Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.

(°°

Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80
24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

W komentarzach linki do pozostałych filmów.

Poproszę o plusa, może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia.
andy1983 - Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal n...
  • 537
@andy1983: niestety policja w Poznaniu to dramat, nic nie robią. My też wysłaliśmy raz zgłoszenie na typa, który na skrzyżowaniu przy Avenidzie uznał w pewnym momencie, że znudziło mu się czekanie na zielone światło, więc wyminął całą kolumnę samochodów stojących na czerwonym i pocisnął sobie przez skrzyżowanie, dobre 100 na liczniku, szczęście ze nikt nie jechał akurat z tych co mieli zielone, bo typ nawet nie zwolnił wjeżdżając na krzyżówkę. Wysłaliśmy
A ja sie przyczepie jeszcze jednej rzeczy. Bedzie seksistowsko. To jest jakis klasyk u kobiet - przechodzi grupa przez przejscie, to kobieta sie zatrzyma i poczeka dluzej z ruszeniem. Nie wiem czemu? Zeby jak cos trachnelo tylko rodzine a jej nie? Przeciez dlatego sie obróciłeś do tylu zamiast patrzec na dziecko. Podobna sytuacje widzialem ze 100 razy i wciaz nie rozumiem motywacji.

+: m4competition


@pturko: Nie jest seksistowsko tylko po chamsku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hoppbakke:

Jak czytam te komentarze o tym że piesi mają być w #!$%@? uważani to zastanawiam się w jakim wy świecie chcecie żyć? Ludzie już nawet piszą że jak pieszy przechodzi na zielonym to powinien się 15 razy upewnić czy na pewno nic nie jedzie.. Ciekawe czy wy się tak upewniacie 15 razy jadąc autem na skrzyżowaniu jak macie zielone i zatrzymujecie się przed takim skrzyżowaniem np. jadąc przez nie prosto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mieszkopol:

Powiem krótko amebo, przechodząc przez przejście, pieszy powinien upewnić się że wszystkie auta się zatrzymają i nic go nie zabije. I nie potrzeba do tego 15 upewnień, wystarczy spojrzeć lewo prawo lewo i gotowe, mamy pewność


Powiesz mi w jaki sposób ma to zrobić niewidomy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@andy1983:

Niemniej powtórzę raz jeszcze, że w pełni się zgadzam, zasada ograniczonego zaufania powinna być przez nas stosowana zawsze.


Zasada ograniczonego zaufania mówi, że masz prawo zakładać, że każdy inny uczestnik ruchu porusza się prawidłowo. Dopiero gdy jego zachowanie mogłoby sugerować, że tak nie jest powinieneś to zaufanie do niego ograniczyć.

Zgodnie z tą zasadą prawidłowo weszliście na pasy, jedno auto już stało więc miałeś prawo zakładać, że reszta widząc to
@PeterFile: w DE do wiezienja idziesz jezeli nie zaplacisz vrzywny 1000 euro za brak prawka... wtedy odisadka mkesiac. Pisalem wyzej tez, ze jak nie ma prawka i nie wskaze to potencjalnje byl kierowca, bo jest wlascicielem auta. W DE musisz prowadzic rejestr uzyczen auta... w takiej sytuacji dostalby

Np mandat plus vrzywna za brak prawka 1000 euro, ktore jest wymienne na mandat plus miesieczna odsiadka
@cirilla1989: Mam tak samo, zawsze jak jest przejście i dwa pasy w jedną stronę, to jeśli na drugim od razu nie stoi zatrzymany samochód, to zawsze się zatrzymuję na środku i wyglądam zza pierwszego.

Mój ojciec tak kiedyś dziadkowi jakiemuś życie uratował, bo zobaczył w lusterku, że jakiś debil nie planuje się zatrzymać i zatrąbił na dziadka. Ten się przestraszył i zatrzymał, a debil go minął na gazetę na środku drogi.