Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem od małego jest tak tucząca i nie zdrowa. Jako dziecko zawsze miałem problemy z nadwagą od przedszkola aż po liceum. Co ciekawe nie jadłem fast foodow ani żadnego śmieciowego żarcia itp. podstawą diety były zupy, ziemniaki na wszelkie sposoby, mleko, kompoty domowe, białe pieczywo, wieprzowina oraz mięso z kurczaka. Dopiero gdy moja siostra widząc jak tyją jej dzieci na jedzonku dziadków odważyła się powiedzieć nie i pokłóciła się tym samym z rodziną zauważyłem przyczyny. Patrzę teraz z perspektywy wiecznego grubasa w dzieciństwie na dzieci siostry, które według mojej mamy mają anemie i są niedożywione a tak naprawdę pożegnały się z polską dietą i wyglądają normalnie xdd I nie jest tak, że nie miałem ruchu czy coś byłem bardzo aktywny więc problem leżał w diecie... #kuchnia #jedzzwykopem #gotujzwykopem #pijzwykopem #jedzenie #dieta #odchudzanie #rodzina #dziecinstwo #dzieciaki
snorli12 - Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem ...

źródło: P2151662-scaled

Pobierz
  • 317
@snorli12: miałem to samo co tu piszesz i nie miałem problemów z nadwagą... chyba jeszcze jakieś inne czynniki na to wpływają. Popatrz na zdjęcia z okresu, mam wrażenie, że ludzie generalnie byli szczuplejsi, przy tej naszej złej kuchi :)
Miałem ruch to też niezbyt konkretne określenie ani nie wiemy ile jadłeś.
Genralnie, nie można winić kuchni, która jest z nami od dawna.
schabowy z ziemniakami i surówką i pomidorowa to jest świetny i dobrze zbilansowany posiłek, ale jak do tej pomidorowej dodasz pół kilo śmietany, schabowego smazysz na głębokim oleju, w grubej panierce i jeszcze ziemniaki polewasz tym olejem to robi się bardzo niezdrowo


@szzzzzz: chciałbym zobaczyć ten legendarny posiłek polany olejem ze smażenia bo trzeci krzyżyk na karku za chwilę, kupa rodziny ze wsi wychowana a nigdy takiego żarcia nie jadłem i
@Limonene: ziemniaki są fit jak o to zadbasz. Nie znam innego źródłą skrobi, które tak dobrze łączy się z tłuszczem jeśli chodzi o smak: sałatka majonezowa, frytki, puree i można tak długo. Stygmatyzacja jest na pewno zła, bo podchodzi do problemu od dupy strony ale problem jest
ny, bo przecież jak to nie daje dziecku kakaa Puchatek, albo woli poświęcić chwilę czasu, żeby chłopcy zjedli normalny podwieczorek zamiast trzech bananów "bo to przecież owoce więc zdrowe"


@Reevder: rozpuszczony tluszcz na pierogi, aby nie byly suche i nie kleily sie do podniebienia, u mnie to bylo maslo i cebulka w kosteczki, u kogos byl to rozpuszczony smalec.
@szzzzzz @snorli12 wszystko zalezy kto ile je. jak babcia z dziadkiem wciskali na sile ile sie da to sie nie dziwie. sam jestem wychowany na takim jedzeniu i jakos nie mam problemow z nadwaga. jakos nadwaga to nie tylko problem Polakow wiec dopatrywanie sie winy w polskiej kuchni jest chybione
@snorli12: geny, geny, geny. Jem wszystko w tym slodycze, czasem chipsy (zero coli itp w sumie tylko tu sie trzymam z dala). Nigdy nie mialem nadwagi ani nie bylo blisko i tyle. To geny. Babcia z Wlkp jadla sznycle polane maslem, pure z maslem, wszystko co nie zdrowe. Plus w miescie byl zawsze smog i czarne ulice w zimie (posypka z wegla). 95+ lat zyla. Takze tego geny, geny, geny.