Wpis z mikrobloga

Dlaczego ostatnio tak wszyscy eksperci nawołują, że będzie wojna, podczas gdy Rosja ma jak na razie problem z zajmowaniem miast na Ukrainie? Widzę, że ten sam spektakl, co z ekspertami od AI, którzy rok temu nawoływali, że za pół roku, a może nawet w ciągu paru miesięcy czeka nas wielki przełom, świat nie do poznania! I ugasło. Nie sądzę, że wojna z Rosją nam grozi w tym dziesięcioleciu po tym, co pokazują na froncie na ukrainie, ale kliknięcia muszą się zgadzać.
#rosja #wojna #ukraina
  • 86
  • Odpowiedz
  • 332
@Djuk94: ta, grupa Wagnera wjechała w rasyjke jak w masło i dotarła pod moskwę w ciągu jednego/ dwóch dni, a my mamy wierzyć że ta bananowo-kacapska republika jest zagrożeniem dla NATO. Też mi się to nie klei.
  • Odpowiedz
  • 405
@Djuk94: jezeli Ukraina padnie, to ich zasoby przejma ruscy, sa przypadki znane z historii

np. Wehrmacht zaatakowal ZSSR na zdobych francuskich pojazdach

wiec zwyciestwo Ukrainy jest konieczne dla pokoju na kolejne lata
  • Odpowiedz
@Djuk94: siedzę na tym tagu dosyć długo i tak myślę że zrobiłem błąd że w ogóle się w to zagłębiłem, ciężko już teraz tego tagu nie sprawdzać a chciałoby się to ograniczać
Jak dla mnie to strach sprzedaje się najlepiej, tylko nie wiem kto na tym chce wyjść na plus
  • Odpowiedz
@Djuk94 może i mają problem z zajmowaniem miast, ale #!$%@? człowieku jak te miasta wyglądają? Co mi z tego że Rosjanie nie zajmą miasta jak bombardują je tak że będzie wyglądać jak Mariupol albo Odessa?
  • Odpowiedz
Dlaczego ostatnio tak wszyscy eksperci nawołują, że będzie wojna, podczas gdy Rosja ma jak na razie problem z zajmowaniem miast na Ukrainie?


@Djuk94: Bo historia się nie skończy na wojnie Rosji z Ukrainą. Bez względu na wynik tej wojny Rosja nadal będzie istniała. I bez względu na wynik tej wojny Rosja będzie dla nas militarnym zagrożeniem.
  • Odpowiedz
@Djuk94: tylko problemem jest to czy front się utrzyma. Jak w pewnym momencie załamał się rosyjski front to ukraina zaczęła odzyskiwać tereny. Rosjanie jakoś się wygrzebali z tego, mają w końcu masę ludzi. Minęły 2 lata, ukraina jest zmęczona i obawy są takie, że jeśli będzie załamanie frontu w którymś miejscu to ukraina może mieć problem z ustabilizowaniem sytuacji.
Widziałeś pewnie jak facetów traktują którzy uciekają przed wojną... raczej nie robią
  • Odpowiedz
podczas gdy Rosja ma jak na razie problem z zajmowaniem miast na Ukrainie?


@Djuk94: bo w ten sposób z czasem Ukraińcom skończą się żołnierze,
  • Odpowiedz
@r3nal: Jakie zasoby? O czym ty cumplu bredzisz?

Jak jakimś cudem uda się Rosji zająć całą Ukrainę to Ruskie od tego "zwycięstwa" zwyczajnie zbankrutują. Popatrz ile kosztuję ich utrzymanie spacyfikowanej Czeczenii ponad 20 lat po wojnie.
  • Odpowiedz
@Djuk94: Są przecieki, że Rosja wrzuciła 5 bieg i kompletnie przestawiła gospodarkę na tryb wojenny. Również, intensywnie szkoli nowe dywizje za Uralem. Jeżeli Rosja zajmie Ukrainę to kacapskie społeczeństwo poprze dalsze działania. Mit nowej wojny Ojczyźnianej jest dla tych dzikusów wszystkim. Rozpoczyna się nowy wyścig zbrojeń. Tym razem bez USA. I to jest duży problem dla Europy.
  • Odpowiedz
którzy rok temu nawoływali, że za pół roku, a może nawet w ciągu paru miesięcy czeka nas wielki przełom, świat nie do poznania! I ugasło.


@Djuk94: Jak im pisałem że AI nie odróżnia goryla od murzyna to mnie banowali. Obecnie image search google działa gorzej niż działało a czat GPT stał sie poprawnie polityczną pipką. A gdy mówiłem że algorytmy kwantowe to na razie koncept to srali czerwonymi węgielkami i wyzywali
Whereswally - >którzy rok temu nawoływali, że za pół roku, a może nawet w ciągu paru ...

źródło: z21700702IBR

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Djuk94 @Whereswally za ile lat obstawiacie, że testowanie manualne przejmie AI? Mam kilka lat expa w testach manualnych i się zastanawiam jaka ścieżkę wybrać dalej bo to już czas.
  • Odpowiedz
Co mi z tego że Rosjanie nie zajmą miasta jak bombardują je tak że będzie wyglądać jak Mariupol albo Odessa?


@KniazZvyrdas: Akurat Odessa, mimo że często atakowana, to pomijając kilka budynków wcale nie jest zniszczona. No ale raz, że to duże miasto, a dwa, podejrzewam że ruskie chciały by je przejąć w miarę nienaruszone, z w uwagi na jego znaczenie.
  • Odpowiedz
co z ekspertami od AI, którzy rok temu nawoływali, że za pół roku, a może nawet w ciągu paru miesięcy czeka nas wielki przełom, świat nie do poznania! I ugasło.


Z tym się kompletnie nie zgodzę.
Postęp a raczej wyścig w tym kierunku jest niebezpiecznie szybki. Co 2 tygodnie powstają rozwiązania, które odmieniają rzeczywistość. A nie widać tego tak dobrze ponieważ: 1.Polska ma raczej jeden z najniższych współczynników używania AI. 2.Rozwiązania AI
  • Odpowiedz
@Djuk94 Bo wyjścia są dwa:

1. Nie ingerujemy w to mocniej. Topimy dalej pieniądze na pomoc, zastój gospodarczy trwa dalej, drogie paliwa etc. Ukraina może przegrać i mamy ruska pod granicą. Ukraina może wygrać, ale za 10 lat.

2. Wjeżdżamy tam z buta i robimy porządek w miesiąc.
  • Odpowiedz