Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
"Inwestuj na gieldzie", "pewne pieniadze", "bedziesz rentierem", "To the moon", "ciagle idzie do gory!"

1 marca 2019 byl dniem gdzie zacząłem inwestować long term. Wrzuć i trzymaj i nie sprzedawaj. 2019 na +36% a pozniej z gorki....
2020: -6%
2021: -7.5%
2022: -6.2%
W 2023 wkurzylem sie i zaczalem sprzedawac stocks i wrzuciłem wszystkie oszczędności w energy, tech i ETFy.

2023: -15% YTD

Wspaniała giełda, nigdy jej nie zapomnę.

Moje główne błędy ponizej. Dla potomnych ale i tak z tego nie da sie wyciągnąć żadnej lekcji bo gielda to wróżenie z fusow.

- Sprzedanie 50 akcji Tesli z 200% zyskiem w 2020. Trzeba było poczekac 2 lata i miałby +2000%
- Zakup 2x inversed sp500 w styczniu 2020. Zapomnialem ze swiat ma w pompie wszystko i 15% unemployement podczas pandemii w stanach spowodowało tylko pompe.
- kupilem w marcu 2019, 100 GME ktore sprzedalem tuz przed short squeeze na stracie... Mialbym +3800% a tak -27%
- Trzymanie gowna BYND -92%.
- Sprzedaz z zyskiem CDR tuz przed Cyberpunk +120% by pozniej lapac noz w 2021 i wyjsc na minusie.
- Sprzedaz 100 akcji NVDA w 2020 z zyskiem 60%. Mialbym teraz prawie +1000%

#gielda #ekonomia #pieniadze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
"Inwestuj na gieldzie", "pewne pieniadze", "b...

źródło: image

Pobierz
  • 20
@mirko_anonim:

IKZE, start w kwietniu 2019 - praktycznie sama bananowa GPW
Sie nie kupuje tego co ludzie pisza ze w internetach fajne, tylko to co wynika z danego biznesu, wskazników, raportów, sposobu zarzadzania dana spolka i przede wszystkim otoczenia politycznego.
Te co na minusie niby sa, to i tak blisko zera bo dywidendy byly.
Suma wpłat od kwietnia 2019 24270zł, od tego odjąć 4059zł zwróconego PIT. Suma prowizji 141zł.
InformacjaPrawdziwaII - @mirko_anonim: 

IKZE, start w kwietniu 2019 - praktycznie sa...

źródło: Screenshot from 2023-09-17 21-31-02

Pobierz
@mirko_anonim: Jakoś kłóci mi się Twoja aktywność z "long term". :D
PS. Od 2021 przez mój portfel zagraniczny przewinęło się 7 spółek, 5 z nich cały czas mam i nie zamierzam na razie sprzedawać. Zero shortowania, zero lewarowania. Na tą chwilę wygrywam z indeksem. Jeśli ktoś chce pobić indeks to chyba tylko w taki sposób (absolutnie nie zakładam że mi się uda pobić indeks np za 10 lat).
@mirko_anonim:

"Inwestuj na gieldzie", "pewne pieniadze", "bedziesz rentierem", "To the moon", "ciagle idzie do gory!"


bo tak jest, wystarczy tylko cierpliwość i nie kupowanie pojedynczych spółek czy sektorów. Sam na wykresie pokazałeś, że s&p500 wzrosło o 60%. Twierdzisz niby że inwestowałeś "long term", a minęły ledwo 3 lata i już się zesrałeś, a z tego co dalej pisałeś, to w przypadku pojedynczych firm, miotałeś się jeszcze bardziej.

TSLA, BYND, GME, CDR,
1 marca 2019 byl dniem gdzie zacząłem inwestować long term. Wrzuć i trzymaj i nie sprzedawaj. 2019 na +36% a pozniej z gorki....

2020: -6%

2021: -7.5%

2022: -6.2%

W 2023 wkurzylem sie i zaczalem sprzedawac stocks i wrzuciłem wszystkie oszczędności w energy, tech i ETFy.


@mirko_anonim: Czyli miałeś nie sprzedawać, a jednak sprzedawałeś... xD
byl dniem gdzie zacząłem inwestować long term.


@mirko_anonim: Co to za long term jak trzymałeś papier ledwo 3 lata? Czy posiadasz faktyczny portfel long term czyli taki który realnie trzymasz i nim nie kręcisz przez minimum 5 lat a i docelowo 10+?

Trzeba było poczekac 2 lata i miałby +2000%


Po cholerę takie rozpatrywania? A jakbyś kupił btc 10 lat temu i byś do dzisiaj trzymał to byś miał miliony.
Bez
@mirko_anonim: Ja zacząłem w maju. Wpłaciłem 15k teraz mam 23k. Chwilami udaje mi się dobijać już do 25k. Taktykę mam prostą. Cały czas próbuje coś ustrzelić. Jak jest na minus, to zara kończę. Jak zaczyna siadać na plus to ciągnę, aż do momentu, w którym przychodzi dzień ze spadkiem. Narazie działa xD Oczywiście nie jest to idealne, bo rzadko kiedy udaję mi się sprzedać na górce, zawsze sprzedaje poniżej ceny maks.