Wpis z mikrobloga

Ogólnie jestem przerażony tym wypadkiem na A1 i mega fajnie, że na wykopie ludzie chcą sprawiedliwości, za to co spotkało tą rodzine, różne wypadki widziałem i po prostu klikam, oglądam i zamykam ale tutaj jakoś to siedzi we mnie i cały czas sprawdzam jakieś nowe info. Na yt bandyci drogowi jest wstawiony gif z przybliżenia kamerki z auta jadącego z naprzeciwka, spowolniłem to trochę i zobaczcie jak dość dobrze wygląda moment uderzenia. BMW uderza w Kia po czym ta leci w prawo na barierki i obraca się jak to zwykle bywa np. zobaczcie ten filmik: Link ta sama zasada, ale podczas uderzenia BMW również się obraca widoczne są czerwone światła stopu i w tym momencie BMW oraz KIA są skierowanie do siebie przodem z tym że bmw przeciwnie do kierunku jazdy, widać jak swiatła kia oświetlają bmw po obrocie. Jeszcze ktoś wrzucił ślady hamowania
ślady hamowania i chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten wykolejeniec nie hamował tam gdzie jest strzałka w strone napisu BMW widać delikatne ślady opon i tor poślizgu KIA w stronę barierek, przed tymi śladami nie było żadnego hamowania ze strony BMW, gość w nich wjechał jak taran, jeszcze brałem pod uwagę scenariusz, że może ta KIA puszczając kierunek już zjeżdzał na prawy pas a typ z BMW w tym czasie go chciał minąć z prawej strony ale nie ma takiej opcji bo widać na zdjęciach zmasakrowany lewy tylni bok kijanki. Jeżdżę sporo po eskach i autostradach i widzę co ludzie odwalają na drogach ale takie przypadki jak ten to jest coś niewyobrażalnego dla mnie, to jest chyba najtragiczniejszy wypadek jaki widziałem i pomyśleć, że to mógłby być ktoś z nas z rodzina, to jakaś masakra, dodatkowo tak niefortunnie się stało że ta ilośc iskier od barierek zapaliła paliwo co jeszcze spotęgowało tragizm tego wypadku. Ciekaw jestem jak to się dalej potoczy ale jak słyszę, "z niewiadomych przyczyn kia wjechała w barierki" to się krew gotuje w żyłach.

#bmw #kia #policja #wypadek #csiwykop #polskiedrogi #bandycidrogowi #a1
plottwist - Ogólnie jestem przerażony tym wypadkiem na A1 i mega fajnie, że na wykopi...

źródło: ezgif.com-gif-maker

Pobierz
  • 176
@plottwist: ładne powiększenie. Rzuciło to dużo światła na sprawę. BMW miga żeby kia zjechała a ze jechała dużo wolniej niż 300 kmh to BMW postanowiło łyknąć kie po prawej stronie. Niestety dla rodziny w kia kierowca zareagował na miganie i chciał zjechać na bok gdzie już pruł kierowca BMW. Mam nadzieję na ogarnięcie przez biegłych logów z BMW z serwerów zagranicznych bo już takie sprawy były, i że nie trafi na
@plottwist: to że bmw pędziło jak kula armatnia w chwili zderzenia to nie ulega wątpliwości, ale też z tymi śladami to bym się nie zapędzał. Rzadko kiedy auto z ABS zostawia ślad. Jak juz to ciezkie pojazdy, ciężarówki. Te wszystkie ślady ze zdjęcia zrobiły koła idące w poprzek. Może hamował, może nie, ale i tam hamując z predkosci 315km/h na odcinku 100 metrów, licząc jego czas reakcji, zmienia to tzw. cały
  • 19
@boletus: myśle, że 500 czy 600g czynnika nie spowodowałoby takiego wybuchu jak na nagraniu później, tymbardziej że proceed ma bak z lewej strony.

@sierramikebravo masz rację, natomiast wydawałoby się, że jak zbliżył się na te niebezpieczne metry to powinien uderzyć całą siłą w pedał hamulca wtedy koła mogą zostawić ślad na jezdni, bo się chwilowo zablokują a potem abs nie dopuszcza aby koła całkowicie się zablokowały przynajmniej u mnie tak było