Wpis z mikrobloga

Jeszcze 4 lata temu uważałem że dobrze mi się żyje a dzisiaj jestem takim dziadem że chyba mam depresję. Dochód w naszym domu (różowa i ja) to 22k brutto (czyli jakieś 16k netto). Mam mieszkanie 80 m kw. w 1/4 na kredyt, drugie 40 m kw. na wynajem (bez kredytu) i 200k na koncie. 4 lata temu wydawało mi się że to dużo ale jak teraz obserwuję że budowlaniec wyciąga 20k na czysto na miesiąc, hydraulik 30k, ludzie stawiają domy po 1.5 mln, kupują auta po 400k i chyba po prostu straciłem cel w życiu. Znam rodzinę (ekspedientka i monter) którzy (co prawda na kredyt) mają lepszy dom i samochód niż ja. Czuję że przegrałem zycie i zacząłem nawet zawalać pracę bo nie mam motywacji. A piszę to bo ostatnio czytałem artykuł o ludziach którzy zarabiają 10k i uważają że to za mało - tak to jest mało. #pieniadze #depresja #praca #inflacja #gospodarka #polska #motywacja #kredythipoteczny #kredyt
  • 111
Nie to jest wpis gościa ktory rozważa czy zacząć brać leki antydepresyjne bo już nie wyrabia .


@DrCieplak: jeżeli serio uważasz, że hydraulik robi 30k w miesiąc i to sprawia, że czujesz się źle to zacznij od przeczytania statystyk aby zobaczysz ile realnie zarabiają Polacy, a jak nie wierzysz w statystyki to wystarczy się przejść się po normalnych ludziach i zobaczysz jak wygląda rzeczywistość w Polsce.
Nie, nie wygląda tak jak
@daaw: może dałem się nabrać bo jestem w podobnej sytuacji. Zarabiam dobrze ale nie sprawia mi to przyjemności i też czuję się pompowany informacjami, że inni są szczęśliwsi i mają lepiej ¯\_(ツ)_/¯ a atencji nie szukam bo chwilowe gilgotanie po jajach nie zastąpi długotrwałego szczęścia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DrCieplak: Masz strasznie toksyczne podejście. Zarabiam trochę więcej i mam wręcz odwrotne rozkminy, tzn. ciesze się, że jestem w tym procencie społeczeństwa, które żyje godnie. Co samochodu to też planowałem zaszaleć i zrealizować swoje marzenie - kupić Porsche. Niestety zapewne wiązało by się to z tym, że musiałbym trochę więcej pracować. Na szczęście powoli dochodzę do wniosku, że chyba nie ma to sensu i aktualny samochód mi w zupełności wystarczy... przynajmniej
@DrCieplak: czy ja potrzebuje więcej zarabiać niż 1k ? Odp. Nie bo:
- dziewczyny nie potrzebuje
- nowego auta nie , bo i tak nigdzie nie jeżdżę
- domu nie potrzebuje bo mam rodziców
- wycieczki i zwiedzanie świata też zbędna zachcianka

Tak mam oszczędności i jakoś i tak nie mam na co nich wydać xd