Wpis z mikrobloga

Jeszcze 4 lata temu uważałem że dobrze mi się żyje a dzisiaj jestem takim dziadem że chyba mam depresję. Dochód w naszym domu (różowa i ja) to 22k brutto (czyli jakieś 16k netto). Mam mieszkanie 80 m kw. w 1/4 na kredyt, drugie 40 m kw. na wynajem (bez kredytu) i 200k na koncie. 4 lata temu wydawało mi się że to dużo ale jak teraz obserwuję że budowlaniec wyciąga 20k na czysto na miesiąc, hydraulik 30k, ludzie stawiają domy po 1.5 mln, kupują auta po 400k i chyba po prostu straciłem cel w życiu. Znam rodzinę (ekspedientka i monter) którzy (co prawda na kredyt) mają lepszy dom i samochód niż ja. Czuję że przegrałem zycie i zacząłem nawet zawalać pracę bo nie mam motywacji. A piszę to bo ostatnio czytałem artykuł o ludziach którzy zarabiają 10k i uważają że to za mało - tak to jest mało. #pieniadze #depresja #praca #inflacja #gospodarka #polska #motywacja #kredythipoteczny #kredyt
  • 111
@DrCieplak: widocznie mają na Ciebie duży wpływ media. Naczytałeś się i nasłuchałeś o małym procencie ludzi, którym się dobrze wiedzieć a nie zdajesz sobie sprawy ilu ludzi jest pod Tobą i wiąże koniec z końcem. Sam się na tym łapę. Zmień nawyki, mniej bombardowania newsami z zewnątrz, skup się na swoim życiu i odnajdziesz szczęście. Przynajmniej tak sądzę bo sam jeszcze w tym tkwię :)
@DrCieplak: zamiast się cieszyć że sąsiad też daje radę to plujesz jadem że mu się nie należy bo uważasz się za lepszego, pewnie sąsiad nie ma tych 200k na koncie ani drugiego mieszkania a kredytu pewnie z poł balona ale już oceniasz że ma lepiej, prości ludzie to raczej tak dysponują kasą że biorą plazmę na raty za 8k, wątpię że myśli o konsekwencjach tak jak ty
@staryalkus: @jmuhha: @fenbekus: @RHarryH: @Suheil-al-Hassan: @statystyczny_yt: @tsumazi: koljedzy, przecież ten wpis to typowy bragging, mirek nie narzeka, on się chwali i czeka na komentarze w stylu „oo niee, co ty gadasz, jesteś bogaty, udało ci się, och i ach”, to ten typ czlowieka co po każdym sprawdzianie w szkole wychodził i pomimo, że poszło mu w miarę ok (i że jest tego świadom), to dookoła