Wpis z mikrobloga

Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, mimo tych wszystkich "problemów".
Nie, nie ma tu miejsca na teorie spiskowe xD
Ludzie mają wywalone, że jadąc na wakacje na drugi koniec kraju będą musieli stanąć w najgorszym wypadku na pół godziny. Dlaczego? Bo wcześniej też to robili, tylko na dłużej. Nikt nie staje na 5 minut po wiaderko podłej kawy i hotdoga do łapy, tylko idą normalnie zjeść. Dlatego nie widzą wyimaginowanych problemów, że trzeba zrobić chwilę przerwy w czasie wakacyjnego wyjazdu. Zwłaszcza że to wyjazd, więc trzeba odpocząć a nie zasuwać jak najszybciej, żeby parawanem zająć jak najwięcej plaży xD
I żaden Francuz czy Norweg nie jedzie na wakacje do Turcji samochodem.
Polecam taki styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tak, jak następnym razem znów będzie info o jakichś rekordach sprzedaży, nie robić fikołków i nie snuć teorii jak to ludziom trzymają pistolety przy głównie w salonach, aby dobrze wybrali

A na obrazku jedna z najpopularniejszych tras wakacyjnych w największym kraju UE w wykonaniu używanego auta segmentu C (z bardzo wolnym "szybkim" ładowaniem

#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #europa
PiotrFr - Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, m...

źródło: IMG_20230807_171410

Pobierz
  • 219
  • Odpowiedz
@PiotrFr: zapomniałeś tylko dopisać że parkowanie 6h w centrum Paryża to koszt 75 eur (330 PLN) a jeśli ma się samochód elektryczny parkowanie jest za darmo.

Tak samo parkowanie skuterów było darmowe ale od roku nie jest za to parkowanie elektrycznych jednośladów jest za darmo.
  • Odpowiedz
op to widzę ostro sobie musi leczyc jakieś kompleksy na tym #!$%@? mirko xD
sluchajcie no polaczki jak to panstwo we francji i norwegii zyjo ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
może zamiast lansowac się swoim wspaniałym życiem we Francji na mirko, zacznij żyć naprawdę a nie szukać atencji na vipok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pit1337:

unicestwienie dostępu do motoryzacji dla klasy średniej

Kim jest ta klasa średnia? Kto dziś kupuje ev? Bogaci?

co z kosztami zakupu albo wymiany zużytego ogniwa po kilku latach?

Po kilku? Ilu?
  • Odpowiedz
  • 1
@jamajskikanion:

dalej spełniają potrzeby pewnie grubo ponad połowy kierowców

W Polsce 90% robi mniej niż 55km dziennie, więc jak najbardziej.
Oczywiście tu każdy wydaje parę tysięcy miesięcznie na paliwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau:

ładowanie auta na stacjach komercyjnych jest droższe od dizelka

Nie bardzo

wystarczy mieszkać we Francji i nie musisz skrobać,
  • Odpowiedz
@PiotrFr: na daily mam e60, stara ale jeszcze nieźle wyglądająca 5 z silnikiem 2.5 benzyna z lpg segment D. Spalanie na trasie to niecałe 10l lpg przy 110km/h.

Niedawno byłem tym autem w Krynicy morskiej, mieszkam w Łodzi. Bez problemu przejechałem wygodnie na skórach tą trasę z przystankiem 15 minut na maka i cole (oczywiście nie musiałem)

Teraz zobacz jak to wygląda tesla model 3 z 2022 (najczęściej sprzedawamy elektryk 22r w
kataklysm - @PiotrFr: na daily mam e60, stara ale jeszcze nieźle wyglądająca 5 z siln...

źródło: Screenshot_20230808_083020_ABRP

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@420_3:

zapomniałeś tylko dopisać że parkowanie 6h w centrum Paryża

Zapomniałeś dopisać, że w Paryżu i okolicach porusza się 1.5% ev zarejestrowanych we Francji. Więc 98.5% kupujących miało to gdzieś
  • Odpowiedz
  • 0
@Steven_Hyde:

może zamiast lansowac się swoim wspaniałym życiem we Francji na mirko

Tak, sugerowanie przerw w czasie jazdy to lansowanie się xD
Btw wypadało by mnie zawołać jeśli do mnie piszesz
  • Odpowiedz
Nie bardzo


@PiotrFr: a jednak. Znajdź mi stację z szybkim ładowaniem, gdzie zapłacę za prąd na 100km mniej, niż 20-25zł (tyle mi pali mój dizel). W Polsce to niemożliwe. Tylko wolne opcje

Tak, powiedz to Norwegom
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau:

wiesz, że ja swojego auta też nie skrobię? 1. Garaż,

No i fajnie, ale jednak głównie krzyczą, że nie każdy ma dom.

proszę bardzo. Liczby
  • Odpowiedz
@PiotrFr: ale pierdzielenie a najlepsze to o tych norwegach że nie biorą kawy ze stacji z tym że w norwegi na każdej stacji masz kawę za darmo bo tak dużo się jej pije xD
Czy to jest jakaś reguła że bordo to debile?
  • Odpowiedz
  • 0
@Uuroboros:

najlepsze to o tych norwegach że nie biorą kawy ze stacji

Ale sobie zmontowałeś co chciałeś. I co, jadąc cały dzień żywią się hotdogami ze stacji w samochodzie xD

debile

Tak, zawsze się zesrają na hasło "elektryk", temat bez znacznia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz