Wpis z mikrobloga

Ogólnie jestem przerażony tym wypadkiem na A1 i mega fajnie, że na wykopie ludzie chcą sprawiedliwości, za to co spotkało tą rodzine, różne wypadki widziałem i po prostu klikam, oglądam i zamykam ale tutaj jakoś to siedzi we mnie i cały czas sprawdzam jakieś nowe info. Na yt bandyci drogowi jest wstawiony gif z przybliżenia kamerki z auta jadącego z naprzeciwka, spowolniłem to trochę i zobaczcie jak dość dobrze wygląda moment uderzenia. BMW uderza w Kia po czym ta leci w prawo na barierki i obraca się jak to zwykle bywa np. zobaczcie ten filmik: Link ta sama zasada, ale podczas uderzenia BMW również się obraca widoczne są czerwone światła stopu i w tym momencie BMW oraz KIA są skierowanie do siebie przodem z tym że bmw przeciwnie do kierunku jazdy, widać jak swiatła kia oświetlają bmw po obrocie. Jeszcze ktoś wrzucił ślady hamowania
ślady hamowania i chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten wykolejeniec nie hamował tam gdzie jest strzałka w strone napisu BMW widać delikatne ślady opon i tor poślizgu KIA w stronę barierek, przed tymi śladami nie było żadnego hamowania ze strony BMW, gość w nich wjechał jak taran, jeszcze brałem pod uwagę scenariusz, że może ta KIA puszczając kierunek już zjeżdzał na prawy pas a typ z BMW w tym czasie go chciał minąć z prawej strony ale nie ma takiej opcji bo widać na zdjęciach zmasakrowany lewy tylni bok kijanki. Jeżdżę sporo po eskach i autostradach i widzę co ludzie odwalają na drogach ale takie przypadki jak ten to jest coś niewyobrażalnego dla mnie, to jest chyba najtragiczniejszy wypadek jaki widziałem i pomyśleć, że to mógłby być ktoś z nas z rodzina, to jakaś masakra, dodatkowo tak niefortunnie się stało że ta ilośc iskier od barierek zapaliła paliwo co jeszcze spotęgowało tragizm tego wypadku. Ciekaw jestem jak to się dalej potoczy ale jak słyszę, "z niewiadomych przyczyn kia wjechała w barierki" to się krew gotuje w żyłach.

#bmw #kia #policja #wypadek #csiwykop #polskiedrogi #bandycidrogowi #a1
Pobierz plottwist - Ogólnie jestem przerażony tym wypadkiem na A1 i mega fajnie, że na wykopi...
źródło: ezgif.com-gif-maker
  • 176
@plottwist Czy jest możliwością że buma straciła kontrolę tuż przed uderzeniem w kia. Na filmiku widać że światła tuż przed uderzeniem przygasają tak jakby autokieowalo się w stronę kijanki. Może kierowca przycisnął hamulec,i ściągnęło go w prawo. Światła stopu się paliy a to były ułamki sekund?
Wypadek śmiertelny jak każdy inny. Wariat skasował niewinne osoby. Klasyka klasyków. Jak jeden może być bardziej tragiczny lub najtragiczniejszy od innego skoro i tu i tu są trupy. Policja jest nieudolna ale to już inna sprawa. Kompletny bełkot.
Jak będąc poganianym światłami odruchowo wbijasz prawy migacz i natychmiast zjeżdżasz to nie są to dobre nawyki


@szszszszszszsz: nie wiesz co tam się stało: spokojnie mogę sobie wyobrazić, że kia zareagowała na mruganie dość szybko by uznać że chciał nie przeszkadzać wariatowi, jednocześnie dość spokojnie by samemu wyprzedzić to co chciał wyprzedzić i jednocześnie na tyle wolno by niecierpliwemu było za wolno
Warto dodać, że jak sie oberwie pare razy "długimi" jadąc w totalnej ciemności to można nie ogarnąc ze ktoś zmienił pas ruchu (zwłaszcza ze nie skorzystał z kierunkowskazu). Dodajmy do tego jazdę po delikatnym łuku i praktycznie nie masz szans w te 1-2s ogarnąć na jakim pasie aktualnie znajduje się BMKa która jedzie 300km/h.


Ktokolwiek jeżdżący czymś więcej niż miejskim rowerem powinien mieć na tyle wyobraźni, aby to wiedzieć


@Python: no
Wprowadzic obligatoryjne ograniczniki predkosci we wszystkich autach i motocyklach jeżdzacych w Polsce, jawnym paleniem glupa jest kupowanie sportowego samochodu wiedzac ze w kraju przepisy nie pozwalaja jezdzic wieecej niz 140, po co to cale oszustwo?
I jeszcze tylko przypomnę, że gdyby ludzie właśnie nie zaczęli kręcić o to afery (co zgodnie z twoim smutnym pierd*leniem należy zrobić)


@Escalade: Wskaż mi miejsce, gdzie stwierdziłem, że nie należy robić afery. No wskaż. Albo zamknij ryja i siadaj dalej do piwnicy.
@szszszszszszsz: nie wiem jak często masz do czynienia z autami jadącymi ponad 2x szybciej, ale zapewniam Cię, ze ciężko odpowiednio zareagować, zwłaszcza w nocy i ciężko tutaj winić kierowcę auta marki Kia. Rozumiem, ze jakby gość #!$%@?ł 600km/h to także kierowca kii musiałby odpowiednio zareagować, tak?
@aditol: To po co smutno #!$%@? o braku winy, skoro trzeba by być ślepym idiotą żeby nie widzieć, że BMW jechało grubo powyżej limitu i to właśnie ta prędkość była powodem kolizji. Ale oczywiście zawsze znajdzie się świętobliwy białorycerzyk twojego pokroju, budujący ego na pluciu się o to że inni oceniają jakieś nagranie. Jeśli ja mam siąść do piwnicy to ty wygrzeb się z tego bajora, w którym siedzisz i wyjdź
@msy: Ale ja tylko piszę, że pewnie kierowca BMW będzie współwinny bo Kija zjechała na prawy pas gdy BMW już tam było. Zdarza mi się jechać autostradą ~85 km/h (mam starą terenówkę w której szybciej jest nie do życia) więc tak, wiem jak to jest jak ktoś jedzie 2x szybciej ode mnie. Nie mam z tym problemu, trzeba patrzeć w lusterka, jechać skrajnie prawym pasem jak się nie wyprzedza i jest