Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki, mialem sytuacje ze dostalem mandat na parkingu w biedronce. Najzwyczajniej wbieglem na szybko po jedna rzecz do biedronki i zapomnialem pobrac biletu. Wrocilem to za szyba juz byla super niespodzianka :) czy powinienem te gowno placic? Dla mnie to szczyt absurdu ze w ogole stojac 3minuty juz mozna wylapac mandat. Mial ktos kiedys taka sytuacje? Mam paragon z zakupow w biedronce. Moze moge sie odwolac jakos? Nie mam zamiaru placic 150zl na darmozjadow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S mandat zostal wystawiony przez jakiegos ciecia nie przez policje czy straz

#mandat #policja
  • 66
@marketingowyberecik brat mi ostatnio sprzedał teorie, że w takiej sytuacji "mandat" #!$%@?ć, z firmą się nie kontaktować.
Te prywatne firmy nie mają dostępu do bazy numerów rejestracyjnych, a tylko to posiadają - twój numer rejestracji.
Aby odnaleźć wierzyciela, musieliby zgłosić się na policję lub urzędu miejskiego o dane właściciela pojazdu. Ale ich nie dostaną bo RODO.
Ba, jak prywatna firma by ci postawiła blokadę na koło, to możesz jeszcze ich ciągnąć po
  • 151
@marketingowyberecik nie wiem jaka firma obsługuje ten konkretny parking ale przeczytaj regulamin. Miałem taką samą sytuację i się okazało że w regulaminie było że jeśli się dostanie mandat i w tym czasie było się w sklepie w ciągu 30min to można się odwołać posiadając paragon. Ja tak zrobiłem odwołałem się przez maila, wysłałem im zdjęcie paragonu ze sklepu i anulowali. (ʘʘ)