Wpis z mikrobloga

Ale ta aplikacja Bla Bla Car jest dobra. Przejechałem ostatnio niemal równe 3000 km (2996) po Polsce, na paliwo wydając 538 zł. Od ludzi z aplikacji zgarnąłem w sumie 830 zł, więc nie dość, że z paliwem wyszedłem na 0, to zostało jeszcze na opłaty autostradowe i 2 noclegi (w trójgwiazdkowym hotelu) ze śniadaniem :-) A ludzie też zadowoleni, bo przejazd wyszedł im taniej i bardziej komfortowo (środkowe miejsce w Fabii zostawiam zawsze wolne, a także jeżdżę płynnie, oraz dbam o zawieszenie - zresztą mam nowe auto) niż busem, pociągiem (nie mówię o I klasie), czy samolotem.

#blablacar #carsharing #carpooling #polskiedrogi #autostradypolska #autostop #polska #transport #komunikacjamiejska #autobusy #pociagi #samoloty #samochody #ekonomia #oszczedzanie
  • 20
@Adamfabiarz: mi się nie podoba, z powodu prostej kalkulacji:

Dojazd do krakowa z okolic gliwic to ~43zł w benzynie, do tego 2x bramki czyli 20zł, co nam daje 63zł. W aplikacji max koszt na taki przejazd daje chyba 23 czy 25zł. No nie bardzo się kalkuluje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Adamfabiarz: BlaBlaCar jest dziwny. Ustalam trasę X -> Warszawa za minimalną kwotę czyli 35 PLN. Trasa ustalona, jeden pasażer jest na całej trasie i płaci 35 ale ten booster znajduje mi od połowy trasy do celu innego pasażera za jakąś dziwną kwotę która jest wyższa niż 35 PLN za całość. I teraz na końcu pasażer na całej trasie płaci 35 a ten od połowy 35 + x
@vargemp: Gwoli ścisłości 2 x bramki Mysłowice - Kraków to 26 zł. Ale nikt nie każe jeździć przez bramki. O ile normalnie jeżdżę po płatnych odcinkach autostrad zarządzanych bezpośrednio przez państwo o tyle kulczykowej A2 i mostostalowej A4 nie uznaję, i albo całkowicie omijam bramki, albo przejeżdżam tylko przez jedną bramkę (nie dotyczy sytuacji, gdy śpieszy mi się na pilne nowe spotkanie biznesowe, ale to rzadko). Oczywiście, że Ci się kalkuluje.
@Ar_0: To wcale nie jest takie dziwne, i właśnie dobrze, że booster ma taki, a nie inny algorytm. Ponieważ te osoby co wynajduje z boostera, to często w takim miejscu spotkanie, że trzeba zjechać np. 2-3 km z drogi szybkiego ruchu. Ja zresztą np. ustalam tak, że za pełną trasę od początku do końca wychodzi 80 zł, a jakby zrobić pełną trasę, ale wg punktów pośrednich, wychodzi bardziej stówa. Tak samo
@vargemp: No ja daję ceny albo sugerowane, albo nieco niższe ceny od sugerowanych (wewnątrz Polski) i dzięki temu praktycznie mam niemal zawsze pełne auto (nie licząc środkowego miejsca na tylnej kanapie, które dla komfortu pozostawiam wolne - Fabia to nie Suberb). Do tego dochodzi eko-jazda do max 120 km/h, motor 1.0 MPI i lpg i dostaję więcej od podróżnych nieco więcej niż wydam na paliwo (dla celów skarbowych dodam - nie
@Adamfabiarz:

od kiedy to tak dziala? Mi booster podpowiada kawalki trasy, ale ich kwoty sa proprocjonlane do przejazdu, nigdy nie pokazal mi zeby za czesc trasy wziac tyle co za cala albo wiecej....
jak nie jesteś studentem/nie masz żadnej innej zniżki, to blabla wychodzi dużo taniej xD


@NijuGMD: Nie prawda, przynajmniej na mojej trasie. Bilet PKP kosztuje 46 zł (płacę 31 bo jestem krwiodawcą). Blaba ma ceny w przedziale 40-55 zł. Rzadko mniej, czasami więcej, a jak ktoś leci dłuższą trasę i moja jest tylko jej częścią to bywa i 90-100 zł.