Wpis z mikrobloga

Znalezisko: Farmaceuci kontra homeopatia - rozmowa z Kajetanem Drozdem

Homeopatia jest alternatywą dla medycyny, w takim stopniu, w jakim latający dywan to alternatywa dla samolotu. A jednak, mimo fizycznej, chemicznej i biologicznej niedorzeczności tej metody, środki homeopatyczne można dziś dostać w każdej aptece, a Naczelna Izba Aptekarska podchodzi do sprawy z zaskakującą pobłażliwością, żeby nie powiedzieć – życzliwością.


Przykładowo, tak o problemie wypowiedział się swego czasu prezes NIA, Grzegorz Kucharewicz: "Naczelna Rada Aptekarska jest zdania, że skoro leki homeopatyczne są legalnie dostępne na naszym rynku i można nimi handlować, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby można je było również przepisywać. (...) Dla nas obydwa rodzaje medykamentów mają te same prawa do nazywania się lekami, a tym samym do stosowania ich w różnego rodzaju procesach leczenia. Nasze przekonanie jest zgodne z polskim prawem".


Na szczęście, nie wszyscy farmaceuci godzą się z postępowaniem władz samorządu. W lutym tego roku w sieci pojawiła się "Petycja o zajęcie stanowiska w sprawie homeopatii przez Naczelną Izbę Aptekarską": https://www.petycjeonline.com/homeopatia_stanowisko_naczelnej_izby_aptekarskiej


Twórcami petycji są: Agnieszka Biernat, Szymon Jaworski, Anna Kościk-Lubaś, Natalia Miękus-Purwin, Waldemar Raducki, Łukasz Smoła, Joanna Stefaniuk, Marta Trafidło, Karolina Wójciak, Joanna Zielińska-Tomala oraz (mój rozmówca) Kajetan Drozd.


Jako aktywny przeciwnik każdego przejawu pseudonauki, oczywiście zachęcam do podpisania petycji; jak również do lektury wywiadu z panem Kajetanem, z którym porozmawialiśmy o niezrozumiałych decyzjach NIA, pokracznych przepisach, jak i o szkodliwości samej homeopatii.


#mikroreklama #farmakologia #leki #homeopatia #medycyna #zdrowie #ciekawostki #ciekawostkimedyczne #nauka #liganauki #gruparatowaniapoziomu #kwantowo
Goglez - Znalezisko: Farmaceuci kontra homeopatia - rozmowa z Kajetanem Drozdem
 Home...

źródło: drozd-wywiad2-1240x698

Pobierz
  • 63
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

NIe używam homeopatii, ale jak ktoś wierzy, ze dziala, to mi to nie przeszkadza, niech kupuje i na stacjach benzynowych przy kasie. Co to kogo obchodzi.
@mam_mozg to że nie powinny się nazywać lekami tak samo jak snickersy, marsy, cukierki itd.
Dodatkowo nienpowinny być przepisywane przez lekarzy(nie widziałem.lekqrza co przypisuje 2 łyżeczki cukru na jakąś x
chorobę ale leki homeopatyczne już tak, a przecież to jeden #!$%@? tylko cukier tańszy) sprzedawane w aptekach chyba że w tym samym miejscu co jakieś cukierki.
@mocten: Na działanie akupunktury jak najbardziej są badania, nie ma żadnych #!$%@? czakr czy kanałów energetycznych ale udowodniono, że akupunktura działa w terapii układu powięziowego. Inna sprawa, że ten sam efekt uzyskuje się terapią manualną bez igieł.
@Goglez: Moi rodzice to fanatycy homeopatii. Jest tak skuteczna że mają już dwie pełne szuflady tych wyrobów i dalej mówią że "na nich to działa" xD
@Aaandrzej: ale tutaj nie dyskutujemy o skuteczności efektu placebo, tylko o lekach homeopatycznych, za które ludzie bulą chory hajs. Jakby chodziło o efekt placebo, to by lekarz Ci zapisał powiedzmy olej rzepakowy z kurkumą za parę groszy i powiedział, że to pomaga na Twoje dolegliwości. Brałbyś łyżeczkę rano i tez miał efekt placebo.
@Loloman: jak się zaczniemy bawić w sprawdzanie, ile środków tzw. "leków" faktycznie leczy, to się zdziwisz. Jak biorę apap to mnie leczy? No nie. A wiele syfków z apteki też raczej szkodzi, te całe gripexy itd. Lepiej nie wnikać w temat. Nie wierzysz w homeo, twoja sprawa, ale na serio dziwie się, że ktoś trafi tyle energii na szczekanie, że mu się coś nie podoba i trzeba zakazać. Mi to tam
@mam_mozg: Hm, jeśli idziemy zgodnie z definicjami to tak - Apap leczy.
"wszelkie metody postępowania mające na celu przywrócenie zdrowia lub złagodzenie objawów choroby. "
A Apap łagodzi objawy. Tym samym leczy :)
Ale już nie bawiąc się w to - mamy leki których celem jest łągodzenie objawów i często wsparcie organizmu by sam się wyleczył, lub leki które same faktycznie pomagaja i zwalczają. A pewnie i wiele innych typów by