Wpis z mikrobloga

Znalezisko: Farmaceuci kontra homeopatia - rozmowa z Kajetanem Drozdem

Homeopatia jest alternatywą dla medycyny, w takim stopniu, w jakim latający dywan to alternatywa dla samolotu. A jednak, mimo fizycznej, chemicznej i biologicznej niedorzeczności tej metody, środki homeopatyczne można dziś dostać w każdej aptece, a Naczelna Izba Aptekarska podchodzi do sprawy z zaskakującą pobłażliwością, żeby nie powiedzieć – życzliwością.


Przykładowo, tak o problemie wypowiedział się swego czasu prezes NIA, Grzegorz Kucharewicz: "Naczelna Rada Aptekarska jest zdania, że skoro leki homeopatyczne są legalnie dostępne na naszym rynku i można nimi handlować, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby można je było również przepisywać. (...) Dla nas obydwa rodzaje medykamentów mają te same prawa do nazywania się lekami, a tym samym do stosowania ich w różnego rodzaju procesach leczenia. Nasze przekonanie jest zgodne z polskim prawem".


Na szczęście, nie wszyscy farmaceuci godzą się z postępowaniem władz samorządu. W lutym tego roku w sieci pojawiła się "Petycja o zajęcie stanowiska w sprawie homeopatii przez Naczelną Izbę Aptekarską": https://www.petycjeonline.com/homeopatia_stanowisko_naczelnej_izby_aptekarskiej


Twórcami petycji są: Agnieszka Biernat, Szymon Jaworski, Anna Kościk-Lubaś, Natalia Miękus-Purwin, Waldemar Raducki, Łukasz Smoła, Joanna Stefaniuk, Marta Trafidło, Karolina Wójciak, Joanna Zielińska-Tomala oraz (mój rozmówca) Kajetan Drozd.


Jako aktywny przeciwnik każdego przejawu pseudonauki, oczywiście zachęcam do podpisania petycji; jak również do lektury wywiadu z panem Kajetanem, z którym porozmawialiśmy o niezrozumiałych decyzjach NIA, pokracznych przepisach, jak i o szkodliwości samej homeopatii.


#mikroreklama #farmakologia #leki #homeopatia #medycyna #zdrowie #ciekawostki #ciekawostkimedyczne #nauka #liganauki #gruparatowaniapoziomu #kwantowo
Goglez - Znalezisko: Farmaceuci kontra homeopatia - rozmowa z Kajetanem Drozdem
 Home...

źródło: drozd-wywiad2-1240x698

Pobierz
  • 63
@Loloman: złagodzenie objawów to nie leczenie, widzisz sam, już sama definicja jest błędna, a w ogóle, jeśli homeopatia łagodzi objawy lub leczy nawet na zasadzie placebo, to cyk, spełnia definicję. I możesz zająć się swoim stulejarskim zyciem zamiast glupotami. Bez odbioru :)
@mam_mozg: A to ja przepraszam, nie wiedziałem ze to ty decydujesz o definicjach slow itd. Należysz do rady językowej? Taka smieszna sprawa, wiesz ze in vitro to tez LECZENIE? Smieszne co nie.

Placebo nie spelnia tak naprawde efinicji, bo wcale nie jest ot tak to udowodnione ze to jakos szczegolnie dziala:
Badanie porównawcze efektów leczenia z efektami placebo przeprowadzono w 2010 roku dla Cochrane Library. Badanie to objęło 202 eksperymentów klinicznych,
ale tutaj nie dyskutujemy o skuteczności efektu placebo, tylko o lekach homeopatycznych


@Opacity8502: Ale to to samo, tylko ładniej się nazywa. Cena też gra rolę, jak coś jest drogie to kojarzymy, że pewnie dobre...