Wpis z mikrobloga

Kocham te p0lkowe portale które jedyne co potrafią to pisać artykuły dla 30+ letnich Grażyn i karyn.
Oczywiście w komentarzach wylew żali na swoje dzieci bo przecież matka zapewniła jedzenie i ubrania (zasrany obowiązek rodzica xd) a dziecko niewdzięczne bo mówi wprost, że rodzic zrujnował mu życie.

Ja już naprawde tracę resztki szacunku do starszych pokoleń

#p0lka #logikarozowychpaskow #depresja
ZenujacaDoomerka - Kocham te p0lkowe portale które jedyne co potrafią to pisać artyku...

źródło: Screenshot_20230904-070347

Pobierz
  • 43
@ZenujacaDoomerka: Zawsze mnie to rozwalało, jak rodzice traktują swoje dzieci — dzieciak to moja własność, ja za niego płacę, więc ma robić co mu każę, wierzyć w co ja wierzę itd. Żadnego poszanowania dla indywidualności dziecka, które przecież za chwile będzie prowadzić samodzielne życie. A potem pikachu face i jak to się stało, że dziecko nie chce mnie znać XD
@Pan_Slon:

kiedys nie bylo internetu

Ten problem to nie jest kwestia braku internetu a fakt, że od dłuższego czasu chociażby pewna propaganda próbuje wmawiać kobietom iż jeśli masz dziecko to powinnaś dostać wypłatę za opiekę nad nim lub za to, że nie wiem zrobisz pranie ugorujesz obiad (w tym sobie) a później takie są tego skutki.
@ZenujacaDoomerka albo być kaleka życiowym, i obwiniać rodziców że w życiu mi nie wyszło. Rozłożyć rączki i powiedzieć to nie moja wina, to oni. Nie umiem matematyki, bo mnie nie nauczyli, nie umiem podejścia do ludzi bo stary na mnie krzyczał. A wystarczy zadać pytanie: a co zrobiłeś żeby to zmienić? Ile godzin poświęciłeś na matmę, ile razy wychodziłeś do ludzi i mówiłeś czesc
@bartowsky: ale tak nie wygląda terapia w ogóle xd ten artykuł to jakies gówno obsrane bo terapeuci jedynie pokazują nam mechanizmy albo tłumacza które występują przez konkretne sytuację z dzieciństwa i nie mówią że mamy obwiniać rodzica tylko że tak jest xD ja mogę sobie uważać moich rodziców za debili i jednocześnie robić postępy w życiu.
@ZenujacaDoomerka: nie mówią ze mamy obwiniać rodzica ale obwiniasz. I tu się nie zgadzamy. Normalni rodzice tez popełniają błędy, dopoki nie masz jakichś chorych dysfunkcji typu alkoholizm, to nie ma ich za co winić, bo w 99% przypadków chcieli dobrze. To teraz, z obecna wiedza możemy powiedzieć „moi rodzice to debile bo byli nadopiekuńczy” albo za bardzo kontrolowali, albo jakaś inna rzecz która wynikała z ich dobrych chęci. Chcieli dobrze ale