Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak można być takim kurczaczkiem jak @wolskiowojnie, niby jesteś oczytany i inteligentny (przynajmniej w skali kraju), a nie rozumiesz, że wykopkom chodzi o to, że zaciąganie do wojska na siłę jest fundamentalnie złe i nie ważne na ile dni, bo to szczegóły.
Ty nie rozumiesz, że nikt normalny nie pójdzie do armii, której zwierzchnikiem jest Andrzej Duda? (Chciałbyś pracować w firmie gdzie właścicielem jest idiota, który jest właścicielem tak właściwie z przypadku?).

Nie rozumiesz, że nie każdy też chce ryzykować życie za to, aby politycy dalej sobie rozkradali kraj i drenowali fundusze poprzez spółki skarbu państwa, rodziny i znajomych?

To już nie średniowiecze i nikt normalny nie będzie ryzykował życia za cudze "wartości", gdyby państwo dawało powody młodym Polakom do bycia dumnym ze swojego kraju, to by ludzie chcieli to bronić.

Pewnie powiesz "ale konstytucja", no to każdy normalny z 3 cyfrowym IQ ma już w wuju konstytucje, po tym jak przez lata była gwałcona, różny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn wprost gwałci art 32 i 33 konstytucji (jest dyskryminacją ze względu na płeć).

I nie #!$%@? o patriotyźmie, bo dla każdego oznacza on coś innego, dla mnie patriotą byłby ktoś kto by usunal dude ze stanowiska, bądź obecnych decydentów. Bądź grupa osób która była w "niekonwencjonalny sposób" walczyła by usunąć ich i przywrócić normalność w tym kraju.

Jest tylu wyborców obecnego systemu i pracowników budżetówki (którzy korzystają finansowo z obecnego systemu), że mogą z powodzeniem sami bronić systemu, który wspólnie tworzą.

Polecam posypać głowę popiołem i wrócić do wypowiadania się na tematy o których masz pojęcie, czyli szerokorozumiany sprzęt wojskowy.

Kiedyś małym dzieciom prano łeb "patriotyzmem" i wierszykiem "Polak mały", by wykorzystywać ich m. in. w powstaniu warszawskim w celach wojennych, im więcej czytam co piszesz to przybliża mnie to do opinii, że tobie też ktoś sprał łeb.

#takaprawda #wolski #protest #obowiazkowecwiczeniawojskowe
KondominiumKatoSocjalistyczne - Nie wiem jak można być takim kurczaczkiem jak @wolski...

źródło: comment_1670974841wG8EGiMMXLkzJkDAmA1D1M.jpg

Pobierz
  • 91
@prawiedobrze: Mnie ciekawi czego sie nauczy przecietna osoba po miesiacu chodzenia po lesie i zobaczeniu karabinu dwa razy

Moze dla porownania niech wysla wszystkich na miesiac boksu (z czego na 1 sparing, a reszta to trening cardio i 2h techniki), a potem w razie czego jak ktos sie w walce z kliczka zmeczy to sie pusci petenta na kilka rund xD

Jesli ktos mysli, ze bedzie jak rambo po miesiacu ogrywal
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przed tym, że ktoś wejdzie sobie do twojego domu, mężczyzn zabije, kobiety i dzieci zgwałci, na koniec po kilku dniach jak się oddziałowi znudzą to też ich zabiją, a jak będą wychodzić to zabiorą wszystko oprócz ścian.

@prawiedobrze: dlatego w razie W zabieram rodzinę za granicę. Bo możemy mieć super wyposażone wojsko, milion rezerwistów, a i tak moja miejscowość może trafić pod ruską okupację i zaliczyć powtórkę z Buczy. Albo mój
I na co przyda mi się wtedy szkolenie wojskowe, patriotyzm i ryzykowanie życia za kraj? Na nic.


@Lonesome_road: Np na to, ze jezeli jestes specjalista (bo takich wzywaja) np informatykiem czym kims innym, to mozesz w wojsku robic pozyteczna rzecz i byc w miare bezpieczny. Zapomnij, ze ktos ci pozwoli uciec za granice, bedziesz wyslany do okopu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wgl nie myslicie perspektywicznie na nic,
Ale problem z nimi jest taki, ze ... Trzeba im placic i to wmiare rozsadnie


@SzFajcarskiscyzor: Ile? No powiedzmy z 8 k ( teraz jest 4,5k ) . Na Ukrainie walczy coś koło 800000 do 1 mln. żołnierzy. Ile jesteś skłonny oddać w podatkach żeby utrzymać dobrze wyposażoną i opłaconą armię zawodową o takich rozmiarach? Połowę pensji? a to tylko wojsko. Jeszcze reszta podatków.

Polacy mają to do siebie że potrafią
@bylem_zielonko: nie boję się, po prostu uważam że w okolicznościach jakiem mamy, należy być gotowym na taką ewentualność.

Oczywiście, popieram szkolenie wojskowe kobiet. Strzelnica, pierwsza pomoc, reagowanie na alrmy i ostrzal, podstawy samoobrony, poruszanie się z mapa i busola, elementy survivalu etc. , to nie są jakieś szczególnie skomplikowane rzeczy do ogarnięcia w 30 dni.
@prawiedobrze: Tyle, że to nie są nasze miasta, tylko właśnie polityków ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeśli dla Ciebie Twoje mieszkanie jest ważniejsze niż życie Twoje i szczęście Twojej rodziny (no chyba że uważasz, że bez Ciebie, Twoja rodzina byłaby szczęśliwsza xd) to leć na front go bronić i ginąć za kraj który ma Cię w dupie, ja nie mam najmniejszego zamiaru.
nie pójdą do wojska bo zwierzchnikiem jest Duda XDDDDDD dobra odklejka. Jakby ludzie nie pracowali dla zagranicznych firm w życiu nie widząc głównego szefa lub nawet nie wiedzą kto nim jest. Argument inwalida.


@Smogulf: bardzo dobry argument, tak samo jak ten, że państwo które rucha i okrada obywateli na każdym kroku zapędzając ich do życia w coraz większej nędzy nie jest warte nawet pójścia na jednodniowe ćwiczenia, a o obronie to