Wpis z mikrobloga

Gównoburza... Ale jak zwykle ZNOWU MIAŁEM RACJE

Zostało mi zarzucone że nieprawdą jest to co napisałem wcześniej czyli.

"Proszę sprawdzić sobie jak siadają ludzie z największymi wynikami w siadzie i to raw bez taśm... 95 jak nie 99% Kolana pcha co najwyżej do linii palców, a wielu zatrzymuje je dużo wcześniej."

I jako dowód wrzucone zostało zestawienie, różnych zawodników... I zestawienie to POTWIERDZA TO CO NAPISAŁEM! 95% jak nie 99% Kolana w przysiadzie pcha CO NAJWYŻEJ DO LINII PALCÓW!

Nie wiem jak można czytać z takim brakiem zrozumienia.

Nigdzie nie napisałem że KAŻDY ma siadać z DOKŁADNIE PIONOWYM PISZCZELEM oraz w SUPER SZEROKIM ROZSTAWIE!

Napisałem tylko że
"Optymalny trójbojowy siad jest właśnie szeroki z jak najbardziej pionowym piszczelem, oczywiście w zależności od zawodnika i jego budowy, będzie określone jak szeroko jest dla niego najlepiej, i na ile to kolano ma iść do przodu. Ale to jest najbezpieczniejszy i najlepszy sposób na podniesienie największych ciężarów."

Czyli to wszystko zależy od zawodnika, wiele osób nie zrobi siadu z największym obciążeniem, o wymaganej głębokości, mając pionowy piszczel. Ale optymalnie jest do tego DĄŻYĆ! I zobaczyć na czym to stanie po X latach treningów.

Ktoś też napisał

" Ja sie troche nasluchalem intrudera i walczylem o ten siad szeroki, niestety mam takie biodra, ze sie po prostu nie da."

Nie że się nie da... WALCZYŁEŚ ZA MAŁO, starałeś się ZA MAŁO robiłeś coś ŹLE! Zawołam @Kasahara żeby Ci to jeszcze potwierdził. Bo on w przeciwieństwie do reszty mnie POSŁUCHAŁ i dał szanse temu co mówię, a nie wymyślał jakieś bzdury po drodze.

Jego siad był tragiczny, i żeby to zmienić była potrzebna ciężka walka i mnóstwo frustracji, bo nauka właściwego siadu nie jest łatwa. I przebudowa siadu trwała długie miesiące, a teraz dopiero po latach jakoś to wygląda. Bo TYLE TO ZAJMUJE. Gdy nie siada się szeroko, braki w mobilności, kontroli, wzorcu ruchowym, sile tylnej taśmy są tak duże że nadgonienie tego to 6-12 miesięcy albo i więcej.

Co ciekawe @Kasahara w pewnym momencie zdecydował się na prowadzenie przez NIkulina jednego z topowych zawodników na świecie. Skonfrontował z nim to co usłyszał ode mnie, i wiecie co? Usłyszał POTWIERDZENIE wszystkiego co mu przekazywałem, techniki siadania, wielu niuansów i innych mniejszych lub większych rzeczy.
Nikulin to taki Pan co ostatnio usiadł 270kg w kategorii 57kg bez taśm (Największy wynik w historii, zostawiając konkurencje kilkadziesiąt kilogramów w tyle) To argument dla tych co zarzucają mi że mówię tylko o grubasach i że rzeczy o których mówię działają tylko w takich przypadkach.

https://wykop.pl/wpis/57152487/5-letni-progres-od-80-do-300-kg-fajnie-wszystko-na/

Zawołam osoby z poprzednich wątków @DywanTv: @Kasahara @zagi_ssj @Poemat @DywanTv @Darksed @S_M_I_T_H @Zieew @bdm_bq @Saprofit

#mirkokoksy #silownia #mikrokoksy #strongaf
IntruderXXL - Gównoburza... Ale jak zwykle ZNOWU MIAŁEM RACJE

Zostało mi zarzucone ż...

źródło: dywantv

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • 4
@bdm_bq: Niestety żeby odpowiedzieć Ci w zadowalającym stopniu na te pytania trzeba by poświęcić dłuższą chwilę, o ile zawsze lubiłem dyskutować nawet do rana, to teraz po prostu nie mogę, nie mam na to czasu.
  • Odpowiedz
@Darksed: nie koniecznie. Zwykle maja budowę typowego dwubojarza i mogą sobie pozwolić na takie siadanie, szerszy rozstaw nóg ułatwia troche spłycić przysiad, a krótka kość udowa w stosunku do tułowia nie wymaga aby kolano wychodziło poza palce.
Poza tym z doświadczenia wiem, że to nie bebzol u grubasa jest problemem, raczej za grube uda i łydki, które uniemożliwiają mocniejsze ugięcie nogi i trzeba kombinować z szerszym stawaniem.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL:
rozumiem, sam bym nie był w stanie prowadzić dyskusji od dnia jutrzejszego, więc i tak by to padło. Liczę, że szybko ogarniesz swoje sprawy i będziemy dyskutować do rana. Powodzenia!

Ogłaszam koniec drugiej afery piszczelowej (ale nie ostatniej) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Obecnie ma pękniętą łąkotkę, naderwane i niewydolne więzadło krzyżowe i uszkodzone powierzchnie stawowe, po rezonansie jeden z lepszych speców od kolan w regionie stwierdził, że nie ma przeciwwskazań do jazdy na rowerze, a jeździ ultramaratony.


@klefonafide: Zajebisty ten spec, więcej takich to ja będę miał więcej roboty ;)
  • Odpowiedz
setki podobnych przypadków


@klefonafide: Setki podobnych przypadków z niewydolnym ACLEm, do tego bolesność stawów podczas ich statycznego dociążania osiowego (przysiad) "wypuszcza" spod swojego nazwiska z radą "proszę jeździć obserwować"? Jeszcze lepiej, podaj na priv nazwisko to będę wiedział kogo unikać w polecaniu :) :)
  • Odpowiedz
  • 0
A gdzie ten ogień? Dawki mniejsze to i agresji brakuje?


@Darksed: xD OGIEŃ to dopiero będzie, będziesz tego świadkiem. Teraz po prostu siłownia jest na którymś tam miejscu u mnie. I często zrobię ledwie jeden może dwa treningi na tydzień i to też wątpliwej jakości.

I co ciekawe tylko utwierdziłem się w przekonaniu (z którego też tu kiedyś się śmiano) że podejście mentalne jest WSZYSTKIM. I bez skupienia, bez naprawdę "chcenia"
  • Odpowiedz
"wypuszcza" spod swojego nazwiska z radą "proszę jeździć obserwować"?


@Poemat: to nie do końca tak, miał 2 rezonanse - jeden sporo wcześniejszy, drugi po intensywnym sezonie, tj. 5 ultra + reszta jazdy i po porównaniu stanu kolana i badaniu powiedział, że może jeździć. Ból po przysiadach był już po wizycie, więc nie wiedział o tym.
  • Odpowiedz
Teraz po prostu siłownia jest na którymś tam miejscu u mnie.


@IntruderXXL: Widać że nie jesteś oddany trójbojowi. Kto najeżdżał na blewazke jak chciał sobie przerwę od trójboju robić? xD
  • Odpowiedz
a pomyśleć że kilku wpisowa wojna biodrowo-piszczelowa została wywołana przez poczciwego @IntruderXXD który chciał się tylko dowiedzieć czy nawet git na boxa siada XDDDD
  • Odpowiedz
@DywanTv: @Kasahara @zagi_ssj @Poemat @DywanTv @Darksed @S_M_I_T_H @Zieew @bdm_bq @Saprofit
To korzystając z okazji, że została wezwana taka śmietanka na tagu #mikrokoksy zapytam się o jedną rzecz.
https://www.youtube.com/shorts/v9Z9qzYwdRw
Czy to co mówi cbum odnośnie szybkiego sprawdzenia swoich możliwości do siadania szeroko/wąsko jest prawdą?
No i czy taki naczelny przystojniak jak @Kasahara byłby w stanie zrobić tak samo jak jest pokazane na nagraniu? C:

Pozdrawiam was misiaczki (
  • Odpowiedz
@shreddedmf: taki test może być jakąś poszlaką ale nie bierz tego za pewnik, to wyjdzie w praniu podczas siadania. Nie sprawdzisz takim testem możliwości core. Pod obciążeniem może wyjść jakiś konflikt w biodrze lub/i buttwink który może wskazywać na jakieś kompensacje lub słaby brzuch. W skrócie trzeba próbować tak i tak i dojść do wniosków.
  • Odpowiedz