Wpis z mikrobloga

Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, mimo tych wszystkich "problemów".
Nie, nie ma tu miejsca na teorie spiskowe xD
Ludzie mają wywalone, że jadąc na wakacje na drugi koniec kraju będą musieli stanąć w najgorszym wypadku na pół godziny. Dlaczego? Bo wcześniej też to robili, tylko na dłużej. Nikt nie staje na 5 minut po wiaderko podłej kawy i hotdoga do łapy, tylko idą normalnie zjeść. Dlatego nie widzą wyimaginowanych problemów, że trzeba zrobić chwilę przerwy w czasie wakacyjnego wyjazdu. Zwłaszcza że to wyjazd, więc trzeba odpocząć a nie zasuwać jak najszybciej, żeby parawanem zająć jak najwięcej plaży xD
I żaden Francuz czy Norweg nie jedzie na wakacje do Turcji samochodem.
Polecam taki styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tak, jak następnym razem znów będzie info o jakichś rekordach sprzedaży, nie robić fikołków i nie snuć teorii jak to ludziom trzymają pistolety przy głównie w salonach, aby dobrze wybrali

A na obrazku jedna z najpopularniejszych tras wakacyjnych w największym kraju UE w wykonaniu używanego auta segmentu C (z bardzo wolnym "szybkim" ładowaniem

#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #europa
PiotrFr - Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, m...

źródło: IMG_20230807_171410

Pobierz
  • 219
  • Odpowiedz
Jakbyś powiedział ogólnie to jeszcze ale wspomniałeś o Francji to xD

Nie wcale, Francuzi nie jedzą długo


@PiotrFr: po prostu nie wiem komu wciskasz ten obraz panow we frakach ktorzy z damami palacymi papierosy przez lufke podczas 4h trasy autem jadaja obiad w najlepszej restauracji i traca na to 2h.
Jeszcze dopisz ze nikt tam nigdy nie jada w maczku xD
  • Odpowiedz
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv:

po prostu nie wiem komu wciskasz ten obraz panow we frakach

Tak, bo przypadkowo mają 1 miejsce na świecie w długości codziennych posiłków, nie mają 2h przerwy, która tu wszystkich #!$%@?, nie ma apero, pikników wszędzie. Wszystko to zmyślone.
Powiedział specjalista xD
  • Odpowiedz
  • 0
@modzelem:

dlatego szybko rewolucji w Polsce nie będzie.

Ale sama się nie zrobi.
Szczerze mówiąc, we Francji 2 lata temu to było gówno i trochę SuC.
Dziś każdy MOP na autostradzie ma ładowarki
  • Odpowiedz
Poza tym wszystko pięknie i fajnie jak mamy tak mało elektryków. Jeśli teraz wymieniłbyś 40% aut spalinowych (prywatnych) na elektryczne, to nagle okazałoby się, że:


@hiperchimera: ok, powymyślajmy sobie inne równie realne scenariusze. Jakby teraz straciliśmy dostawy ropy z USA I Arabii Saudyjskiej to okazałoby się że niczym nigdzie nie można dojechać.

Czyli wychodzi na to że auta spalinowe do niczego się nie nadają nie?
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Może w Europie się to sprawdza, ale w Polsce póki co nie widzę sensu. W Stanach jak Tesla się popularyzowała, to więcej słyszałem o superchargerach niż o samym samochodzie. Tam na trasie masz ładowarkę, która ma kilkanaście czy kilkadziesiąt stanowisk i działa z pełną mocą, u nas jak słońce zaświeci to się PV wyłącza, bo sieć nie daje rady, a co tu dopiero mówić o podwójnej ładowarce 50 kW…
  • Odpowiedz
@PiotrFr: #!$%@? mać. Ostatnio kłóciłem się z miłośnikiem elektryków i usłyszałem że przecież jak używasz auta na dojazdy do pracy to ładujesz go ZA DARMO W DOMU i nie czekasz 30 minut na stacji xddzxdfdfFDFDF
  • Odpowiedz
@PiotrFr: twoim największym problemem jest zrozumienie, że gdyby nie zakazy i wyższe podatki na zwykłe samochody oraz paliwo to wszyscy mieliby w dupie elektryki. Ot, ciekawostka. Kto chce, ten kupi. Jeśli stałyby się lepsze od spalinowych to bez żalu wszyscy by się przesiedli.

No i 4h drogi i 40 minut postoju, a potem znowu szukanie ładowarki na miejscu. Zajebiście xD
  • Odpowiedz
@PiotrFr póki co nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) założenie jest takie że nie przeznaczamy na raty za auto więcej niż 10% procent budżetu domowego więc Tesla w tym się nie zamyka ( ͡° ʖ̯ ͡°) dodatkowo praktycznie teraz nie jeżdżę swoim autem więc totalnie szkoda kasy. Może jak niedługo przeskoczę z kontraktu na A1 to pomyślę ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@PiotrFr: skąd w Tobie to całe zacietrzewienie i potrzeba szydzenia z polaków że nie są francuzami? "Hehe, bo wiecie nie, A U NAS WE FRANCJI to każdego stać na przerwe w podróży, powtarzam stać! i dlatego elektryki biedaki, cebulaki!"
Tak, Polska jest biedniejsza i polacy są biedniejsi, wynika to ze skrajnie różnych historii obu krajów i niezależnie od tego jak pracowici są polacy i jak bardzo się starają to nie
  • Odpowiedz
@tomszczyk: Dokładnie. Na początku Lipca jeździłem po Włoszech pomiędzy Wenecją a Rzymem jest sporo aut DK, NO, CZ z przyczepami kempingowymi. Aż zdziwiłem się, że tak sporo. I nie - nie były to elektryki tylko gęsto SUVy typu Q7 albo kombiaki Audi, Skoda.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ogau:

twoim największym problemem jest zrozumienie, że gdyby nie zakazy i wyższe podatki na zwykłe samochody oraz paliwo to wszyscy mieliby w dupie elektryki. Ot, ciekawostka.

A twoim, że w większości krajów (w tym we Francji) nic takiego nie ma, a sprzedaż rośnie.
Że ludzie wolą jeździć taniej, bez smrodu i hałasu, nic nie skrobać zimą czy nie smażyć latem na parkingu. A ich życiowym problemem nie jest zrobienie Portugalii
  • Odpowiedz
@toresh: Bo to jest baran pokroju tych co chcą zakazać spalinówek. Patrzenie na innych z góry i wmawianie sobie, że się jest lepszym. To tak jak każdy weganin powie ci, że przez ciebie umarło 1000 krówek i świnek. A do tego będzie ci przy obiedzie darł ryja na siłę.
Taki drugi Bill Gates co lata odrzutowcem i edukuje innych, żeby rezygnowali ze swoich działań.
  • Odpowiedz