Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem od małego jest tak tucząca i nie zdrowa. Jako dziecko zawsze miałem problemy z nadwagą od przedszkola aż po liceum. Co ciekawe nie jadłem fast foodow ani żadnego śmieciowego żarcia itp. podstawą diety były zupy, ziemniaki na wszelkie sposoby, mleko, kompoty domowe, białe pieczywo, wieprzowina oraz mięso z kurczaka. Dopiero gdy moja siostra widząc jak tyją jej dzieci na jedzonku dziadków odważyła się powiedzieć nie i pokłóciła się tym samym z rodziną zauważyłem przyczyny. Patrzę teraz z perspektywy wiecznego grubasa w dzieciństwie na dzieci siostry, które według mojej mamy mają anemie i są niedożywione a tak naprawdę pożegnały się z polską dietą i wyglądają normalnie xdd I nie jest tak, że nie miałem ruchu czy coś byłem bardzo aktywny więc problem leżał w diecie... #kuchnia #jedzzwykopem #gotujzwykopem #pijzwykopem #jedzenie #dieta #odchudzanie #rodzina #dziecinstwo #dzieciaki
Pobierz snorli12 - Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem ...
źródło: P2151662-scaled
  • 317
@snorli12: jadłem to samo. Wpieprzalem chipsy i popijałem oranżada albo colą. Byłem chudy jak patyk bo robiłem to. Po 3 godzinach biegania przed blokiem. Nasze dzieci jedzą to samo tylko że siedzą przed kompem
@snorli12: a ja nie rozumiem, w takich Włoszech je sie tone oleju w takiej pizzy, makaronach no wszedzie, jedzą syty posilek ok. 20 a do tego solą i cukrzą wszystko jak szaleni, a nie są grubi..
@snorli12: PAnie :D jakbym czytał o sobie ... mam 36lat i dopiero teraz schudłem ponad 30kg z wiecznej "setki". Wg mojej mamy która tlukła mnie całe życie wyglądam źle i niezdrowo i się o mnie martwi więc "zjedz sobie ciasteczek".
Jak wspomnę wstecz czym mnie pasli to aż mi smutno się robi.
Dziwne bo kiedy ja byłem młody wszystkie dzieciaki były "pasione" na "polskiej" diecie (to czasy kiedy pizza była jeszcze praktycznie nieznana), ale ze wszystkich dzieciaków jakie pamiętam otyłość miał jeden typek. W skrócie, nie #!$%@? pan.
To przywitaj się z moją babcią, która nie smaży na oleju, tylko w nim gotuje dosłownie potrawy. Babcia moja kupuje wielkie baniaki oleju takie po 5l i zużywa to w takim tempie, że ja @#@$. U mnie w domu butelka kujawskiego to starczy mi na pół roku, serio. Masło kupuje jedno na miesiąc. Natomiast moja babcia potrafi pół emerytury przewalić na olej, cukier i masło. Jak smaży schaboszczaka to na patelnię skraja
@Limonene: raczej stygmatyzacja polskiej kuchni, która nie jest skrojona na obecne czasy nasz tryb życia.
Dopóki mieszkałam z rodzicami i jadłam "zdrowo" miałam problemy z wagą głównie przez rozpierdzielone hormony, które były rozpierdzielone bo m.in. dieta. Wyprowadziłam się i zaczęłam sama dla siebie gotować - wszystko się poprawiło.