Wpis z mikrobloga

Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, mimo tych wszystkich "problemów".
Nie, nie ma tu miejsca na teorie spiskowe xD
Ludzie mają wywalone, że jadąc na wakacje na drugi koniec kraju będą musieli stanąć w najgorszym wypadku na pół godziny. Dlaczego? Bo wcześniej też to robili, tylko na dłużej. Nikt nie staje na 5 minut po wiaderko podłej kawy i hotdoga do łapy, tylko idą normalnie zjeść. Dlatego nie widzą wyimaginowanych problemów, że trzeba zrobić chwilę przerwy w czasie wakacyjnego wyjazdu. Zwłaszcza że to wyjazd, więc trzeba odpocząć a nie zasuwać jak najszybciej, żeby parawanem zająć jak najwięcej plaży xD
I żaden Francuz czy Norweg nie jedzie na wakacje do Turcji samochodem.
Polecam taki styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tak, jak następnym razem znów będzie info o jakichś rekordach sprzedaży, nie robić fikołków i nie snuć teorii jak to ludziom trzymają pistolety przy głównie w salonach, aby dobrze wybrali

A na obrazku jedna z najpopularniejszych tras wakacyjnych w największym kraju UE w wykonaniu używanego auta segmentu C (z bardzo wolnym "szybkim" ładowaniem

#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #europa
Pobierz PiotrFr - Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, m...
źródło: IMG_20230807_171410
  • 219
@tluczek_do_kartofli:

założenie jest takie że nie przeznaczamy na raty za auto więcej niż 10% procent budżetu domowego więc Tesla w tym się nie zamyka

Widzę że tam wyraźnie droższe są.
Prąd drogi tam? Czy nie możesz w domu ładować? U mnie 80% raty pokrywa oszczędność na paliwie, więc rachunek prosty, ale to przy ładowaniu w domu (chociaż na miejsce też nie wychodzi źle)
@toresh:

skąd w Tobie to całe zacietrzewienie i potrzeba szydzenia z polaków że nie są francuzami? "Hehe, bo wiecie nie, A U NAS WE FRANCJI to każdego stać na przerwe w podróży, powtarzam stać! i dlatego elektryki biedaki, cebulaki!"

O #!$%@? jaki fikoł. Przerwa w trasie to bogactwo xD
Pojedź na południe Europy, do dużo biedniejszych krajów niż Polska, zobacz jak tam żyją i wyciągnij wnioski.
Serio, chce się dowiedzieć jakie
@PiotrFr ty tylko udajesz czy wciąż nie rozumiesz że propaganda elektryków to przede wszystkim unicestwienie dostępu do motoryzacji dla klasy średniej? cały czas to pitolenie o zasięgu, a co z kosztami zakupu albo wymiany zużytego ogniwa po kilku latach? Teraz kupujesz 1.9 tdika za 3 klocki i latasz aż milion na blacie stuknie z drobnymi serwisami po drodze. Powodzenia w komunikacyjnym wykluczeniu na polskiej wsi, 2035 to już niedługo i jestem prawie
@PiotrFr coś w tym jest. Ostatnio przyleciał do mnie kuzyn z Francji. Na trasie Lublin - Warszawa robiliśmy dwie przerwy. Abo on chce kawę. Oczywiście kawę musi wypić na miejscu. 20 minut. Przed samą Warszawą stwierdził że musi zadzwonić. Ale on nie będzie rozmawiał z samochodu. On musi wysiąść i pogadać sobie na parkingu. Kolejne 30 minut. Przez ten czas spokojnie da się doładować elektryka.
@PiotrFr: ludzie narzekają na 500km zasięgu kiedy dane pokazują że przeciętny kierowca nie robi dziennie nawet 25 km, a co dopiero za jednym zamachem xd (jasne wypady sie zdarzają ale nie zmienia to faktu że gdyby faktycznie glownym czynnikiem był zasięg to samochody elektryczne dalej spełniają potrzeby pewnie grubo ponad połowy kierowców)
ludzie wolą jeździć taniej


@PiotrFr: ładowanie auta na stacjach komercyjnych jest droższe od dizelka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nic nie skrobać zimą


@PiotrFr: wystarczy mieszkać we Francji i nie musisz skrobać, racja xD

Szkoda, że na rzeczywistym mrozie trzeba ogrzewać baterię kilka godzin do możliwości szybkiego ładowania, a do tego ogrzewanie, zimowe opony i ujemne temperatury skracają zasięg o 30-50% xD

smażyć latem na parkingu.


@
@PiotrFr: ABRP oszukuje. na trasie 900km którą robię co roku pokazuje mi 8h40min(z ładowniami) gdzie google pokazuje minimum 10h20 min. 1,5h różnicy. Przy super warunkach da się zrobić w 10 godzin. Realnie jedzie się 11.
będzie dymać cały dzień samochodem na wakacje?


@ZaQ_1: ja wolę 24h spędzić w aucie niż pociągu. Sam sobie narzucam tempo i postoje. Jestem niezależny i jest to większa przygoda.