Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak można być takim kurczaczkiem jak @wolskiowojnie, niby jesteś oczytany i inteligentny (przynajmniej w skali kraju), a nie rozumiesz, że wykopkom chodzi o to, że zaciąganie do wojska na siłę jest fundamentalnie złe i nie ważne na ile dni, bo to szczegóły.
Ty nie rozumiesz, że nikt normalny nie pójdzie do armii, której zwierzchnikiem jest Andrzej Duda? (Chciałbyś pracować w firmie gdzie właścicielem jest idiota, który jest właścicielem tak właściwie z przypadku?).

Nie rozumiesz, że nie każdy też chce ryzykować życie za to, aby politycy dalej sobie rozkradali kraj i drenowali fundusze poprzez spółki skarbu państwa, rodziny i znajomych?

To już nie średniowiecze i nikt normalny nie będzie ryzykował życia za cudze "wartości", gdyby państwo dawało powody młodym Polakom do bycia dumnym ze swojego kraju, to by ludzie chcieli to bronić.

Pewnie powiesz "ale konstytucja", no to każdy normalny z 3 cyfrowym IQ ma już w wuju konstytucje, po tym jak przez lata była gwałcona, różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn wprost gwałci art 32 i 33 konstytucji (jest dyskryminacją ze względu na płeć).

I nie #!$%@? o patriotyźmie, bo dla każdego oznacza on coś innego, dla mnie patriotą byłby ktoś kto by usunal dude ze stanowiska, bądź obecnych decydentów. Bądź grupa osób która była w "niekonwencjonalny sposób" walczyła by usunąć ich i przywrócić normalność w tym kraju.

Jest tylu wyborców obecnego systemu i pracowników budżetówki (którzy korzystają finansowo z obecnego systemu), że mogą z powodzeniem sami bronić systemu, który wspólnie tworzą.

Polecam posypać głowę popiołem i wrócić do wypowiadania się na tematy o których masz pojęcie, czyli szerokorozumiany sprzęt wojskowy.

Kiedyś małym dzieciom prano łeb "patriotyzmem" i wierszykiem "Polak mały", by wykorzystywać ich m. in. w powstaniu warszawskim w celach wojennych, im więcej czytam co piszesz to przybliża mnie to do opinii, że tobie też ktoś sprał łeb.

#takaprawda #wolski #protest #obowiazkowecwiczeniawojskowe
źródło: comment_1670974841wG8EGiMMXLkzJkDAmA1D1M.jpg
  • 91
Nie rozumiesz, że nie każdy też chce ryzykować życie za to, aby politycy dalej sobie rozkradali kraj i drenowali fundusze poprzez spółki skarbu państwa, rodziny i znajomych?


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Ja chcę się przyczepić tylko do tego fragmentu.

Idąc do wojska nie bronisz polityków, ale bronisz naszych miast przed zostaniem drugą Buczą czy Irpieniem. Przed tym, że ktoś wejdzie sobie do twojego domu, mężczyzn zabije, kobiety i dzieci zgwałci, na koniec po kilku
Idąc do wojska nie bronisz polityków, ale bronisz naszych miast przed zostaniem drugą Buczą czy Irpieniem. Przed tym, że ktoś wejdzie sobie do twojego domu, mężczyzn zabije, kobiety i dzieci zgwałci, na koniec po kilku dniach jak się oddziałowi znudzą to też ich zabiją, a jak będą wychodzić to zabiorą wszystko oprócz ścian.

Myślałem, że to oczywiste jest po zdjęciach z Buczy, ale szkoda, że to trzeba tłumaczyć.


@prawiedobrze: super ale
tylko pamiętaj że taki Obajtek czy Morawiecki uciekną jako pierwsi a wam każą przymusem się szkolić. A po wojnie wrócą i będą się domagali zwrotu nieruchomości. Skąd to znamy?? XD


@jacek-puczkarski: Nie no, ja jestem świadomy, że politycy to #!$%@? i pierwsze co to będziemy widzieć prywatne odrzutowce lecące na zachód. Kwestia jest taka, że my tutaj zostaniemy, nasze rodziny też. Zełeński zapowiedział nacjonalizacje majątków tych którzy uciekli, u nas powinno
Idąc do wojska nie bronisz polityków, ale bronisz naszych miast przed zostaniem drugą Buczą czy Irpieniem. Przed tym, że ktoś wejdzie sobie do twojego domu, mężczyzn zabije, kobiety i dzieci zgwałci, na koniec po kilku dniach jak się oddziałowi znudzą to też ich zabiją, a jak będą wychodzić to zabiorą wszystko oprócz ścian.


@prawiedobrze: I to jest sedno sprawy, można mieć wywalone na polityków, trepów, patriotyzm i zwyczajnie w razie czego
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Pełna zgoda. Najpierw Cie dojezdzaja na kazdym kroku. Od mandatow, przez podatki, po brak mozliwosci rozwoju, a pozniej mowia zeby bronic tego grajdolu w imie "patriotycznych wartosci".

W czasie obu wojen swiatowych brytyjscy lordowie, ksiazeta i inni ludzie ze statusem czesto szli na pierwsza linie frontu. Czym dawali przyklad ludowi jako mężowie stanu. Teraz ludzie o podobnym statusie zrobia wszystko aby sie od tego wymigac. Ha tfu!
@KondominiumKatoSocjalistyczne: inna sprawa, ze jest wielu mlodych mezczyzn ktorzy bardzo chetnie chcieliby zwiazac swoja przyszlosc z wojskiem i pewnie zapewniliby odpowiednia ilosc zolnierzy. Ale problem z nimi jest taki, ze ... Trzeba im placic i to wmiare rozsadnie. Do tego trzeba tez ich troche lepiej traktowac. A to wszystko generuje koszty. A po co przeplacac, skoro mozna pod przymusem wcielic "bezuzytecznych" tj. bezdzietnych facetow prawie za darmo? Ha tfu! A niech
@bylem_zielonko: decyzję polityków, a raczej polityka-tyrana, bo jedyna wojna jaka nam zagraża to wojna obronna (i to na przestrzeni lat) i tak cie bezpośrednio kopną w dupe, w postaci hordy barbarzyńców (bo tym są w większości russki) wlewającej się do twojego kraju i niszczącej wszystko, co jest ci cenne. Nie rozumiem, jak w takiej sytuacji można nie chcieć przeszkolic się w podstawowej formie, bo tym są miesięczne ćwiczenia.
@prawiedobrze: kwestia
@KondominiumKatoSocjalistyczne czyli jak zwykle wina PiSu xd
Po raz kolejny wykopom nie chce się robić nic prócz ględzenia przed kompem. No ale jakby kto inny był prezydentem to już na pewno byłoby inaczej xd
Ćwiczenia jak w wielu krajach które wykopy stawiają sobie za wzór ale jak przychdozi co do czego to wielki kwik xd
Zreszta nie ma się co dziwić. Ile już razy wykopy zwoływaly się na uliczne demonstracje i jak
decyzję polityków, a raczej polityka-tyrana, bo jedyna wojna jaka nam zagraża to wojna obronna (i to na przestrzeni lat) i tak cie bezpośrednio kopną w dupe, w postaci hordy barbarzyńców (bo tym są w większości russki) wlewającej się do twojego kraju i niszczącej wszystko, co jest ci cenne. Nie rozumiem, jak w takiej sytuacji można nie chcieć przeszkolic się w podstawowej formie, bo tym są miesięczne ćwiczenia.


@ciemnienie: aha skoro tak
Nie rozumiesz, że nie każdy też chce ryzykować życie za to, aby politycy dalej sobie rozkradali kraj i drenowali fundusze poprzez spółki skarbu państwa, rodziny i znajomych?


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Sugerujesz, ze lepiej aby ruska armia dokonala na Polsce holocaustu niz jakby 4 letni rzad, ktory odchodzi za rok mial nadal rzadzic? xD

Jakie to jest glupie myslenie.
Uswiadomcie sobie przegrywy, ze nie ma dla was miejsca w szerokim swiecie, nie bedziecie zaakceptowani
Idąc do wojska nie bronisz polityków, ale bronisz naszych miast przed zostaniem drugą Buczą czy Irpieniem. Przed tym, że ktoś wejdzie sobie do twojego domu, mężczyzn zabije, kobiety i dzieci zgwałci, na koniec po kilku dniach jak się oddziałowi znudzą to też ich zabiją, a jak będą wychodzić to zabiorą wszystko oprócz ścian.

Myślałem, że to oczywiste jest po zdjęciach z Buczy, ale szkoda, że to trzeba tłumaczyć. Żołnierze bronią nas, naszej
@prawiedobrze: Mnie ciekawi czego sie nauczy przecietna osoba po miesiacu chodzenia po lesie i zobaczeniu karabinu dwa razy

Moze dla porownania niech wysla wszystkich na miesiac boksu (z czego na 1 sparing, a reszta to trening cardio i 2h techniki), a potem w razie czego jak ktos sie w walce z kliczka zmeczy to sie pusci petenta na kilka rund xD

Jesli ktos mysli, ze bedzie jak rambo po miesiacu ogrywal
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przed tym, że ktoś wejdzie sobie do twojego domu, mężczyzn zabije, kobiety i dzieci zgwałci, na koniec po kilku dniach jak się oddziałowi znudzą to też ich zabiją, a jak będą wychodzić to zabiorą wszystko oprócz ścian.

@prawiedobrze: dlatego w razie W zabieram rodzinę za granicę. Bo możemy mieć super wyposażone wojsko, milion rezerwistów, a i tak moja miejscowość może trafić pod ruską okupację i zaliczyć powtórkę z Buczy. Albo mój
I na co przyda mi się wtedy szkolenie wojskowe, patriotyzm i ryzykowanie życia za kraj? Na nic.


@Lonesome_road: Np na to, ze jezeli jestes specjalista (bo takich wzywaja) np informatykiem czym kims innym, to mozesz w wojsku robic pozyteczna rzecz i byc w miare bezpieczny. Zapomnij, ze ktos ci pozwoli uciec za granice, bedziesz wyslany do okopu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wgl nie myslicie perspektywicznie na nic,
Ale problem z nimi jest taki, ze ... Trzeba im placic i to wmiare rozsadnie


@SzFajcarskiscyzor: Ile? No powiedzmy z 8 k ( teraz jest 4,5k ) . Na Ukrainie walczy coś koło 800000 do 1 mln. żołnierzy. Ile jesteś skłonny oddać w podatkach żeby utrzymać dobrze wyposażoną i opłaconą armię zawodową o takich rozmiarach? Połowę pensji? a to tylko wojsko. Jeszcze reszta podatków.

Polacy mają to do siebie że potrafią
@bylem_zielonko: nie boję się, po prostu uważam że w okolicznościach jakiem mamy, należy być gotowym na taką ewentualność.

Oczywiście, popieram szkolenie wojskowe kobiet. Strzelnica, pierwsza pomoc, reagowanie na alrmy i ostrzal, podstawy samoobrony, poruszanie się z mapa i busola, elementy survivalu etc. , to nie są jakieś szczególnie skomplikowane rzeczy do ogarnięcia w 30 dni.
@prawiedobrze: Tyle, że to nie są nasze miasta, tylko właśnie polityków ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli dla Ciebie Twoje mieszkanie jest ważniejsze niż życie Twoje i szczęście Twojej rodziny (no chyba że uważasz, że bez Ciebie, Twoja rodzina byłaby szczęśliwsza xd) to leć na front go bronić i ginąć za kraj który ma Cię w dupie, ja nie mam najmniejszego zamiaru.
nie pójdą do wojska bo zwierzchnikiem jest Duda XDDDDDD dobra odklejka. Jakby ludzie nie pracowali dla zagranicznych firm w życiu nie widząc głównego szefa lub nawet nie wiedzą kto nim jest. Argument inwalida.


@Smogulf: bardzo dobry argument, tak samo jak ten, że państwo które rucha i okrada obywateli na każdym kroku zapędzając ich do życia w coraz większej nędzy nie jest warte nawet pójścia na jednodniowe ćwiczenia, a o obronie to
@WiesniakzPowolania nie mają w dupie, mają armię zawodową, inni są od innych zadań. I tak, żołnierze z innych krajów mają ginąć bo są z nami w sojuszu. Jak nie chcą, to niech nie będą w sojuszu.
To samo powiesz np. o malutkiej Łotwie, że ma się sama obronić swoimi ludźmi przeciwko Rosji, bo inni nie będą za nich ginąć?
Jak dla mnie po to są armie zawodowe i sojusze, żeby armie zawodowe
@Galvay: jeden fakt - armia zawodowa nie jest w stanie samodzielnie i długotrwałe odpierać pelnoskalowego natarcia. Potrzebuje zaplecza i posiłków. Do tego NATO musi mieć czas na reakcje i przerzucenie sił, to nie jest jeden dzień. Dodatkowo, niemadrze jest opierać całą swą obronność tylko na NATO i sojuszach, które są podległe interesom. Zawsze warto być samemu gotowym, dlatego w zasadzie cała wschodnia flanka ma teraz obowiązkowy pobór. Oprócz Polski ( ͡
@ciemnienie no, na pewno taka Łotwa się obroni sama do czasu przybycia NATO ( ͡º ͜ʖ͡º) albo w ogóle sama jesli NATO ich oleje ( ͡º ͜ʖ͡º)
I my też na pewno zmobilizujemy się szybciej niż przybędzie ogarnięta zawodowa armia z innego kraju ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
ale bronisz naszych


@prawiedobrze: Ja chcę się przyczepić tylko do tego fragmentu, bo jest to taki sam semantyczny chochoł jak "nasze" państwo, czy "nasz" kraj. Skoro jest twój to możesz zrobić z nim co chcesz, czy to jednak on może zrobić z tobą wszystko, łącznie z wysłaniem cię to zabijania z okopów? To jaki on jest twój? To ty jesteś jego własnością. Ta "naszość" to tylko pusty zwrot mający cię urobić
o już nie średniowiecze i nikt normalny nie będzie ryzykował życia za cudze "wartości"


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Muszę się przyczepić, bo w średniowieczu ludzie też specjalnie nie walczyli o "wartości", choć lubili sobie przypisywać takie górnolotne powody. Walczyli o łupy, przywileje, ziemie, przychylność seniora.
My natomiast mielibyśmy walczyć o to, żeby po powrocie z wojny pracować 5 lat dłużej na emeryturę albo nie dostać się na publicznie finansowany kurs z powodu odjętych punktów
@niebieskatrytytka: sam jestem w Polsce jakieś 10% roku i to w zupełności mi wystarcza, a nawet to za dużo, bo co wrócę to się gotuje w środku na sytuacje krajową. Przebywając w różnych krajach nie czuję się źle, nieszanowany. To są jakieś fiksacje @BayzedMan wyssane z palca, ewentualnie zbudowane na podstawie swoich doświadczeń, skoro tak dobrze to zna, ale patrząc na zachowanie tutaj to całkiem możliwe, że akceptację znajduję tylko w
@prawiedobrze: ale > Żołnierze bronią nas, naszej wolności i naszego bezpieczeństwa - nie obajtka.

ale najwyższe dowództwo jest powoływane przez takie miernoty polityczne pokroju Obajtka, Macierewicza i ich świty, Potem się okażę że np. 10% zasobów wojska jest zaangażowane w obronę domu rodzinnego Kaczyńskiego, który stoi pusty za wszelkę cenę (patrz co teraz dzieje się z ilością policji pod jego domem - czy to normalne?).
Albo okaże się że teraz posyłamy
@KondominiumKatoSocjalistyczne: Jest też wątek o którym nie wspomniałeś, a jest moim zdaniem dość ważny. Dziennikarze wojskowi są zależni od MONu, chcą mieć jako pierwsi info, wstęp na targi i konferencje i nawet jeśli MON krytykują to tak nie za bardzo. Tak naprawdę racjonalizują decyzje armii. Zauważ jak się pan W zwraca to oficerów MON, a jak do widzów i czytelników.