Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z tych chcących być nowoczesnymi ludźmi którzy płacą kartą czy telefonem w sklepie xD
Byłem przed chwilą na zakupach i typek poprosił 7 rzeczy a okazało się że terminal nie działa i nie kupił xD a ja za gotówkę zawsze wszystko załatwię i nikt nie wie co i gdzie kupuje.
Zniewolenie człowieka trwa w najlepsze
#finanse #banki #ekonomia #bekazlewactwa #polska
  • 88
@rydzniznic: u mnie bardzo dużo automatycznych kas jest tylko na kartę wiec stoją „tylko gotówkowy” w osobnej kolejce i czekają. Nie twierdze ze gotówka zła ale ze obie metody są dobre. Jak pójdę pobiegać i będzie mi się chciało cukru to zegarkiem zapłacę za batona a na dziwki pójdę za gotówkę żeby nie było historii. Pytanie co to za sklep jak terminal nie działa to tak jakby pani nie przyjmowała gotówki
nie pomyślałeś o tym że komuś nie chce się nosić portfela albo chociaż gotówki, bo np można to łatwo zgubić? Do tego płacąc karta nie musisz ciągle słuchać "ma Pan drobniej"? Do tego nie trzeba czekać aż kasjerka wyda ci resztę. Dodatkowo można łatwiej śledzić wydatki i oszczędzać jak ktoś chce


@wh0ami:
To niech ten ktoś pomyśli, że w imię drobnego wygodnictwa sam pcha się w system totalitarny.
o nie, mój bank wie że kupiłem coś za 21.37zl w żabce, Najgorzej xD to jest literalnie totalitaryzm XDDD


@wh0ami:
Eh...
Tu chodzi o to, że jak będziesz miał transakcje gotówkowe np. na poziomie 2-3% to wtedy dajesz pretekst do całkowitej likwidacji gotówki.

jak państwo będzie ciekawe czy kupujesz mleko 2% czy 3% to jedną ustawą wprowadzą system identyfikacji na podstawie monitoringu i lata umartwiania się i płacenia gotówką pójdą na
a ty jak nie dajesz piekarzowi pary butów za worek mąki, to już jesteś niewolnikiem systemu monetarnego.


@Tymajster:
Dlaczego do mnie zawsze piszą ze swoimi głupotami ludzie mający problemy z logicznym myśleniem? Wniosek tak głupi (na podstawie mojej wypowiedzi jak rozumiem), że szkoda komentować.
@rydzniznic: z tego właśnie powodu warto zawsze ze sobą nosić banknot 100 zł np. w tej małej kieszonce w dżinsach. Tylko pamiętać przy praniu. Albo kupić sobie jakiś chiński breloczek do kluczy z małą zamykaną przegródką na banknot.
@rydzniznic: mnie ostatnio prosił typ żebym mu kupił obiad bo ma 15 zł a automat przyjmuje tylko płatności kartą. Ja kupiłem mu obiad, mam gotówkę a on nie kupi już bez karty bo z bankomatu nie wypłaci kasy a w oddziale w naszym mieście zamknięto kasę.
a ja za gotówkę zawsze wszystko załatwię i nikt nie wie co i gdzie kupuje.


@rydzniznic: żebyś się nie zdziwił, że niestety do czasu...

Twoje ostatnie zdanie z wpisu może tu pasować.
@wh0ami: autor chyba miał na myśli dokąd zmierza powoli, a może nawet juź nie powoli zakus wycofywania gotówki. Życzę ci, żebyś zrozumiał, że gotówka to wolność pod każdym względem, kiedyś kto wie, może rząd dowie się o każdej twojej transakcji, o której nie chciałbyś, żeby ktoś wiedział.
@rydzniznic: z kogo beka, chyba z ciebie

Ide do samoobsługowej, zazwyczaj brak kolejki, a na pewno dużo szybciej idzie, niż na normalnych. Skasuje wszystko sam, zapłacę szybciutko, wychodzę, wchodzę do auta, odjeżdżam.

Tymczasem pan wyzwolony dalej stoi w kolejce, bo trafił na takich samych wyzwolonych jak i on kupujących parowki + czteropak za łącznie 21.37 zł, płacących banknotem 100 zl i czekających, aż Tereska przeleci wszystkie kasy w poszukiwaniu bilonu do
@rydzniznic czyli jesteś jednym z tych #!$%@? ludzi, którzy blokują kasy bo godzinę liczą bankntowy i drobne, potem czekają aż druga strona zrobi to samo :D

Super nowoczesność bulwo. Nikogo nie obchodzi co kupujesz nawet jak płacisz karta.
@rydzniznic: Ale mam bekę z tych chcących być wolnymi ludźmi, którzy płacą tylko gotówką w sklepie xD
Byłem przed chwilą na zakupach i typek chciał kupić jedną rzecz, ale okazało się, że do wszystkich kas kolejki na dwadzieścia osób, więc nie kupił.
A ja, cyk, z kartą do samoobsługowej i zakupy zrobione w trzy minuty.

Ale mam bekę z tych chcących być nowoczesnymi ludźmi którzy płacą kartą czy telefonem w sklepie xD


@rydzniznic: straszne. Wszyscy płacący kartą na caodzień właśnie zapadają się pod ziemię ze wstydu, zwłaszcza po zobaczeniu tego iksde.

typek poprosił 7 rzeczy a okazało się że terminal nie działa i nie kupił xD


@rydzniznic: wyłącznie bezgotówkowy jestem od dobrych 5 lat, przeważnie bezgotówkowy chyba od piętnastu. Przez ten czas problem podobny do