Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopowicze! Chciałbym dzisiaj poruszyć temat prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i obalić mit, że przedsiębiorcy w Polsce mają do czynienia z wysokimi podatkami oraz utrudnieniami w prowadzeniu działalności.

Fakty są takie, że Polska wcale nie ma jednych z najwyższych podatków w Europie. Według danych OECD, Polska ma średni poziom obciążenia podatkowego w Europie. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w Polsce obowiązują ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, które pozwalają na zmniejszenie podatku dochodowego.

Co więcej, prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce jest relatywnie proste. Zgodnie z badaniami Doing Business, Polska zajmuje 40. miejsce w rankingu najłatwiejszych krajów do prowadzenia działalności gospodarczej na świecie. Rząd wprowadza również wiele ułatwień dla przedsiębiorców, takich jak programy finansowe i szkoleniowe, zmniejszenie biurokracji oraz uproszczenie procedur podatkowych.

Warto również podkreślić, że Polska jest liderem w obszarze e-administracji, co pozwala na prowadzenie wielu działań biznesowych online, co z kolei ułatwia kontakt z administracją oraz ułatwia prowadzenie działalności.

Podsumowując, można powiedzieć, że Polska nie jest krajem, w którym prowadzenie działalności gospodarczej jest utrudnione i obciążone wysokimi podatkami. Wręcz przeciwnie, rząd wprowadza wiele ułatwień dla przedsiębiorców i zmniejsza biurokrację, co sprzyja rozwojowi biznesu. Warto więc spojrzeć na prowadzenie biznesu w Polsce z bardziej optymistycznego punktu widzenia. #pieniadze #firma #biznes #praca #pracbaza #januszex
  • 14
@DrCieplak: Zdecydowanie muszę sie zgodzić. Na jdg na liniówce zapłaciłem realnie 32% podatku (pit + vat + zus) w 2022r. W porównaniu z niektórymi krajami w EU tyle bym zapłacił samego dochodowego.
@DrCieplak: Gadasz jaka jakaś matka albo nauczycielka która każe się oglądać na innych wtedy kiedy jest to wygodne dla Twojej narracji.
E-administracja? Proszę Cię. To prowadzi do tego że będziesz karany tylko dlatego że nie sprawdzasz rządowej skrzynki codziennie bo wszystko co tam wysłane uważa się za doręczone. Porównaj system podatkowy z Panamą, tam jest sprawiedliwy, przejrzysty i umożliwia napływ kapitału zza granicy przez co taki średnio zdatny do życia gorący
@Weretek: Podstawowy bład. Liczenie VATu który wpłacasz do US jako zapłacony podatek. Ty jesteś poborca podatkowym tego podatku i dzieki temu masz przywilej że go nie płacisz, to Twoi klienci go płacą. Sam płacisz ja kidziesz do sklepu i kupujesz prywatnie bułke albo telewizor, ale jeśli wpłacasz podatek VAT do US to nie możesz mówić ze go zapłaciłeś.

@DrCieplak Pełna zgoda. Mój przykład na ryczałcie za 2022 rok to
15,7% od
@DrCieplak: dokładnie tak jest, nie ma z czym dyskutować. Mam swoją firmę w Polsce i pracując dla klienta z Niemiec mam wręcz eldorado, podatki w porównaniu z niemieckimi są śmieszne a składka NFZ to już w ogóle grosze. Ja bym je podwyższył przedsiębiorcom a zmniejszył etatowcom - to jest skandal że ja płacę jakiś mały procent a chłop który ciężko pracuje w fabryce musi oddać państwu pół pensji tylko dlatego że
@DrCieplak: tak łatwo ze jakby mnie dopuscili do morawieckiego na metr to bym mu morde o chodnik splanował. Akurat prowadze restauracje w PL i to co sie #!$%@? dzieje przekracza ludzka cierpliwosc. Od 8 lat pis rozdaje wszystkie moje ciezko zarobione piedziadze. gdybym nie był zobowiazany umowami to wyjechal bym z tego #!$%@? kraju w 2 dni.