Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.

(°°

Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80
24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

W komentarzach linki do pozostałych filmów.

Poproszę o plusa, może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia.
andy1983 - Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal n...
  • 537
@andy1983 wrzucałeś na spotted? Może wtedy głos by się zajad sprawą podana na tacy, inna sprawa, nie obwiniaj siebie tamtego samochodu nie powinno być tam na bus pasie.
@LewPodkarpacia: ale co ma zrobić policja? Wiesz jak wyglada procedura karania za nagrania z kamer, zdjęć z fotoradaru itp.? Policja wykonuje przepisy prawa, a nie je stanowi - w przypadku karania za takie wykroczenia to przepisy są do dupy, a nie działania policji. Za PRL milicja by przywiozła użytkownika auta na dołek i pałowali, aż by się przyznał, że kierował nawet jakby nie kierował, ale przecież nie o takie metody nam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@andy1983: w innym wpisie wykopki lamentują, że policja łapiąc z drona tylko "wyciąga pieniądze" za wyprzedzanie na przejściu na pieszych. Ale pewnie nawet filmik jak w tym wpisie nie otworzy takim oczu


@Adr14n_: jest różnica, jeśli jedziesz zgodnie z przepisami i trochę wystajesz za samochód (jechałeś ciągle tą samą prędkością) i specjalnie Cię psy łapią (bo nagrali 3 sekundy, że jedziesz przez pasy, a nie 10 sekund, gdzie sprawdza się
@andy1983: Klasyk w wykonaniu policji. Mi w auto pod firma typ uderzył i uciekł zgłosiłem sprawę poinformowalem o kamerach. Za 4 dni dzwonię a oni dalej nagrania nie wzięli. Zgrałem sam od firmy które kamery to zarejestrowały i sprawa poszła do tego stopnia ze koniec końców policjant mi powiedział z grzeczności ze właściciel chciałby z panem się dogadać i prosił o numer tel….. ten kraj i całe te prawo to rzygi.
@Senuyo: Nie wiem jak w obsranej gownem Polsce ale w wielu krajach dziecko do lat 12 na rowerze/hulajnodze to nadal „pieszy” i ma prawo jeździć chodnikiem i przejeżdżać przez pasy. Wogole przepis o zsiadaniu z roweru/hulajnogi na przejściu dla pieszych to tez chyba tylko w Polsce istnieje. W innych krajach poprostu ktoś kto przejeżdża przez pasy rowerem/hulajnoga to „prowadzący pojazd” przez co traci pierwszeństwo na przejściu.