Wpis z mikrobloga

Gównoburza... Ale jak zwykle ZNOWU MIAŁEM RACJE

Zostało mi zarzucone że nieprawdą jest to co napisałem wcześniej czyli.

"Proszę sprawdzić sobie jak siadają ludzie z największymi wynikami w siadzie i to raw bez taśm... 95 jak nie 99% Kolana pcha co najwyżej do linii palców, a wielu zatrzymuje je dużo wcześniej."

I jako dowód wrzucone zostało zestawienie, różnych zawodników... I zestawienie to POTWIERDZA TO CO NAPISAŁEM! 95% jak nie 99% Kolana w przysiadzie pcha CO NAJWYŻEJ DO LINII PALCÓW!

Nie wiem jak można czytać z takim brakiem zrozumienia.

Nigdzie nie napisałem że KAŻDY ma siadać z DOKŁADNIE PIONOWYM PISZCZELEM oraz w SUPER SZEROKIM ROZSTAWIE!

Napisałem tylko że
"Optymalny trójbojowy siad jest właśnie szeroki z jak najbardziej pionowym piszczelem, oczywiście w zależności od zawodnika i jego budowy, będzie określone jak szeroko jest dla niego najlepiej, i na ile to kolano ma iść do przodu. Ale to jest najbezpieczniejszy i najlepszy sposób na podniesienie największych ciężarów."

Czyli to wszystko zależy od zawodnika, wiele osób nie zrobi siadu z największym obciążeniem, o wymaganej głębokości, mając pionowy piszczel. Ale optymalnie jest do tego DĄŻYĆ! I zobaczyć na czym to stanie po X latach treningów.

Ktoś też napisał

" Ja sie troche nasluchalem intrudera i walczylem o ten siad szeroki, niestety mam takie biodra, ze sie po prostu nie da."

Nie że się nie da... WALCZYŁEŚ ZA MAŁO, starałeś się ZA MAŁO robiłeś coś ŹLE! Zawołam @Kasahara żeby Ci to jeszcze potwierdził. Bo on w przeciwieństwie do reszty mnie POSŁUCHAŁ i dał szanse temu co mówię, a nie wymyślał jakieś bzdury po drodze.

Jego siad był tragiczny, i żeby to zmienić była potrzebna ciężka walka i mnóstwo frustracji, bo nauka właściwego siadu nie jest łatwa. I przebudowa siadu trwała długie miesiące, a teraz dopiero po latach jakoś to wygląda. Bo TYLE TO ZAJMUJE. Gdy nie siada się szeroko, braki w mobilności, kontroli, wzorcu ruchowym, sile tylnej taśmy są tak duże że nadgonienie tego to 6-12 miesięcy albo i więcej.

Co ciekawe @Kasahara w pewnym momencie zdecydował się na prowadzenie przez NIkulina jednego z topowych zawodników na świecie. Skonfrontował z nim to co usłyszał ode mnie, i wiecie co? Usłyszał POTWIERDZENIE wszystkiego co mu przekazywałem, techniki siadania, wielu niuansów i innych mniejszych lub większych rzeczy.
Nikulin to taki Pan co ostatnio usiadł 270kg w kategorii 57kg bez taśm (Największy wynik w historii, zostawiając konkurencje kilkadziesiąt kilogramów w tyle) To argument dla tych co zarzucają mi że mówię tylko o grubasach i że rzeczy o których mówię działają tylko w takich przypadkach.

https://wykop.pl/wpis/57152487/5-letni-progres-od-80-do-300-kg-fajnie-wszystko-na/

Zawołam osoby z poprzednich wątków @DywanTv: @Kasahara @zagi_ssj @Poemat @DywanTv @Darksed @S_M_I_T_H @Zieew @bdm_bq @Saprofit

#mirkokoksy #silownia #mikrokoksy #strongaf
IntruderXXL - Gównoburza... Ale jak zwykle ZNOWU MIAŁEM RACJE

Zostało mi zarzucone ż...

źródło: dywantv

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Ej ale troche sam sobie przeczysz. Z jednej strony piszesz:

oczywiście w zależności od zawodnika i jego budowy, będzie określone jak szeroko jest dla niego najlepiej


Z drugiej strony jak chłop Ci pisze:

" Ja sie troche nasluchalem intrudera i walczylem o ten siad szeroki, niestety mam takie biodra, ze sie po prostu nie da."


czyli że z jego budowy wynika, że szerzej nie może, to odbijasz z tekstem:

Nie
  • Odpowiedz
Tzn ja sie zgadzam, ze najsilniejszy siad to ten szeroki biodrowy i obstawiam, ze zdrowszy, bo biodra raczej daja rade wieksze obciazenia znosic.
W moim przypadku gdy zaczynaly sie wieksze ciezary co dla mnie to bylo 150+ to niestety ale biodra sprawialy dosyc mocny bol.
Ja mam tez taka budowe biodra, ze mam 70-75 stopni rotacji wewntrznej jak robi sie ten test co lezy na plecach i sprawdza rotacje w nodze i
  • Odpowiedz
  • 0
@VoiDancer: Bo wybrażam sobie jak to wyglądało, ktoś siada miesiącami/latami wąsko nagle zmienia rozstaw na 2-3x szerzej i się dziwi po jakimś czasie że coś nie idzie że zaczynają się problemy, bóle etc.
A to jest proces który trzeba rozłożyć na wiele etapów, dobrać do tego cały plan, i poświęcić jak pisałem 6-12miesięcy, oczywiście wiedząc co i jak robić.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Czyli zwyczajnie sobie dopowiadasz i kreujesz sytuacje pod swoją narrację. Nie wiesz jak było, a zdanie wypowiadasz do chłopa jakby to był pewnik. Jeśli cały wpis jest zrobiony w ten sposób to jego wartość jest < 0. Pozdro i niech w końcu Haack zacznie siadać szeroko jak pan buk przykazał, to może w końcu zrobi jakiś wynik.
  • Odpowiedz
Bez wątpliwości zgadzam się z twierdzeniem że siadanie szerokim rozstawem jest najtrudniejszym bojem. Ilość niuansów technicznych do ogarnięcia jest zatrważająca, a sam bój jest tak naprawdę walką o nieutracenie napięcia, a z każdym opuszczonym centymetrem to napięcie rośnie, do tak chorego poziomu, że na samym dole boju naprawdę myśli się tylko żeby to olać i puścić napięcie, bo nacisk jest niesamowity. Pod tym względem wyciskanie i ciąg to pikuś, przyjemność.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Jeszcze raz, bo cie nie oznaczylem.
Tzn ja sie zgadzam, ze najsilniejszy siad to ten szeroki biodrowy i obstawiam, ze zdrowszy, bo biodra raczej daja rade wieksze obciazenia znosic.
W moim przypadku gdy zaczynaly sie wieksze ciezary co dla mnie to bylo 150+ to niestety ale biodra sprawialy dosyc mocny bol.
Ja mam tez taka budowe biodra, ze mam 70-75 stopni rotacji wewntrznej jak robi sie ten test co lezy
  • Odpowiedz
  • 0
Czyli zwyczajnie sobie dopowiadasz i kreujesz sytuacje pod swoją narrację. Nie wiesz jak było, a zdanie wypowiadasz do chłopa jakby to był pewnik. Jeśli cały wpis jest zrobiony w ten sposób to jego wartość jest < 0. Pozdro i niech w końcu Haack zacznie siadać szeroko jak pan buk przykazał, to może w końcu zrobi jakiś wynik.


@VoiDancer: Jasne jak zwykle, dopowiadam, kreuję, wymyślam, czaruje, otumaniam...
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Zrobilem teraz maly research i chodzilo mi o kąt antetorsji, ktoreog nie da sie poprawic z tego co mi wiadome.
Ja w szerokim siadzie, zatrzymuje sie doslownie w miejscu jakos 10-15cm od wymaganej glebokosci.
Zreszta zakladajac ze sie niezbyt znam albo robilem cos zle to kilka osob ustawialem do razu szeroko, nawet kozrystajac z twoich rad typu wall squat i jakos kazdy dawal rade po miesiacu albo dwoch siadac bez
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: dziękuję za zawołanie.
Na ww grafice wg mnie conajmniej 8 zdjec przedstawia lifterow którzy maja kolano za palcami, do tego Dan Green dawno już tak nie siada jak na tym zlepku (polecam zajrzeć na jego bardziej aktualne nagrywki z siadów)- czy celowo czy nie? Nie wiem choć się domyślam. Problem w Twojej narracji polega na radykalizacji, wybiórczo sobie dopasowujesz co Ci pasuje do tego co piszesz. Tutaj podajesz przykład Nikulina
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Bym coś odpisał z dziedziny matematyki jako pierwsze i biomechaniki jako drugie ale przecież patrzymy tylko przez pryzmat trójbojowy więc szkoda czasu :)
  • Odpowiedz
  • 0
Bym coś odpisał z dziedziny matematyki jako pierwsze i biomechaniki jako drugie ale przecież patrzymy tylko przez pryzmat trójbojowy więc szkoda czasu :)


@Poemat: Dokładnie, a tutaj i tak wystarczy FANATYZM :)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: tylko ja się nie czepiam tego, jaki siad jest "optymalny" w kontekście trójboju. Ba, nawet sam jestem zwolennikiem poszerzania siadu i używania jakby nie było najsilniejszego stawu w ludzkim ciele, ale nie zgadzam się zupełnie z konkluzją, iż pchanie kolan do przodu sprawi, że kolana eksplodują. Jest to półprawda, bo o ile faktycznie w klasycznym olimpijskim, bardzo głębokim przysiadzie stres na nie jest największy, tak w trójboju nie trzeba siadać
  • Odpowiedz
No witam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napisałem tylko że

"Optymalny trójbojowy siad jest właśnie szeroki z jak najbardziej pionowym piszczelem, oczywiście w zależności od zawodnika i jego budowy, będzie określone jak szeroko jest dla niego najlepiej, i na ile to kolano ma iść do przodu. Ale to jest najbezpieczniejszy i najlepszy sposób na podniesienie największych ciężarów."


Super, że się rozwijasz.

@IntruderXXL:

Pisząc jednocześnie wcześniej:

TE kolana wychodzące
bdm_bq - No witam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Napisałem tylko że
"Optymalny trójbojowy siad jest właś...

źródło: obraz_2023-03-09_202821075

Pobierz
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Jesteś przykładem osoby która była przez większość szanowana a obecnie przez swoje farmazony(bomba,starty, głębokość,covid,brak progresu,fanatyzm) stałeś się memem xD
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: @Zieew @Poemat @Saprofit @bdm_bq
wybaczcie, Panowie, za offtop, ale mam pytanie.
Moja żona ma problem z kolanami, kilka lat temu upadła na kolana i zaniedbała. Obecnie ma pękniętą łąkotkę, naderwane i niewydolne więzadło krzyżowe i uszkodzone powierzchnie stawowe, po rezonansie jeden z lepszych speców od kolan w regionie stwierdził, że nie ma przeciwwskazań do jazdy na rowerze, a jeździ ultramaratony.
Jak robiliśmy wąski przysiad to skarżyła się na bóle w
  • Odpowiedz
  • 0
Jesteś przykładem osoby która była przez większość szanowana a obecnie przez swoje farmazony(bomba,starty, głębokość,covid,brak progresu,fanatyzm) stałeś się memem xD


@Darksed: Farmazony? Jakie?

Bomba? Nigdy nie brałem jestem naturalem, dopiero na towar będę wchodził za kilka miesięcy, gdzie tutaj farmazon?
Starty? Tak mam zamiar startować, miałem to zawsze w planach, żeby przyklepać oficjalnie swoje wyniki (jak będą tego godne) Bo wbrew temu co sobie ludzie myślą, ja wiem że moje wyniki obecne
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: to co napisałeś jest prawda, ponieważ najsilniejsi zawodnicy maja taki proporcje kostne, że siadanie w ten sposób jest dla nich najbardziej optymalne. Mają za to zwykle trudności z martwym ciągiem również przez tym razem niekorzystne proporcje.
  • Odpowiedz