Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem od małego jest tak tucząca i nie zdrowa. Jako dziecko zawsze miałem problemy z nadwagą od przedszkola aż po liceum. Co ciekawe nie jadłem fast foodow ani żadnego śmieciowego żarcia itp. podstawą diety były zupy, ziemniaki na wszelkie sposoby, mleko, kompoty domowe, białe pieczywo, wieprzowina oraz mięso z kurczaka. Dopiero gdy moja siostra widząc jak tyją jej dzieci na jedzonku dziadków odważyła się powiedzieć nie i pokłóciła się tym samym z rodziną zauważyłem przyczyny. Patrzę teraz z perspektywy wiecznego grubasa w dzieciństwie na dzieci siostry, które według mojej mamy mają anemie i są niedożywione a tak naprawdę pożegnały się z polską dietą i wyglądają normalnie xdd I nie jest tak, że nie miałem ruchu czy coś byłem bardzo aktywny więc problem leżał w diecie... #kuchnia #jedzzwykopem #gotujzwykopem #pijzwykopem #jedzenie #dieta #odchudzanie #rodzina #dziecinstwo #dzieciaki
Pobierz snorli12 - Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem ...
źródło: P2151662-scaled
  • 317
@snorli12: To nie z polską kuchnią są problemy. Problemy są z:

-MASZ SIĘ #!$%@?Ć JAKBY JUTRA NIE BYŁO.
-JEDZ TO #!$%@? BO MI BĘDZIE PRZYKRO, NO ŻRYJ!
-MASZ SIĘ #!$%@?Ć BO DO ROBOTY SIŁY NIE BEDZIESZ MIOŁ
-CHŁOP TO MA BYĆ CHŁOP A KOBIETĘ MUSISZ ZA COŚ ZŁAPAĆ
-ŚNIADANIE TO WAŻNA RZECZ, OO COŚ Z OBIADU ZOSTAŁO
-CO TY WEGE PEDAU JESTEŚ, MASZ TU 5 KILO SCHABU
-JEEEEEDZ, JESZCZE TO DOCENISZ
Pobierz eeehhh - @snorli12: To nie z polską kuchnią są problemy. Problemy są z:

-MASZ SIĘ #!...
źródło: Screenshot 2023-02-23 at 17-18-57 P1080941.jpg (obraz WEBP 1100×1652 pikseli) Skala (56%)
polskie i jakoś nikt z mojego rodzeństwa nie był w żadnym wypadku otyły, równieśnicy również wszyscy wybiegani szczupli, miałem ze 2 kolegów grubszych - tam ewidentnie skłonności do tycia czy jakiś czynnik genetyczny. Na pewno było w cholerę mniej słodyczy na co dzień i słodkich napojów. Przytyło mi się po 30 roku życia, zwłaszcza przez zaniedbywanie obiadów, lenistwo i używki.


@snorli12: ale to troche kwestia nawpierdzielania się jak świnia a nie
@snorli12: Problem nie leży w samym typie pokarmów bo nic złego nie ma w ziemniakach, kurczaku czy nawet pieczywie.
Problem jest w ilości gdzie często dzieciom podaje się takie same porcje jak dla dorosłych i wmawia by ciągle jeść bo jak to tak głodny będziesz chodził.

Byłeś grubasem bo nie miałeś odpowiedniej ilości ruchu/aktywności aby spalić tyle ile zjadales.
jest tak tucząca i nie zdrowa


@snorli12: () niezdrowa, nieuku.

więc problem leżał w diecie


@snorli12: Nie w diecie, tylko w ilości.
Z tego, co wymieniłeś, zły jest tylko kompot (masa cukru). Od kiedy wieprzowina czy mięso drobiowe tuczą, gdy spożywane są w ramach zapotrzebowania kalorycznego? Od kiedy to, jedzone w analogicznej ilości, tuczą ziemniaki, zupy czy białe pieczywo? Tuczy wszystko (oprócz wody), jeśli po
Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem od małego jest tak tucząca i nie zdrowa.


Nadal nie rozumiesz, co jest zdrowe, a co nie. Na tej niezdrowej polskiej diecie mogę z palcem w d... chudnąć, tym bardziej że akurat zupy wcale nie są tak tuczące, a po małych modyfikacjach można je zrobić bardzo mało tuczące.
Nie jest ważne co jesz, tylko w jakich proporcjach, jak sobie tą dietę
@snorli12: Przez lata biedy i niedoborów teraz w drugą stronę przesady. Więźniom obozów koncentracyjnych trzeba było tłumaczyć żeby nie żarli w nadmiarze bo zrobią sobie krzywdę. Ale w czasach spokoju wszelkie ostrzeżenia i metody edukacji spływają po ludziach jak woda po piórach kaczki.
@snorli12: Problemem jest sposób żywienia Twoich rodziców, który ma tylko trochę wspólnego z tradycyjną polską kuchnią, a nie kuchnia sama w sobie. Tak samo można opisać dosłownie każdą inną dietę, wystarczy wybrać sobie te najbardziej tuczące rzeczy i skupić się tylko i wyłącznie na nich.
W moim dzieciństwie też podstawą była tradycyjna kuchnia, ale z umiarem i zależy dla kogo i nikt nie był gruby. Wszyscy jedliśmy w miarę to samo,
@snorli12: problemem jest bilans kaloryczny a nie dieta sama w sobie. Jak jeszcze tłuste rzeczy w dużych ilościach to jest otyłosć.
Takżę tak, twoje dzieci jadły za dużo i pewnie jeszcze podjadały czipsy i słodycze i ciasteczka a potem żdziwko xD a teraz mają lekką diete + czipsy i słodycze i juz nie sągrube XD