Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem od małego jest tak tucząca i nie zdrowa. Jako dziecko zawsze miałem problemy z nadwagą od przedszkola aż po liceum. Co ciekawe nie jadłem fast foodow ani żadnego śmieciowego żarcia itp. podstawą diety były zupy, ziemniaki na wszelkie sposoby, mleko, kompoty domowe, białe pieczywo, wieprzowina oraz mięso z kurczaka. Dopiero gdy moja siostra widząc jak tyją jej dzieci na jedzonku dziadków odważyła się powiedzieć nie i pokłóciła się tym samym z rodziną zauważyłem przyczyny. Patrzę teraz z perspektywy wiecznego grubasa w dzieciństwie na dzieci siostry, które według mojej mamy mają anemie i są niedożywione a tak naprawdę pożegnały się z polską dietą i wyglądają normalnie xdd I nie jest tak, że nie miałem ruchu czy coś byłem bardzo aktywny więc problem leżał w diecie... #kuchnia #jedzzwykopem #gotujzwykopem #pijzwykopem #jedzenie #dieta #odchudzanie #rodzina #dziecinstwo #dzieciaki
Pobierz snorli12 - Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że tradycyjna polska dieta, którą jadłem ...
źródło: P2151662-scaled
  • 317
Co za bzdury. Gdyby tak było jak pisze ten pajac, to mielibyśmy w Polsce samych grubasów, a takowi pojawili się dopiero po pojawieniu się fastfoodow.
@snorli12: w zła stronę kierujesz działo.
Nabiał, mięso i węgle.
A nie zauważyłeś, że wszystkie to jest zawsze okraszone dużą ilością tłuszczu.
Jak jesz ziemniaki i oblane smalecem czy tłuczone z masłem to widzisz tylko ziemniaki, bo tłuszcz ma mała objętość ale dużo kalorii. Schabowy to nie mięso a tłusta panierka z kawałkiem mięsa, często sama panierka przez tłuszcz ma więcej kalorii niż mięso.
@snorli12 Co to za brednie... jak polejesz ziemniaki tluszczem, cebulka smazona to tak. porownaj kalorycznosc ziemniakow i ryzu to sie zdziwisz. Wysilek fizyczny... kobiety starsze twierdza ze chodzac po schodach juz pala kalorie, dlatego wola schody od windy... kokejne brednie grubasa
@Limonene Lol, bez przesady z tymi bananami. Nic się zdrowemu człowiekowi nie stanie jak #!$%@? nawet i 5 bananów jednocześnie, kwestia tylko jak często to robi i co jeszcze je poza tym. Ogólnie fajnie, że ludzie obecnie przykładają większą uwagę do tego co jedzą, ale z drugiej strony taki puryzm żywieniowy jest tak samo rażący jak brak jakiekolwiek rozeznania w swojej diecie, zwyczajne popadanie w kolejną skrajność.

@snorli12 Problemem są przede wszystkim
@snorli12: ale bzdury, aż się czytać nie chce. Jak ja byłem gówniakiem, to grubych dzieci było jak na lekarstwo, a wszyscy jedliśmy wtedy tradycyjną kuchnię polską. Teraz jak ludzie karmią potrawami z całego świata, to kurka tych małych warchlaczków pełno na ulicach. Tylko wtedy pamietam, że mało się w domu siedziało, jak tylko była szansa to wio na podwórko ganiać z dzieciakami, a dzisiaj puchną przed ekranem objadając się czipsami i
Serio przeczytanie więcej niż jednego zdania przerasta tyle osób? Pisałam wyraźnie, że tyje się od nadwyżki, a węgle + tłuszcz nie sprzyjają poczuciu sytości. Więc to ani węglowodany ani tłuszcz same w sobie


@Limonene: Jestem cukrzykiem typu 1, żeby lepiej regulować cukry przeszedłem na dietę low carb, odstawiłem wszelkie węglowodany do ~50g dziennie (dostarczane głównie z warzyw), warzyłem 86-87kg, teraz ważę 74kg. Moje zapotrzebowanie na kalorie to 2200, dziennie spożywam na
Wszyscy bez wyjątku moi znajomi chowani byli na diecie która opisujesz i żaden nie miał problemów z nadwagą. Mało tego, w całej szkole podstawowej kiedy do niej uczęszczałem, czyli w latach '90-tych (niewielkiej szkole - miała 4 równorzędne klasy, ale to jednak setki osób) był JEDEN koleś którego można by określić jako "gruby". Oczywiście nie uważam, żeby wina leżała po Twojej stronie - nie ma opcji, że to jakieś obżarstwo czy lenistwo
@balrog84: @ZywiolakDebilizmu Przeciez Poslkei kuchnie to nie tylko tluste zarcie po brzegi talerza, to rownies slodzenie kawy i herbaty 3-4 lyzkami cukru, plus ciasto na slodko, plus dzemy i inne przetwory z polowa sloika cukru, gdzie wmawia sie, ze dobre bo Polskie bo swojskie, a gowno prawda xd. Niestety widze o zdrowym zywieniu i czym sa kalorie i witaminy i mineraly o innych rzeczach nie wspomne jest w Polsce praktycznie zerwoa