Wpis z mikrobloga

Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, mimo tych wszystkich "problemów".
Nie, nie ma tu miejsca na teorie spiskowe xD
Ludzie mają wywalone, że jadąc na wakacje na drugi koniec kraju będą musieli stanąć w najgorszym wypadku na pół godziny. Dlaczego? Bo wcześniej też to robili, tylko na dłużej. Nikt nie staje na 5 minut po wiaderko podłej kawy i hotdoga do łapy, tylko idą normalnie zjeść. Dlatego nie widzą wyimaginowanych problemów, że trzeba zrobić chwilę przerwy w czasie wakacyjnego wyjazdu. Zwłaszcza że to wyjazd, więc trzeba odpocząć a nie zasuwać jak najszybciej, żeby parawanem zająć jak najwięcej plaży xD
I żaden Francuz czy Norweg nie jedzie na wakacje do Turcji samochodem.
Polecam taki styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tak, jak następnym razem znów będzie info o jakichś rekordach sprzedaży, nie robić fikołków i nie snuć teorii jak to ludziom trzymają pistolety przy głównie w salonach, aby dobrze wybrali

A na obrazku jedna z najpopularniejszych tras wakacyjnych w największym kraju UE w wykonaniu używanego auta segmentu C (z bardzo wolnym "szybkim" ładowaniem

#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #europa
PiotrFr - Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, m...

źródło: IMG_20230807_171410

Pobierz
  • 219
  • Odpowiedz
  • 1
@Alakecz:

Wynajem gówno autka w Turcji to prawie 2k za tydzień

No patrz, a ja płaciłem 200€ za dwa tygodnie za kompakt. Widocznie mamy inne ceny xD
O biletach już nie wspomnę. Pewnie dlatego wcale nie jest to jeden z głównych kierunków turystycznych z Polski, bo drogo.

Ty chyba musisz trolować, bo inaczej bardzo mi przykro xD

Widocznie mój czas nie jest gówno wart ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@zdrajczyciel:

Wymyśliłeś sobie argument z dupy o zatrzymywaniu się w MOPach i co, zwiedzać parking TIRów mam?

Nie, ty sobie coś wymyśliłeś, bo nigdzie nie pisałem o zatrzymywaniu na MOPach, wręcz przeciwnie a więc

Co za dzban.

Który nie umie czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kouros:

niestety trochę drożej wychodzi

No właśnie, te ceny chyba nie są dobre, bo wychodzi ładowanie na SuC droższe niż na innych a ceny aktualnie są tam niższe. Nie wiem o co chodzi.
  • Odpowiedz
@PiotrFr: fajnie, "od święta" robię 1000 km dziennie bez dostępu do ładowarki na miejscu docelowym, z jednym postojem bez ładowarki. Mam jeść obiad w McD bo tam ładowarka jest? Jak wtedy żyć z elektrykiem?
  • Odpowiedz
  • 0
@ScholarsHut:

Takie nalogowe wychwalanie

Gdzie ja coś wychwalałem? xD
Tłumacze tylko od początku dlaczego statystki są takie, chociaż wg większości tutaj powinny być inne i są "zmanipulowane"
  • Odpowiedz
Niestety mimo twoich "urojeń" jazda 1500km samochodem w jedną stronę na tydzień czy dwa wakacji nie ma nic z ekonomii i niskiej ceny, gdy za samolot i wynajem auta na miejscu zapłacisz mniej niż za samo paliwo na drogę


@PiotrFr: nie pisz głupot
  • Odpowiedz
@belgo_freight: No ja jadąc do Paryża wolałbym być szybciej w Paryżu i zjeść coś już na miejscu ale co kto woli. O tyle dobrze że konserw ze sobą nie zabieracie.
  • Odpowiedz
  • 1
@panmimoskok: poważny argument.
Nie no oczywiście 800€ za bilety dla 4 osób i wynajem auta na 2 tygodnie to słabo, lepiej wydać to na podróż autem i tłuc się dwie doby xD
  • Odpowiedz
  • 0
@ScholarsHut:

Wystarczy wejsc na twoje wpisy z mirko i zobaczyc ile ich masz na ten temat.

Aha, czyli nieważna treść, ważna ilość.
Widzę że wczoraj trafiłem xD
  • Odpowiedz
  • 1
@HumbugPL:

to teraz wyobraż sobie że w lutym 2022 na Ukrainie ludzie mają tylko elektryki

Pewnie dlatego nawet w 2022 sprzedawało ich się tam 2x więcej niż w Polsce
  • Odpowiedz
sprawdziłem. Tam pokazuje cenę 0.67€/kWh a jest w rzeczywistości 0.35€/kWh.


@PiotrFr: jak tak jest to całkiem dobrze, te przerwy które tam wyliczyło wcale nie wyglądają jakoś strasznie.
a jak z tymi serwisami? w normalnym samochodzie trzeba liczyć co 10k km wymiany oleju i filtrów, w elektrykach trzeba coś robić regularnie?
  • Odpowiedz
@PiotrFr: No wiesz. Ja lubie bardzo ekrany e-ink, ale to nie znaczy, ze spamie tym dzien i noc, bo na razie nie sa przystepne dla szerszej grupy klientow. A nie mam pojecia co masz na mysli mowiac o tresci, bo watpie, ze przez ta minute zdazyles przejrzec swoje mirko.
  • Odpowiedz
Nie no oczywiście 800€ za bilety dla 4 osób i wynajem auta na 2 tygodnie to słabo


@PiotrFr: Chyba dawno cen biletów lotniczych nie widziałeś. 800€ za cztery bilety z bagażem i wynajem samochodu na 2 tygodnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Sam sobie przeczysz, bo dużo taniej przejedziesz 1500km na paliwie.
  • Odpowiedz