Wpis z mikrobloga

@kantek007: polaczki kochają #!$%@?ć i przenosić rzeczy z punktu A do B przez 16 godzin

nie bez powodu wzięło się stwierdzenie Polacy robacy, dokładnie ten sam schemat życia
  • Odpowiedz
@mentalyill: nie mit. Przecież oni w takich temperaturach nie pracują tyle godzin. Grecy są leniwi jak Egipcjanie a sama ich „kultura” i wcześniejsze dokonania powinny ich wyrzywic
  • Odpowiedz
  • 34
@mentalyill Bo to nieroby. Zresztą podobny system do nas mają. Część #!$%@? uczciwie a inni siedzą na jakich wczesnych emeryturach, społecznych powoływanych po nic itp.

Taki zachodni Europejczyk przynajmniej rowno pracuje od początku studiów do późnej emerytury i tych godzin w skali życia wcale nie wychodzi dużo mniej (szczególnie jak się skoryguje to o różnice takie jak nie wliczanie przerw do godzin pracy w innych krajach)
  • Odpowiedz
@niochland: mój kolega po obronieniu magistra pojechał pracować w kołchozowni holenderskiej. Po roku jak się z nim spotkałem to chwalił się, że #!$%@?ł najszybciej na hali i pracując w niskich temperaturach, w chłodni, pot lał mu się po plecach. Był dymny z tego, że agencja w której pracował sama do niego dzwoniłam, czy nie chciałby przedłużyć kontraktu. Dla mnie to było w #!$%@? smutne, a dla niego był to powód do
  • Odpowiedz
@kantek007 ciekawe to w sumie, bo tak licząc pełen etat odjąć 26 dni urlopu, to wychodzi 1800 godzin. Musi być sporo osób, które tłuką ponad to.
  • Odpowiedz
  • 21
@kantek007 zamiast mowic o niewolnictwie polaka i nieefektywnosci jego roboty, moze te dlugie godziny pracy to powod dla którego przez ostatnie 30lat mamy wzrost najlepszy na swiecie zaraz za chinami?
  • Odpowiedz