Wpis z mikrobloga

Jeszcze 4 lata temu uważałem że dobrze mi się żyje a dzisiaj jestem takim dziadem że chyba mam depresję. Dochód w naszym domu (różowa i ja) to 22k brutto (czyli jakieś 16k netto). Mam mieszkanie 80 m kw. w 1/4 na kredyt, drugie 40 m kw. na wynajem (bez kredytu) i 200k na koncie. 4 lata temu wydawało mi się że to dużo ale jak teraz obserwuję że budowlaniec wyciąga 20k na czysto na miesiąc, hydraulik 30k, ludzie stawiają domy po 1.5 mln, kupują auta po 400k i chyba po prostu straciłem cel w życiu. Znam rodzinę (ekspedientka i monter) którzy (co prawda na kredyt) mają lepszy dom i samochód niż ja. Czuję że przegrałem zycie i zacząłem nawet zawalać pracę bo nie mam motywacji. A piszę to bo ostatnio czytałem artykuł o ludziach którzy zarabiają 10k i uważają że to za mało - tak to jest mało. #pieniadze #depresja #praca #inflacja #gospodarka #polska #motywacja #kredythipoteczny #kredyt
  • 111
@DrCieplak: Nie będziesz szczęśliwy dopóki będziesz oglądał się na innych. Zazdrościsz im fajnej pracy, dobrej żony, rodziny, szczęście, czy tego, że mają więcej? Zawsze znajdzie się ktoś, kto ma więcej, ale czy jest szczęśliwszy, to już niekoniecznie.
@DrCieplak: co w tym dziwnego? 16k to nie jest dużo typie, tym bardziej na 2 osoby XD w mieście wojewódzkim to jest wegetacja a nie życie, więc zamiast depresji to bierz się do roboty bo życie nie będzie mieć w końcu litości.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
4 lata temu wydawało mi się że to dużo ale jak teraz obserwuję że budowlaniec wyciąga 20k na czysto

@DrCieplak: jeśli to czy wystarczająco zarabiasz określasz porównując sie do innych, to zawsze będziesz nieszczęśliwy.
@DrCieplak na wykopie wszyscy zarabiają 20+k i mają penisy 20cm+ ale jak ktoś napisze ze kiepsko mu żyje za 16tys na 2osoby to zarzutka xD widać #!$%@? jacy mitomani tu siedzą bo jakby zarabiali 20tys to by wiedzieli ze to nie sa kokosy bo nawet porzadnego auta czy domu sie nie kupi. Ja wiem ze wy widzicie swiat w ratach ale uzbierać pół miliona na auto czy 2miliony na dom wcale nie