Wpis z mikrobloga

@Quiz: Jeden projekt chmury, a raczej "chmury", bo nawet nie wymaga dużego doświadczenia - robiłem w AWS, ten jest na zapomnianej przez Boga i ludzi GCP (ogółem ktoś chyba chciał być bardzo oryginalny, bo stack jest pełen mniej popularnych rozwiązań XD).
Drugi projekt... powiedzmy, że jest tam jeszcze java 7 i część trzeba będzie dopiero przerobić na springa (XD), ale płacą extra za babranie się w tym.

Myślałem z początku, że
@wfm125m: no ja nie mówię, że na pewno jej się nie uda, ale ona nie rozumie, że będzie Juniorem do przyuczenia z kolejką 300 osób na jedno miejsce. A może i dobrze, że nie rozumie, bo ludzie, którzy nie wiedzą, że nie można po prostu biorą i robią i nie czytają wykopków XD
@Crisu: myślałem, że uczą jakiś rocket-science, a tu ogół, 8 dobrych książek + pluralsight + dokumentacja + nauka wzorców i praktyka i w pół roku da radę to ogarnąć, oczywiście jak ktoś nie jest debilem, pewnie i tak z tych tematów uczą konkretów, jak to działa pod spodem to już na własną rękę
@Metylo: z punktu widzenia szefa departamentu IT:

O, mam tutaj ziomka który 2 miesiące temu był dostawcą pizzy, hmmm ile by mu zapłacić a dobra, niech będzie ponad 20 tysięcy za miesiąc, na pewno się zwróci firmie

Tak było


@Marmite: obstawiam że oni biorą tych kursantów i idą do klienta ich outsourcować i mówią tak, mam tu ziomka ogarnia to i to chce 20k dajecie i jest git, CV? a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirasKo-Kalwario: nie ogarniam co to za firmy by tak robiły, jak pracowałem w software house to każden jeden klient jeszcze robił swoje dość wnikliwe interview po otrzymaniu od nas rekomendacji kandydata xD