Wpis z mikrobloga

Ogólnie jestem przerażony tym wypadkiem na A1 i mega fajnie, że na wykopie ludzie chcą sprawiedliwości, za to co spotkało tą rodzine, różne wypadki widziałem i po prostu klikam, oglądam i zamykam ale tutaj jakoś to siedzi we mnie i cały czas sprawdzam jakieś nowe info. Na yt bandyci drogowi jest wstawiony gif z przybliżenia kamerki z auta jadącego z naprzeciwka, spowolniłem to trochę i zobaczcie jak dość dobrze wygląda moment uderzenia. BMW uderza w Kia po czym ta leci w prawo na barierki i obraca się jak to zwykle bywa np. zobaczcie ten filmik: Link ta sama zasada, ale podczas uderzenia BMW również się obraca widoczne są czerwone światła stopu i w tym momencie BMW oraz KIA są skierowanie do siebie przodem z tym że bmw przeciwnie do kierunku jazdy, widać jak swiatła kia oświetlają bmw po obrocie. Jeszcze ktoś wrzucił ślady hamowania
ślady hamowania i chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten wykolejeniec nie hamował tam gdzie jest strzałka w strone napisu BMW widać delikatne ślady opon i tor poślizgu KIA w stronę barierek, przed tymi śladami nie było żadnego hamowania ze strony BMW, gość w nich wjechał jak taran, jeszcze brałem pod uwagę scenariusz, że może ta KIA puszczając kierunek już zjeżdzał na prawy pas a typ z BMW w tym czasie go chciał minąć z prawej strony ale nie ma takiej opcji bo widać na zdjęciach zmasakrowany lewy tylni bok kijanki. Jeżdżę sporo po eskach i autostradach i widzę co ludzie odwalają na drogach ale takie przypadki jak ten to jest coś niewyobrażalnego dla mnie, to jest chyba najtragiczniejszy wypadek jaki widziałem i pomyśleć, że to mógłby być ktoś z nas z rodzina, to jakaś masakra, dodatkowo tak niefortunnie się stało że ta ilośc iskier od barierek zapaliła paliwo co jeszcze spotęgowało tragizm tego wypadku. Ciekaw jestem jak to się dalej potoczy ale jak słyszę, "z niewiadomych przyczyn kia wjechała w barierki" to się krew gotuje w żyłach.

#bmw #kia #policja #wypadek #csiwykop #polskiedrogi #bandycidrogowi #a1
plottwist - Ogólnie jestem przerażony tym wypadkiem na A1 i mega fajnie, że na wykopi...

źródło: ezgif.com-gif-maker

Pobierz
  • 176
@dziacha: XD najpierw musiałoby być zajechanie. Zakładam, że rozumiesz przez to nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi już jadącemu prawym pasem, bo czegoś takiego jak "zajechanie" to w ogóle w przepisach nie ma. A
kia mogła zjeżdżając na prawy pas nie ustąpic pierwszeństwa najwyżej pojazdowi być może na ten pas dopiero wjeżdżajacemu, w dodatku na 99,99999999999999% bez zasygnalizowania zamiaru tego manewru, a nie pojazdowi poruszającemu się tym pasem.
Fajnie by było zaangażować w śledztwo zagraniczne gazety. Niemcy mają dużo autostrad więc pewnie mają też duże doświadczenie w takich sprawach. Tak na krótko sobie pomyślałem co by było gdyby lewym pasem jechała ciężarówka. Odrazu wina kierowcy dużego bo nie powinien się tam znajdować . Takie sprawy pokazują że zakaz dla dużych widocznie ma sens. Bo śmietanka w takich wypadkach wyjdzie cała z wypadku a jakby tam była ciężarówka to dupa. Ale
@pawel_187: Prędkość – wielkość fizyczna opisująca szybkość zmiany położenia ciała względem układu odniesienia. Prędkość jest podstawową koncepcją kinematyki, gałęzi mechaniki klasycznej opisującej ruch ciał. Jak mamy odległość, mamy czas który minął po przebyciu odległości, możemy wyliczyć prędkość. Z nagrania a skąd.
@plottwist: jak dla mnie napruty albo naćpany. Nie ma opcji, że zdrowy psychicznie, trzeźwy człowiek jadąc na dzwona nie zacznie hamować. A przy awaryjnym hamowaniu powinny się też zapalić światła awaryjne, co tutaj nie miało miejsca. Ma to nawet byle Dacia, więc BMW za 800k tym bardziej. No chyba, że na tym całym chip tuningu się takie pierdoły bezpieczeństwa wyłącza.
@plottwist: Jak dla mnie to widać tutaj trochę co innego. BMW #!$%@? lewym na którym zmula Kija. Następnie mruga długimi i zmienia pas na prawy (oczywiście bez migacza bo to wyposażenie na abonament w betach). Dodatkowo wydaje mi się, że w tym momencie BMW lekko zwalnia. Kija wrzuca prawy migacz i naychmiast zmienia pas na prawy (pewnie nie ogarniając co się dzieje dookoła) mając przód BMW gdzieś na wysokości tylnego koła
szszszszszszsz - @plottwist: Jak dla mnie to widać tutaj trochę co innego. BMW #!$%@?...

źródło: frame_088_delay-0.01s

Pobierz