Wpis z mikrobloga

Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, mimo tych wszystkich "problemów".
Nie, nie ma tu miejsca na teorie spiskowe xD
Ludzie mają wywalone, że jadąc na wakacje na drugi koniec kraju będą musieli stanąć w najgorszym wypadku na pół godziny. Dlaczego? Bo wcześniej też to robili, tylko na dłużej. Nikt nie staje na 5 minut po wiaderko podłej kawy i hotdoga do łapy, tylko idą normalnie zjeść. Dlatego nie widzą wyimaginowanych problemów, że trzeba zrobić chwilę przerwy w czasie wakacyjnego wyjazdu. Zwłaszcza że to wyjazd, więc trzeba odpocząć a nie zasuwać jak najszybciej, żeby parawanem zająć jak najwięcej plaży xD
I żaden Francuz czy Norweg nie jedzie na wakacje do Turcji samochodem.
Polecam taki styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tak, jak następnym razem znów będzie info o jakichś rekordach sprzedaży, nie robić fikołków i nie snuć teorii jak to ludziom trzymają pistolety przy głównie w salonach, aby dobrze wybrali

A na obrazku jedna z najpopularniejszych tras wakacyjnych w największym kraju UE w wykonaniu używanego auta segmentu C (z bardzo wolnym "szybkim" ładowaniem

#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #europa
PiotrFr - Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, m...

źródło: IMG_20230807_171410

Pobierz
  • 219
@PiotrFr: ile kosztuje takie ładowanie na szybkich stacjach w trasie przy autostradach? możesz podać koszt w przeliczeniu na 100km jazdy?
rozumiem że sam tak nie jeździsz, ale jak zaplanowałbyś trasę np na 900km? co ile km byłby postój na ładowanie, ile trwałoby samo ładowanie na tych postojach?
@PiotrFr: każdy ma swoje doświadczenia, 400-600km po normalnej autostradzie większość osób pokonuje z ewentualną przerwą na sikanie, a takich dystansów samolotem nie ma sensu pokonywać.
I w dalszym ciągu lepiej zjeść coś na miejscu po 5 godzinach podróży niż szukać zjazdu żeby zjeść coś normalnego albo jeść parszywe jedzenie na przydrożnej stacji...
@PiotrFr

I żaden Francuz czy Norweg nie jedzie na wakacje do Turcji samochodem.


No większej głupoty już dawno nie słyszałem, wystarczy pojechać na kamping na południe Europy i są tam setki samochodów z Niemiec, Francji, ale też z Norwegii, Danii, Szwecji, więc jadą ponad dobę.

Mimo twoich urojeń, ludzie nawet z bogatych krajów jadący z rodziną na 2 tygodnie mogą woleć spokojnie zapakować się w samochód i pojechać ~10 godzin ale mieć
@Kouros:

ile kosztuje takie ładowanie na szybkich stacjach w trasie przy autostradach?

Dużo zależy od stacji i zużycia auta (bo te mogą być mocno różne). Najtaniej to jakąś Tesla 3 ok 7€/100

ale jak zaplanowałbyś trasę np na 900km? co ile km byłby postój na ładowanie, ile trwałoby samo ładowanie na tych postojach?

Tu też wszystko zależy od auta, z jaką prędkością się ładuje (bo tu różnice mogą być X4) i
@tonawegla:

I w dalszym ciągu lepiej zjeść coś na miejscu po 5 godzinach podróży

Ja tak nie uważam. Jak przyjadę na miejsce to chce iść do hotelu czy gdzie tam, się spokojnie zainstalować.

szukać zjazdu żeby zjeść coś normalnego

Nie wiem co tu trzeba szukać, jeszcze w czasach internetu. Wszystko jest przy autostradach (nie na, zaraz przy zjeździe)
@Alakecz:

No większej głupoty już dawno nie słyszałem, wystarczy pojechać na kamping na południe Europy

Gdzie południe Europy? Wiesz gdzie jest Turcja? xD
Że co, Niemiec pojechał do Włoch? Faktycznie daleko. I ile ich tam widzisz z tych dziesiątek milionów ludzi którzy wyjeżdżają na wakacje?

Norwegii, Danii, Szwecji, więc jadą ponad dobę.

Tak, widzę bardzo dużo Norwegów we Francji...Teslami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dowolność przemieszczania się i
@PiotrFr Najpierw #!$%@?, że nikt nie jedzie, potem że gdzis Niemcy do Włoch, a gdzie z Polski do Turcji.

No otóż z Kopenhagi do Wenecji jedzie się 19 godzin, z Łodzi do Stambułu 22 godziny, tak mi pokazuję Google. Praktycznie ta sama droga, ale na zachodzie to można, ale polak to cebulak, a na zachodzie to już można luz. Żal nawet z tobą rozmawiać, boś widać że debil.
Auto wychodzi dużo taniej niż samolot i trzeba mieć naprawdę coś niepoukładane w głowie żeby twierdzić inaczej. Wynajem gówno autka w Turcji to prawie 2k za tydzień, gdzie paliwo w nowoczesnym samochodzie spalinowym wyjdzie ~1500, a jeszcze koszty biletów lotniczych, dodatkowego bagażu. Ty chyba musisz trolować, bo inaczej bardzo mi przykro xD
I żaden Francuz czy Norweg nie jedzie na wakacje do Turcji samochodem.

Trochę jednak zgadzasz. Tu piłem do tych, co jada 1500 od strzała "bo tak".


@PiotrFr Jeżdżę na strzała autem 1500 i więcej. Prawie całą Turcję w ten sposób objechałem rok temu, by zobaczyc wiekszosc zabytkow z listy UNESCO i innych. Zaraz zamierzam samochodem 10k+ km zrobić po Bliskim Wschodzie. Gdybym leciał i wynajmował samochod, żeby później, znowu lecieć i wynajmować
Zobacz sobie na ABRP. Wybierasz auto, trasę i masz wszystko (realnie, nawet nieco pesymistycznie)


@PiotrFr: nie znałem tej stronki, ciekawa. sprawdziłem kilka tras dla przykładowej tesli i niestety trochę drożej wychodzi, ogółem cena ładowania porównywalna do diesela.
A jak wygląda sprawa z serwisami elektryka? ile km już zrobiłeś i jakie serwisy były wymagane, ile kosztowały?
@Alakecz:

Najpierw #!$%@?, że nikt nie jedzie, potem że gdzis Niemcy do Włoch, a gdzie z Polski do Turcji.

Pisałem o Turcji i się dowaliłeś. Nieprzypadkowo bo jeden mi dzisiaj wyskoczył, że na wschodzie Turcji ciężko o ładowarkę

Żal nawet z tobą rozmawiać, boś widać że debil.

Niesamowite jak ktoś potrafi się zesrać na słowo "elektryk" xD