Wpis z mikrobloga

Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda?
W artykule dalej powiedzieli ze wszyscy odczują podwyzke pradu
Ale Ci co mnjej go zuzywalj okolo 1500kwH rocznie to troche mocniej bo niby w tym przypadku bedzie drozej nawet az o 80%

I tak sobie mysle, teraz place stednio za prad 200 zl miesiecznie (2 osoby, kuchenka na prad i podgrzewacz elektryczny wody cieplej w kranach tez na prad)

To teraz moze byc prawie 360 miesiecznie w moim przypadku? (Zuzywam rocznie okolo 2000kwH)

https://www.money.pl/gospodarka/rachunki-za-prad-wzrosna-nawet-o-80-proc-sami-nawarzylismy-to-piwo-6990698436500416a.html

#inflacja #nieruchomosci #prad #mieszkanie ##!$%@? #sejm #wybory
Volantie - Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda? 
W artykule dalej powiedzieli z...

źródło: temp_file2913609424339339767

Pobierz
  • 80
@Volantie: niczego nie będą mrozić po wyborach do europarlamentu będą stopniowo ściągać dopłaty do prądu. To są co roku ogromne pieniądze z budżetu przepalane na ten cel które można było zainwestować w rozwój elektrowni czy modernizację budynków co pozwoliło by zmniejszyć zużycie prądu. W 2025 żadnych dopłat już nie będzie. miejmy z resztą nadzieję że ich nie będzie
  • 0
@PanieAreczku niby mowia ze jak sie ma pompe ciepla to warto jakies solary / fotowoltaike polozyc?
Ale nie wiem ile w tym prawdy i podobno bo pewnych zmianach w prawie kładzenie fotowoltaiki w 2023 nie bylo tak oplacalne jak wczesniej.
  • 0
@BornToDie69 w kamienicy. W sensie nie mamy przylacza cieplej wody z miasta. Wiec ludzie maja albo przeplywowy podgrzewacz wody, albo mają junkersy (gaz).

Generalnie to ma sie zmienic bo w przyszlym roku mamy miec przylacze do miasta.
Ale zeby nie bylo, wode mam zawsze ciepla :D
Tylko taki podgrzewacz zuzywa troche pradu ;)
I to jest normalne urzadzenie siemens a nie jakieś gówno
@Volantie: @BornToDie69 no właśnie nie mam. Żeby miało sens to musiałyby być Panele + jebitny magazyn energii.
W moim przypadku las zasłania mi słońce zimą, mam słońce tylko od rana do powiedzmy 12:00. :D Tak wynika z suncalculator. Za to wiosną-latem-wczesną jesienią mam jebitną żarówkę i mnóstwo słońca wpadającego do domu. Przeszkleń w samym salonie mam z 30m2, wiec będzie jasno. Jedyny plus paneli bez magazynu to latem ogarnianie klimy i