Wpis z mikrobloga

@Prusti: Weź pod uwagę, że większość domów nie jest normalnie ocieplona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogrzewanie kiedyś było bardzo tanie i nikt o tym nie myślał.
A teraz, ja zarabiając jako programista nie mam ochoty przejmować domu po rodzicach bo szkoda mi wywalać pieniędzy w komin, a za wiele z nim zrobić się nie da... Taki "jako tako" zrobiony budynek z lat 90 cofnąć do stanu surowego
@buzzardpl: Jestem "skrzywiony" wychowaniem w bloku z wielkiej płyty, gdzie w mieszkaniu moich rodziców było 24 - 25 stopni. Grzejniki nie posiadały jakiejkolwiek regulacji (nie pytajcie dlaczego - nie wiem) i zawsze dawały na maksa. Dopiero kilka lat temu spółdzielnia wprowadziła regulację. Mieszkanie jest osłonięte z każdej strony innymi mieszkaniami i nawet klatka schodowa jest ogrzewana olbrzymimi grzejnikami na samym dole, przy windach, a na piętrach nie ma żadnych okien. Pamiętam
24-25*C


@buzzardpl: u mnie też w mieszkaniu mamy taką temperaturę. Wszystkie grzejniki włączone na maxa, bo stary mówi "płacę za to cholerne ogrzewanie, więc niech grzeją!". Nieraz mam problem z zaśnięciem, bo za ciepło i muszę okno uchylić.
I trochę racja z tym, że łatwiej jest zachorować. Zawsze jak w zimę muszę spędzić kilka nocy w innym mieszkaniu/domu gdzie jest poniżej 20*C to zaraz boli mnie gardło i dostaje kataru.
@tihuana: sterowanie nie ma tu kompletnie nic do rzeczy. Chodzi o to, ze jak masz o 20.00 21 stopni to nie ma szans zebys o 22.00 miala 18 stopni. Chyba, ze wlaczysz sobie klimatyzacje albo pootwierasz okna, tylko na Boga, jaki to ma sens? XDDDD w czasach kiedy ludzi ledwo stac na opal. Po to wywalali kase na ocieplenie domu, zeby potem wieczorami go wychladzac otwierajac okna xD