Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem od małego jest tak tucząca i nie zdrowa. Jako dziecko zawsze miałem problemy z nadwagą od przedszkola aż po liceum. Co ciekawe nie jadłem fast foodow ani żadnego śmieciowego żarcia itp. podstawą diety były zupy, ziemniaki na wszelkie sposoby, mleko, kompoty domowe, białe pieczywo, wieprzowina oraz mięso z kurczaka. Dopiero gdy moja siostra widząc jak tyją jej dzieci na jedzonku dziadków odważyła się powiedzieć nie i pokłóciła się tym samym z rodziną zauważyłem przyczyny. Patrzę teraz z perspektywy wiecznego grubasa w dzieciństwie na dzieci siostry, które według mojej mamy mają anemie i są niedożywione a tak naprawdę pożegnały się z polską dietą i wyglądają normalnie xdd I nie jest tak, że nie miałem ruchu czy coś byłem bardzo aktywny więc problem leżał w diecie... #kuchnia #jedzzwykopem #gotujzwykopem #pijzwykopem #jedzenie #dieta #odchudzanie #rodzina #dziecinstwo #dzieciaki
Pobierz snorli12 - Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem ...
źródło: P2151662-scaled
  • 317
@snorli12: cóż, dalej nie masz bladego pojęcia o jedzeniu i dietetyce i jesteś totalnym ignorantem. Ziemniaki w porównaniu na przykład do makaronu czy ryżu są mniej kaloryczne. Pierś z kurczaka jest jednym z najzdrowszych mięs. Ale widzę, ze mimo bycia w przeszłości grubasem, wciąż nie zaciągnąłeś podstawowych informacji
@snorli12: Z doświadczenia powiem ci że kwestia wagi, albo raczej przybierania na wadze nie zależy od diety a od przemiany materii. Ja już się nasłuchałem dlaczego ważę tylko 65-67 kg, a potem ci sami ludzie są w szoku ile potrafię zjeść. Problem w tym że od razu to oddaję jak natura mnie stworzyła. No taki już jestem, a chciałbym przytyć. Wielu diet próbowałem i więcej ważyć nie mogę, nie da się.
@snorli12: Hmmm nie uważam aby polska kuchnia była szczególnie tucząca. Niby mamy wiele da z miesa itp ale tez bardzo wiele stosunkowo chudych dań. Mamy tez bardzo dużo warzyw, zarówno gotowanych jaki i surowych. Po prostu trzeba mieć zdrowy rozsądek zarówno w wielkości porcji, jak i tego aby nie dodawać tłuszczu tam gdzie to nie jest szczególnie potrzebne.
@snorli12: Przez całe życie #!$%@?łem się na obiad tyle ziemniaków, że teraz praktycznie ich nie jem wcale. Tak mi zbrzydły xD. Od czasu do czasu, kupuję jedynie bataty, albo latem młode ziemniaczki.
Co za bzdury, wystarczy obejrzeć archiwalne kroniki filmowe z PRL, istniała wtedy tylko tradycyjna polska kuchnia a prawie wszyscy byli szczupli. To że teraz ludzie tyją oznacza że oprócz niej jedzą tony słodyczy, piją słodkie napoje, podjadają kebsy i pizze.


@siedze_w_samych_gaciach: eureka ;)

U mnie w domu butelka kujawskiego to starczy mi na pół roku, serio. Masło kupuje jedno na miesiąc. Natomiast moja babcia potrafi pół emerytury przewalić na olej, cukier
@symetrysta: Ale ma nizszy indeks glikemiczny, bo sklada sie z weglowodanow zlozonych wiec jestes po nim dluzej najedzony i nie masz wystrzalu cukru do krwi a potem gwaltownego spadku, ktory w teorii skutkuje naglym zmeczeniem i / lub potrzeba doladowania cukru
@j3sion: To prawda, szczegolnie w przypadku bulek i szczegolnie w marketach typu Lidl i Biedronka. Ale da sie znalezc normalne, np. teraz Biedra oferuje bulki zytnie 100% i orkiszowe 100%. Do tego jest tam jeszcze fajny chleb, Borodynowski sie nazywa, tez prawdziwy ciemny i jeszcze jeden, ktorego nazwy nie pamietam, taki z duzmi prostokatnymi kromkami. Niestety ceny adekwatne do jakosci :/
@bugg: Smak to kwestia subiektywna. Obiektywnie patrzac ciemne pieczywo jest bardziej wartosciowe. No bylem ostatnio we Francji i dostalem na sniadanie jakas tam bagiete, sery i w #!$%@? tlusta ta ich szynke cos jak salami. Zajebiste sniadanie; cukier z tluszczem xd ALE UWAGA TAK ROBIA NA ZACHODZIE WIEC NA PEWNO TAK JEST NAJLEPIEJ
Idz gale im #!$%@? jeszcze
@Nadia_: chociaż muszę coś sprostować, bo napisałam, że pokolenie zyje długo. Zapomniałam, że dziadkowie już dawno nie żyją a to oni byli głównymi odbiorcami tej kuchni. Same babcie jedzą mało swoich frykasow bo (dbają o linie ) :)
@snorli12: Moim zdaniem nie chodzi tu o sam skład posiłków, tylko o polską babciną kulturę dopychania dokładek aż padniesz. Moja babcia gdy robiła mi np. naleśniki to robiła ich 20. Myśle że średnia wartość kaloryczna obiadu u polskiej babci to jakieś 4000 kalorii na osobę.