Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.

(°°

Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80
24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

W komentarzach linki do pozostałych filmów.

Poproszę o plusa, może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia.
andy1983 - Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal n...
  • 537
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andy1983: jak ja zgłosiłem sytuacje drogową z nagrania z kamerki samochodowej to zareagowali po 8 miesiącach. XD ale zareagowali
Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu.


@andy1983: Czyli generalnie nic nie zrobiłeś i szukasz szczęścia na wykopie.
@msichal: tak:

Obowiązek jazdy po drodze publicznej nie dotyczy dzieci poniżej 10. roku życia, które w rozumieniu przepisów nie są rowerzystami, tylko pieszymi. Oznacza to, że dziecko powinno poruszać się po chodniku, nawet kiedy obok znajduje się wydzielona dla rowerów droga. Dzieci w tym wieku mogą jeździć na rowerze wyłącznie w towarzystwie opiekuna. Co ciekawe, w tym przypadku również dorosły, opiekując się dzieckiem, ma prawo poruszać się po chodniku. Trzeba
@andy1983: może by tak napisać na adres email (do wiadomości kilka redakcji czołowych) czy to tak trudno znaleźć kierującego pojazdem, który prawie zabił dziecko (i innych) na pasach? plus jak bardzo jesteśmy zażenowani pracą policji szczególnie, że jeśli chodzi o brak maseczki, ściganie ludzi za mycie pojazdów w covid, ochronę miesięcznic czy domu szeregowego posła w warszawie, to wtedy reakcja jest aż przesadzona.
leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.


@andy1983: jak masz nieco czas to bierz adwokata od spraw karnych i do prokuratury. mogą odrzucić czy coś bo im się nie chce, ale zdaje się możesz wówczas ponownie dać.

Może jest na to paragraf (wbrew pozorom prawo
@andy1983 tak swoją drogą na przejściu się schodzi z pojazdów (rower/hulajnoga) i się je Przeprowadza właśnie z powodu aby nie zostać sprzątniętym


@Rad-X: Niby masz rację ale to jak obwinianie dziewczyny w spódniczce że została zgwałcona xD

Kierowca widział że inny uczestnik ruchu stoi przed przejściem, to dlaczego jechał? Co by zmieniło jakby dziecko szło pieszo zamiast na hulajnodze (jest niewiele szybsze od ojca).

Takim kierowcom powinno się odbierać prawo jazdy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@andy1983: niewiele by brakowało żeby doszło do tragicznego wypadku, a niektórzy tutaj się jeszcze Ciebie czepiają (°°

Ostatnio coraz częściej dochodzi do takich akcji że kierowcy nie chcą mnie nawet przepuścić na pasach, a kilka razy kierowcy, chociaż widzieli że już przechodzę przez pasy, to jeszcze przyspieszali, żeby zdążyć przejechać. Często robią tak taksówkarze.

Jeśli kierowcy będą dalej się tak zachowywać