Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z tych chcących być nowoczesnymi ludźmi którzy płacą kartą czy telefonem w sklepie xD
Byłem przed chwilą na zakupach i typek poprosił 7 rzeczy a okazało się że terminal nie działa i nie kupił xD a ja za gotówkę zawsze wszystko załatwię i nikt nie wie co i gdzie kupuje.
Zniewolenie człowieka trwa w najlepsze
#finanse #banki #ekonomia #bekazlewactwa #polska
  • 88
@rydzniznic: z tego właśnie powodu warto zawsze ze sobą nosić banknot 100 zł np. w tej małej kieszonce w dżinsach. Tylko pamiętać przy praniu. Albo kupić sobie jakiś chiński breloczek do kluczy z małą zamykaną przegródką na banknot.
@rydzniznic: mnie ostatnio prosił typ żebym mu kupił obiad bo ma 15 zł a automat przyjmuje tylko płatności kartą. Ja kupiłem mu obiad, mam gotówkę a on nie kupi już bez karty bo z bankomatu nie wypłaci kasy a w oddziale w naszym mieście zamknięto kasę.
a ja za gotówkę zawsze wszystko załatwię i nikt nie wie co i gdzie kupuje.


@rydzniznic: żebyś się nie zdziwił, że niestety do czasu...

Twoje ostatnie zdanie z wpisu może tu pasować.
@wh0ami: autor chyba miał na myśli dokąd zmierza powoli, a może nawet juź nie powoli zakus wycofywania gotówki. Życzę ci, żebyś zrozumiał, że gotówka to wolność pod każdym względem, kiedyś kto wie, może rząd dowie się o każdej twojej transakcji, o której nie chciałbyś, żeby ktoś wiedział.
@rydzniznic: z kogo beka, chyba z ciebie

Ide do samoobsługowej, zazwyczaj brak kolejki, a na pewno dużo szybciej idzie, niż na normalnych. Skasuje wszystko sam, zapłacę szybciutko, wychodzę, wchodzę do auta, odjeżdżam.

Tymczasem pan wyzwolony dalej stoi w kolejce, bo trafił na takich samych wyzwolonych jak i on kupujących parowki + czteropak za łącznie 21.37 zł, płacących banknotem 100 zl i czekających, aż Tereska przeleci wszystkie kasy w poszukiwaniu bilonu do
@rydzniznic czyli jesteś jednym z tych #!$%@? ludzi, którzy blokują kasy bo godzinę liczą bankntowy i drobne, potem czekają aż druga strona zrobi to samo :D

Super nowoczesność bulwo. Nikogo nie obchodzi co kupujesz nawet jak płacisz karta.