Wpis z mikrobloga

#lidlomix zamiast #thermomix ?

Ponad 6 koła za garnek z mikserem i ekranem to jednak trochę dużo, nie mówicie że nie bo się zazwyczaj kredytujecie jak chcecie taki garnek xD

A lidlomixa da się co jakiś czas kupić w Niemczech na promkach za śmieszne pieniądze

Ma ktoś i to się sprawdza? Ilość przepisów "wystarczająca"? Jakieś za i przeciw?

#gotowanie #gotujzwykopem #jedzenie #kiciochpyta
Atreyu - #lidlomix zamiast #thermomix ?

Ponad 6 koła za garnek z mikserem i ekranem ...

źródło: b45768b5fb043f796fd2b4fb9a28e68ffec44921

Pobierz
  • 141
@Atreyu: Kupiłabym Lidlomixa i sprawdziła czy w ogóle będziesz używał tego sprzętu :P Jeśli tak to możesz odsprzedać w dobrej cenie i kupić TM. TM ma dużo większą bazę przepisów, są lepsze, lepiej rozpisane, w dodatku samo urządzenie ma większą moc.

Kupiłam TM, używałam tylko do wyrabiania ciasta, uznałam, że sprzedam i kupię MC. Ten z kolei nie wyrabia dobrze ciasta, bo dość szybko się przegrzewa. Ale jeśli lubisz gotować z
@Atreyu: Mam lidlomixa i polecam - byłem bardzo na nie ale zmieniłem zdanie po zakupie. Używam często, przepisów sporo, fajnie wyrabia ciasto na pizzę, pierogi, itd. Thermomix to jakiś cenowy żart i się nie opłaca - inaczej twierdzą tylko sprzedawcy i ludzie, którzy dali się namówić, a potem im głupio przyznać, że wyrzucili kilka kafli w błoto.
@Atreyu: szwagierka miała starszy model lidlomixa, który się po ponad 5 latach użytkowania trochę popsuł (miska popękała). Był eksploatowany prawie codziennie, bo ma trójkę dzieci i to jej bardzo ułatwiało życie. Robiła w tym i obiady, ale też dużo ciast czy to naleśnikowych i racuchowych, czy to takich do pieczenia. Nawet dzieci czasem korzystały. Od razu po tym, jak się popsuł to przy pierwszej promocji kupiła nowszy model. Osobiście testowałam i
@Atreyu te wynalazki są przede wszystkim dla osób:
1. Tych co kompletnie nie mają pojęcia o gotowania, a chcą / muszą coś zacząć gotować. Dla takich osób tego typu garnek to robi naprawdę gigantyczną różnicę. Jeżeli umiesz i lubisz gotować to nie jest to takie mega wow, no chyba że:
2. Masz bardzo mało miejsca w kuchni - gotowanie w tym czymś zajmuje dużo mniej miejsca niż normalne i tego typu urządzenia
@Atreyu: mam tego lidlomixa. Stoi i zajmuje miejsce, nie polecam (thermomixa tym bardziej bo to ten sam badziew tylko 3x droższy). Lidlomix do wyrabiania ciasta ma tyko noże - średnio się do tego nadają. Jedyna dodatkowa funkcja to podgrzewanie garnka. Moim zdaniem o wiele lepiej kupić porządny róobot planetarny jak KitchenAid i późnej dodawać do niego kolejne końcówki których jest masa.
@Atreyu
Ja mam od 3 lat TM. Uzywany jest z różna częstotliwością. Nie mam porównania z lidlomixem ale pewnie są podobnymi urządzeniami z podobnymi funkcjami.
Ogólnie polecam, a gdybym nie miał zony ani dziecka, to raczej garnka z WiFi bym nie kupił.
Nie przyjmuje argumentu, że jak TM jest droższy to jest mniej opłacalny. Tak jak z samochodami- jeden jeździ golfem, drugi jeździ mercedesem. Jak kogoś stać niech wyjade pieniadze na co
@d_garm: Bo to nie jest dla każdego. Część ludzi lubi w tym gotować, bo ułatwia pracę, daje gotowe przepisy, o których nawet się nie pomyślało. Jeśli ktoś nie lubi/nie umie gotować to rozwiązanie jest super.

Raz próbowałam coś w tym ugotować, ale k.wica mnie strzelała jak musiałam pokroić cebulę, wyjąć ją, umyć, wysuszyć, znowu coś włożyć. No nie. Wolę to zrobić ręcznie.