Wpis z mikrobloga

Jeszcze 4 lata temu uważałem że dobrze mi się żyje a dzisiaj jestem takim dziadem że chyba mam depresję. Dochód w naszym domu (różowa i ja) to 22k brutto (czyli jakieś 16k netto). Mam mieszkanie 80 m kw. w 1/4 na kredyt, drugie 40 m kw. na wynajem (bez kredytu) i 200k na koncie. 4 lata temu wydawało mi się że to dużo ale jak teraz obserwuję że budowlaniec wyciąga 20k na czysto na miesiąc, hydraulik 30k, ludzie stawiają domy po 1.5 mln, kupują auta po 400k i chyba po prostu straciłem cel w życiu. Znam rodzinę (ekspedientka i monter) którzy (co prawda na kredyt) mają lepszy dom i samochód niż ja. Czuję że przegrałem zycie i zacząłem nawet zawalać pracę bo nie mam motywacji. A piszę to bo ostatnio czytałem artykuł o ludziach którzy zarabiają 10k i uważają że to za mało - tak to jest mało. #pieniadze #depresja #praca #inflacja #gospodarka #polska #motywacja #kredythipoteczny #kredyt
  • 111
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wjkp:

co w tym dziwnego? 16k to nie jest dużo typie, tym bardziej na 2 osoby XD w mieście wojewódzkim to jest wegetacja a nie życie, więc zamiast depresji to bierz się do roboty bo życie nie będzie mieć w końcu litości.


Ta to jakim cudem ja zyje zarabiając połowę tego samotnie i wynajmując kawalerke? W dodatku jestem w stanie odłożyć z tych 5k netto

Oj wykopki wykopki gimnazjaliści żyjące w
  • Odpowiedz
Nie to jest wpis gościa ktory rozważa czy zacząć brać leki antydepresyjne bo już nie wyrabia .

@DrCieplak Idź na posterunek policji i jebnij jednego czy dwóch policjantów. Dostaniesz #!$%@? i może wylądujesz na dłużej w areszcie to zmądrzejesz. Bo widzę, że cie po prostu #!$%@? z dobrobytu.
  • Odpowiedz
Jeszcze 4 lata temu uważałem że dobrze mi się żyje a dzisiaj jestem takim dziadem że chyba mam depresję.


@DrCieplak: 4 lata temu się może jeszcze dobrze żyło za tyle. Teraz to lipa.

że budowlaniec wyciąga 20k na czysto na miesiąc, hydraulik 30k, ludzie stawiają domy po 1.5 mln, kupują auta po 400k i chyba po prostu straciłem cel w życiu.


@DrCieplak: czeka ich niemiłe zderzenie z rzeczywistością w najbliższym
  • Odpowiedz
proszę zrób mi rozpiskę swoich wydatków miesięcznych bo bardzo mnie ciekawi skąd pomysł ze 16k to wegetacja XDDD


@fenbekus: no tak w tvpis było że przy 7k się lata prywatnym odrzutowcem to przy 16 już się pali hajsem w piecu bo niewiadomo co z nią robić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
bo pieniądze szczęścia nie dają


Ja mam 3k na miesiąc, mam wszystko co chce i jestem szczęśliwa.


@jmuhha: czyli wychodzi na to, że nie pieniądze a baity na wykopie się liczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geronimo80:

czyli zarabiasz 8 i odkładasz 5? xD

kawalerka to teraz w większym mieście ze 2,5k (chyba że jakiś wynalazek nowoczesny 13m^2 to może taniej) I żyjesz za 500/mc? :D
Czyli jednak są hardcory na tej diecie czokoszokowej :>

Ty z tych zarabiających 20k a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Zarabiam połowę tego co op z małżonką - 8k brutto, czyli jakieś 5k netto, potrafie z tego wyżyć i jeszcze coś
  • Odpowiedz
Ty z tych zarabiających 20k a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Zarabiam połowę tego co op z małżonką - 8k brutto, czyli jakieś 5k netto, potrafie z tego wyżyć i jeszcze coś odłożyć.


@ButtHurtAlert: ty z tych co nie potrafią jednego zdania napisać bez błędów merytorycznych? :D
op z małżonką ma 22k brutto, 16 netto. To mam być duchem świętym że te 5k to jednak zarobki?

jakieś 5k netto, potrafie z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
budowlaniec wyciąga 20k na czysto na miesiąc, hydraulik 30k

@DrCieplak: no dokładnie tak jest xd każdy budowlaniec tyle ma, to przypadek, że większość z nich jeździ przegnitymi busami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Znam rodzinę (ekspedientka i monter) którzy (co prawda na kredyt) mają lepszy dom i samochód niż ja.


@DrCieplak: to najsłabszy bait, jaki czytałem xd typ płaczę, bo zarabia 3 razy więcej niż kto inny, a ten ktoś sobie wybudował większy dom na kredyt XDDDDDD
  • Odpowiedz
@geronimo80: a no czyli to co podejrzewałem - a według ciebie nie ma nic po środku? Nic pomiędzy kompletną wegetacją a bogactwem? Bo wiesz, nie bez powodu istnieją pojęcia klas, zazwyczaj dzielonych na niższą, średnią i wyższą. Raczej nikt oprócz starych bab nie gada że 16k to „bogactwo”, ale nie zmienia to faktu że pozwala to na życie na wygodnym poziomie, znacznie lepszym niż domowy budżet np. 3k + 4k.
  • Odpowiedz
@fenbekus: dalej wegetujesz tylko w nieco lepszych warunkach ;)
dalej trzeba #!$%@? caly rok prawie zeby rachunki/raty oplacic.
Mozna mowic różnych klasach, tylko czy poza biedakami reszta nie wegetuje?
  • Odpowiedz
@geronimo80: to ja chyba nie rozumiem twojej idei wegetowania. Dla mnie wegetuje to kolo na rencie, który ma miesięcznie 1500zł na wszystko, opłaty i jedzenie. Niby przeżyje, ale to właśnie taka wegetacja bez żadnej przyjemności w życiu. Ale nie parka która ma 16k, bo przy sensownym rozporządzaniu pieniędzmi, będzie i na przyjemności i na oszczędności, które potencjalnie pozwolą na wielomiesięczną przerwę od pracy. Różnica jest kolosalna.
  • Odpowiedz
@jmuhha: "bo pieniądze szczęścia nie dają"

Chyba twoje ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Pieniądze są nie sąźródłem szczęścia a jedynie środkiem do niego. Polecam takie podejście ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@DrCieplak: twoje żale świadczą o tym, że jesteś na poziomie papużki falistej, która porównuje swoje piórka do innych zamiast cieszyć się, że może sobie spokojnie żyć i mieć na wszystko #!$%@?... bardzo słaba zarzutka lub bardzo słaby twój poziom jako człowieka... faktycznie szkoda życia z takim biednym umysłem.
  • Odpowiedz