Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@pawel_orzech: tylko to jest przedstawione w taki sposób że był dostawcą pizzy i po boot camp dostał pracę 20kXD mimo 2 lat nauki nie był w stanie znaleźć nic w branży a po 3 miesięcznym kursie jest rozchwytywany. I postaw się w roli jego pracodawcy, przychodzi ci gość bez doświadczenia i dajesz mu 20k wypłaty na start zamiast kogoś z doświadczeniem lub papierkiem z uczelni. Albo ten typ jest mega kotem
@NoMoreTearsJustSmile: Ale gość napisał że jego brat ma 16k pewnie brutto po roku pracy, a to jest zupełnie realne, mimo to ktoś twierdził że to przeginka. Nie zna po prostu rynku tym bardziej w wawce, gdzie 2 lata expa i 20k netto na b2b nikogo za specjalnie nie dziwią.
@Metylo: kiedyś pisałem z jednym takim scamerem, tylko on był od inwestowania. Wiadomo jego klienci to jakieś chłopy z budowy (nic nie mam do robotników fizycznych żeby było jasne) którzy z poziomu 4K miesiąc przeszli na 50k. Finalnie kazał się logować na jakiejś fejk giełdzie i żeby wpłacić 250$. Smutne ze Polska policja nie zajmuje się takimi osobami

Ten z którym gadałem to był dopiero ananas, chodził w podróbkach a z
roooooot - @Metylo: kiedyś pisałem z jednym takim scamerem, tylko on był od inwestowa...

źródło: comment_1667839285fMwIkl5aQfNvtblFKOtvpl.jpg

Pobierz
@Crisu: Sam znam kilka osób umiejących hojnie wynagrodzić za to, że ktoś wykonuje dla niego robotę. Ja zarabiam, ty zarabiasz, win win. Pracowałem kiedyś u takiego gościa. Może dlatego mnie to tak nie dziwi.

@bear2112 Z tym, że to nie oni o tym wspomnieli, a OP. Na jego miejscu też bym się jarał. Też kiedyś woziłem pizzę. Teraz jestem skromnym logistykiem i myślę, że będąc w sytuacji OPa też wspominałbym czasami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pieskor: ten kumpel dostał tyle po kursie i 2 miesiącach doświadczenia? Czy siedzi w IT od gowniaka i złapał bakcyla?

Bo na przykładzie OPa tutaj widać kogoś kto chyba nie myślał wcale o karierze w IT i nagle 20kola wpadło. Cała ta wymiana zdań wygląda sztucznie i tyle. Może i go zatrudnili i płacą mu krocie, aby się wypromować, ale po co jak można wszystko zmyślić?