Wpis z mikrobloga

Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, mimo tych wszystkich "problemów".
Nie, nie ma tu miejsca na teorie spiskowe xD
Ludzie mają wywalone, że jadąc na wakacje na drugi koniec kraju będą musieli stanąć w najgorszym wypadku na pół godziny. Dlaczego? Bo wcześniej też to robili, tylko na dłużej. Nikt nie staje na 5 minut po wiaderko podłej kawy i hotdoga do łapy, tylko idą normalnie zjeść. Dlatego nie widzą wyimaginowanych problemów, że trzeba zrobić chwilę przerwy w czasie wakacyjnego wyjazdu. Zwłaszcza że to wyjazd, więc trzeba odpocząć a nie zasuwać jak najszybciej, żeby parawanem zająć jak najwięcej plaży xD
I żaden Francuz czy Norweg nie jedzie na wakacje do Turcji samochodem.
Polecam taki styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tak, jak następnym razem znów będzie info o jakichś rekordach sprzedaży, nie robić fikołków i nie snuć teorii jak to ludziom trzymają pistolety przy głównie w salonach, aby dobrze wybrali

A na obrazku jedna z najpopularniejszych tras wakacyjnych w największym kraju UE w wykonaniu używanego auta segmentu C (z bardzo wolnym "szybkim" ładowaniem

#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #europa
PiotrFr - Zdradzę tajemnicę, dlaczego elektryki się tak dobrze sprzedają w Europie, m...

źródło: IMG_20230807_171410

Pobierz
  • 219
  • Odpowiedz
Ludzie mają wywalone, że jadąc na wakacje na drugi koniec kraju będą musieli stanąć w najgorszym wypadku na pół godziny. Dlaczego? Bo wcześniej też to robili, tylko na dłużej. Nikt nie staje na 5 minut po wiaderko podłej kawy i hotdoga do łapy, tylko idą normalnie zjeść


@PiotrFr: tak, rozbijaja 4godzinna podroz na 6h zeby zjesc.
Takie kity to moze probowac wciskac moja przyszywana ciocia co wyjechala do francji 40
  • Odpowiedz
  • 1
@voot:

a tak szczerze czy jechałbyś na wakacje osobówką?

Oczywiście że nie, nie robię tego od dawna. Tylko wypady 3-4h jazdy. Chociaż teraz pies to trochę utrudnia.

szczerze na wakacje nie chciałoby mi się jechać samochodem, czy nie lepiej samolotem, pociągiem, nawet autokarem i na miejscu coś wypożyczyć jak potrzebujesz?

Ja to wiem, i poniekąd o tym jest ten wpis.
  • Odpowiedz
  • 1
@modzelem:

Wybrałem nissana leaf

I trochę tu leży problem. Mimo że popularne to najgorsze auto elektryczne wszechczasów.
A infra w Polsce też słaba póki co
  • Odpowiedz
  • 0
@login_cwiczebny:

Mówił że bilet na jedna osobę to ponad €500, czyli już masz 2k€. Do tego by musiał dołożyć jeszcze do najmu a miejscu. Nie wiem jakie tam są ceny. Ale pewnie jeszcze z 500 czy nawet 1k by musiał dodać

Nie wiem skąd i jak. Podałem ceny od
  • Odpowiedz
@PiotrFr No ja jak wyliczałem sobie trasy z Belgii do Polski to w przypadku Tesli czas podróży praktycznie mi się nie zmienia bo i tak śpię ok. 2h gdzieś w Niemczech ew. pierwsza stacja za Polską granicą. Też zawsze stajemy co 2-3h na toaletę, coś zjeść, rozprostować się i nie ciśniemy jak czuby. Gdyby nie cena to myślę że i ja jeździłbym ev ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@kompek:

jakie to żenujące widzieć osoby z takim poczuciem niższości i kompleksami narodowymi jak Ty...

Żenujące to są takie wpisy. Napisałem ludziom, że warto zwolnić w życiu, a nie gonić wiecznie za #!$%@? wie
  • Odpowiedz
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv:

Rozbijaja 4godzinna podroz na 6h zeby zjesc.

nikt nigdy tam nie byl i opowiada swoje bajki

Jakbyś powiedział ogólnie to jeszcze ale wspomniałeś o Francji to xD
Nie wcale, Francuzi nie jedzą długo
  • Odpowiedz
  • 0
@tluczek_do_kartofli:

No ja jak wyliczałem sobie trasy z Belgii do Polski to w przypadku Tesli czas podróży praktycznie mi się nie zmienia bo i tak śpię ok. 2h gdzieś w Niemczech ew. pierwsza stacja za Polską granicą. Też zawsze stajemy co 2-3h na toaletę, coś zjeść, rozprostować się i nie ciśniemy jak czuby

Jeden normalny.
Nie zmienia się, a zwłaszcza jak masz dzieci ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@programista3k:

raczej wątpię aby było to opłacalne

Przecież liczba ciągle rośnie. Ale i tak kluczem jest ogarniecie zwykłych parkingów pod blokami z wolnym ładowaniem
  • Odpowiedz