Wpis z mikrobloga

Znalezisko: Farmaceuci kontra homeopatia - rozmowa z Kajetanem Drozdem

Homeopatia jest alternatywą dla medycyny, w takim stopniu, w jakim latający dywan to alternatywa dla samolotu. A jednak, mimo fizycznej, chemicznej i biologicznej niedorzeczności tej metody, środki homeopatyczne można dziś dostać w każdej aptece, a Naczelna Izba Aptekarska podchodzi do sprawy z zaskakującą pobłażliwością, żeby nie powiedzieć – życzliwością.


Przykładowo, tak o problemie wypowiedział się swego czasu prezes NIA, Grzegorz Kucharewicz: "Naczelna Rada Aptekarska jest zdania, że skoro leki homeopatyczne są legalnie dostępne na naszym rynku i można nimi handlować, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby można je było również przepisywać. (...) Dla nas obydwa rodzaje medykamentów mają te same prawa do nazywania się lekami, a tym samym do stosowania ich w różnego rodzaju procesach leczenia. Nasze przekonanie jest zgodne z polskim prawem".


Na szczęście, nie wszyscy farmaceuci godzą się z postępowaniem władz samorządu. W lutym tego roku w sieci pojawiła się "Petycja o zajęcie stanowiska w sprawie homeopatii przez Naczelną Izbę Aptekarską": https://www.petycjeonline.com/homeopatia_stanowisko_naczelnej_izby_aptekarskiej


Twórcami petycji są: Agnieszka Biernat, Szymon Jaworski, Anna Kościk-Lubaś, Natalia Miękus-Purwin, Waldemar Raducki, Łukasz Smoła, Joanna Stefaniuk, Marta Trafidło, Karolina Wójciak, Joanna Zielińska-Tomala oraz (mój rozmówca) Kajetan Drozd.


Jako aktywny przeciwnik każdego przejawu pseudonauki, oczywiście zachęcam do podpisania petycji; jak również do lektury wywiadu z panem Kajetanem, z którym porozmawialiśmy o niezrozumiałych decyzjach NIA, pokracznych przepisach, jak i o szkodliwości samej homeopatii.


#mikroreklama #farmakologia #leki #homeopatia #medycyna #zdrowie #ciekawostki #ciekawostkimedyczne #nauka #liganauki #gruparatowaniapoziomu #kwantowo
Goglez - Znalezisko: Farmaceuci kontra homeopatia - rozmowa z Kajetanem Drozdem
 Home...

źródło: drozd-wywiad2-1240x698

Pobierz
  • 63
Jesli placebo dziala, to czemu je nie sprzedawac?

Uwielbialem moje oscilococinium, ktore kiedys mnie chronilo (mentalnie) od kataru i grypy. Przestalem je brac jak wyjechalem z Polski ale najwyrazniej zostaly mi w krioobiegu jeszcez ze 3 lub nawet 4 aktywe molekuly i wciaz mnie chronia.

Jak zrobic homeopatyczna aspiryne?
1. Kupic zwykla tabletke aspiryny
2. udac sie z nia do zrodel strumienia gorskiego
3. wrzucic do zrodla
4. zejsc do podnoza tej
@Goglez: ile ja się nakłóciłem w necie ze zwolennikami homepatii, są w nich nawet profesorowie uniwersytetów (ale chyba nigdy medycznych czy chemicznych). Że to niewyjąsnione zjawisko fizyczne (koniecznie opatentowane), big-pharma ukrywa pamięc wody. Brak słów, niby dorośli ludzie na stanowiskach naukowych, a wierzą że big-pharma ukrywa zjawisko fizyczne którego żaden uniwersytet nie może jakimś cudem równolegle odkryć. Dobrą robotę robicie.
@Goglez: @Martwy_stwor Po pierwsze - placebo działa. Nieraz lepiej od leków. Był taki artykuł w jakimś medycznym piśmie naukowym, który opisywał skuteczność całej gamy różnych leków. Max było chyba ok 40%... A mnóstwo takich ok 20%.
Wszystkie takie próby wyjaśniania, że homeopatia nie działa szkodzą, bo niszczą efekt placebo. Dodatkowy plus homeopatii (używanej razem z normalnymi lekarstwami jeśli jest taka potrzeba) jest taki, że po niej nie ma efektów ubocznych. Jak
@Aaandrzej: wiadome że placebo działa. Ba, nawet gdy ludzie wiedzą że jest to placebo, to placebo też potrafi działać, gdy wierzą, że placebo działa ;-)
Dlatego sprzedawanie tego syfu i wkręcanie ludziom że istnieje jakieś magiczne zjawisko fizyczne, jest niemoralne. Mogliby mówić, że to placebo i placebo działa i też by bylo ok.