Wpis z mikrobloga

Czy wiecie, że jednym z postulatów w tzw."lewicowych" kręgach jest cesarka na życzenie?

Tymczasem w Polsce już teraz w niektórych województwach 50% ciąż kończy się cesarką, a wg WHO ten wskaźnik powinien oscylować w granicach 10-15%.

p0lki są tak roszczeniowe i leniwe, że nawet im się normalnie rodzić nie chce...

#p0lka #zdrowie #ciaza
miku555 - Czy wiecie, że jednym z postulatów w tzw."lewicowych" kręgach jest cesarka ...

źródło: dee75627-4890-4d67-bee5-795e2fb9f84a

Pobierz
  • 124
@RozowaZielonka Nie rodziłem naturalnie, ale znam kogoś kto rodził ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po prostu mam dwójkę dzieci, każde z innego porodu i widziałem różnice w czasie rzeczywistym. Nie wiem jaki odsetek kobiet zmaga się ze zrostami zamieniającymi seks w piekło, jednak jeśli chodzi o inne aspekty to wystarczy trochę pracy i rehabilitacji ginekologicznej, by o nich zapomnieć.
@miku555: to jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, jak w 21 wieku nie da się rodzić 100% bezboleśnie
czy to musi byc jakiś achievement, że organizm dociera do granic wytrzymałości żeby narodził się człowiek?

zresztą, jak udałoby się doprowadzić do perfekcji "ciąże na zewnątrz" to wszystkie problemy związane z ciążą i porodem znikną
a rodziłeś normalnie, że się wypowiadasz?

Cesarka to ryzyko, jak każda operacja, i tak, dochodzi się dłużej do siebie

Ale nie masz rozciętego krocza ze zrostami, które twój seks zamienia w piekło, możesz kichnąć bez posikania się i nie wypada ci odbyt ;)


@RozowaZielonka: współczuję Ci. Szczególnie przewalona sprawa z tym odbytem. Uda Ci się z tego wyleczyć?
a rodziłeś normalnie, że się wypowiadasz?

Cesarka to ryzyko, jak każda operacja, i tak, dochodzi się dłużej do siebie

Ale nie masz rozciętego krocza ze zrostami, które twój seks zamienia w piekło, możesz kichnąć bez posikania się i nie wypada ci odbyt ;)


@RozowaZielonka: taaa każda kobieta od wieków biega z wypadajacym odbytem. Skąd wy się bierzecie XD
@miku555: Tutaj będzie cytat jednej kobiety po porodzie naturalnym wzięty z pod filmu o powikłaniach w czasie takiego porodu "Poród skończył się krwotokiem, pęknięciem pochwy, nacięcie krocza, ogromnym bólem fizycznym i psychicznym przy samym porodzie i po nim. Po takich uszkodzeniach latami dochodzi się do siebie.
Pani Mario zażenowana jestem tym, że mówi Pani, że nie ma badań potwierdzających to, że poród naturalny w ZNACZNYM stopniu przyczynia się do obniżenia narządu
wg WHO ten wskaźnik powinien oscylować w granicach 10-15%.


@miku555 nieaktualne zalecenia z 1985 roku, w 2014 przeprowadzono nowe badania i częściowe są cały czas one kontynuowane, wstępne wnioski z 2014 są takie:

-Cesarskie cięcia mogą być powodem znaczących, a niekiedy trwałych komplikacji, niepełnosprawności lub śmierci, w szczególności w miejscach nie posiadających możliwości i/lub zdolności do przeprowadzenia bezpiecznej operacji i leczenia komplikacji pooperacyjnych. Idealnie, cesarskie cięcia powinny być przeprowadzane tylko wtedy gdy
@miku555: co? ja nie słyszałam o czymś takim. Natomiast słyszałam postulaty żeby opieka okołoporodowa wygładała normalnie, jak w cywilizowanym kraju - bo to co się na porodówkach dzieje w tfu polsce woła o pomstę do nieba. Jak myślę, że miałabym rodzić dziecko w takich warunkach to mi sie rzygac chce i wolałabym chyba w ogóle w ciążę nie zachodzić. I wysoki odsetek cesarek w polsce bierze się własnie z tej szpitalowej
@miku555: Chcą zachować ciasne cipki, a naturalny poród zmniejsza ryzyko raka szyjki macicy chyba o ponad 70%. Dodatkowo coraz mniej młodych matek decyduje się karmić naturalnie piersią i od razu dziecko dostaje mleko modyfikowane, bo szkoda cycków żeby sflaczały i nie były jędrne. Chociaż jeden plus, że facet ma większą satysfakcję z keksu, bo po porodach naturalnych kobiety powinny ćwiczyć kegla, ale wolą w ogóle nie uprawiać seksu z beciakami.