jeździłem kilkoma autami marki Renault i wychodziłem z nich z załamaniem nerwowym.
- #alfaromeo... bym chciał jeździć lawetą to takową bym sobie kupił a nie osobówkę.

Od kilku dni przeglądam otomoto, najbardziej nastawiony jestem na tego #volkswagen-a.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-ekonomiczne-1-6-8v-z-niemiec-5drzwi-klima-rej-160zl-2-kluczyki-ID6FOUSa.html

Jakieś pomysły? Albo jak oceniacie tego #vw z ogłoszenia?

#samochody #motoryzacja #zakupy #otomoto #mechanikasamochodowa #kiciochpyta
Qontrol - Sprawa jest. Szukam auta tak do 15 tysięcy. 

Ktoś może coś polecić? 

Wyma...

źródło: 02150416114109_otomoto_2_large-1024x600

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee Bardzo dużo można powiedzieć jeśli się na tym zna. A do takich osób jest ten post. Wybieranie auta po rozmiarze...

Różne wersje silników mają równe awaryjności. Jedne są bardziej awaryjne inne mniej itp.
  • Odpowiedz
@Qontrol w tej kasie bym nie wybrzydzał tylko brał sprawne bez rdzy :) ja osobiście polecę bo sam mam Skoda Superb MK1 2.0 benzyna z gazem. Mega duże i wygodne :)
  • Odpowiedz
@Qontrol poszukaj Octavii II, są bardziej praktyczne jeśli chcesz VAG-a. Na sensownego Japończyka to za mały budżet. Bym Ci polecil Lagunę II 2.0 w benzynie. Mega wygodne a w benzynie bardzo mało awaryjne. No i gaz łyka jak słowo boze. Seat Exeo też jest spoko. Ale 1.6, albo 1.8 turbo, tylko trzeba uważać bo po którymś roku były TFSI.
  • Odpowiedz
@Qontrol: masz budżet 15K a wymagania takie jakbyś do salonu szedł :D
przekreślanie marki bo ma zegarek analogowy.
alfa to lawety, przebieg jako argument przy wyborze auta 17-20 letniego, dorośnij trochę

To Twoje pierwsze auto ma być?
  • Odpowiedz
@Qontrol no właśnie najpierw wybierasz jaki potrzebujesz samochód. Jeden potrzebuje małe miejskie auto, inny kompakt, ktoś inny kombi, mpv albo crossovera, później wybierasz konkretne modele. Właśnie tak się zaczyna wybór samochodu jak się tego nie robi od dupy strony xDD

Co więcej, później ma to znaczące znaczenie w cenach względem rocznika i przebiegach tych samochodów

Zaraz polecimy ci VW up i fiata 500, bo przecież spełni wymogi jak wybieranie auta po rozmiarze
  • Odpowiedz
@Qontrol mieszkasz na śląsku i chcesz 300kilo jechać po auto? To tam na miejscu, tak w promieniu 100 kilometrów od Rybnika nic nie ma? Byłem w zeszłym roku pierwszy raz na Śląsku i mnóstwo komisów widziałem więc chyba coś da się znaleźć.
  • Odpowiedz