Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę z tych chcących być nowoczesnymi ludźmi którzy płacą kartą czy telefonem w sklepie xD
Byłem przed chwilą na zakupach i typek poprosił 7 rzeczy a okazało się że terminal nie działa i nie kupił xD a ja za gotówkę zawsze wszystko załatwię i nikt nie wie co i gdzie kupuje.
Zniewolenie człowieka trwa w najlepsze
#finanse #banki #ekonomia #bekazlewactwa #polska
  • 88
@rydzniznic: u mnie bardzo dużo automatycznych kas jest tylko na kartę wiec stoją „tylko gotówkowy” w osobnej kolejce i czekają. Nie twierdze ze gotówka zła ale ze obie metody są dobre. Jak pójdę pobiegać i będzie mi się chciało cukru to zegarkiem zapłacę za batona a na dziwki pójdę za gotówkę żeby nie było historii. Pytanie co to za sklep jak terminal nie działa to tak jakby pani nie przyjmowała gotówki
nie pomyślałeś o tym że komuś nie chce się nosić portfela albo chociaż gotówki, bo np można to łatwo zgubić? Do tego płacąc karta nie musisz ciągle słuchać "ma Pan drobniej"? Do tego nie trzeba czekać aż kasjerka wyda ci resztę. Dodatkowo można łatwiej śledzić wydatki i oszczędzać jak ktoś chce


@wh0ami:
To niech ten ktoś pomyśli, że w imię drobnego wygodnictwa sam pcha się w system totalitarny.
o nie, mój bank wie że kupiłem coś za 21.37zl w żabce, Najgorzej xD to jest literalnie totalitaryzm XDDD


@wh0ami:
Eh...
Tu chodzi o to, że jak będziesz miał transakcje gotówkowe np. na poziomie 2-3% to wtedy dajesz pretekst do całkowitej likwidacji gotówki.

jak państwo będzie ciekawe czy kupujesz mleko 2% czy 3% to jedną ustawą wprowadzą system identyfikacji na podstawie monitoringu i lata umartwiania się i płacenia gotówką pójdą na
a ty jak nie dajesz piekarzowi pary butów za worek mąki, to już jesteś niewolnikiem systemu monetarnego.


@Tymajster:
Dlaczego do mnie zawsze piszą ze swoimi głupotami ludzie mający problemy z logicznym myśleniem? Wniosek tak głupi (na podstawie mojej wypowiedzi jak rozumiem), że szkoda komentować.