Wpis z mikrobloga

Czy gotowanie ma sens w rachunku ekonomicznym? Przykładowe spaghetti: puszka 800g kosztuje 1,69 euro, a ten proszek i makaron 500g = 1,88€. Kupuję zazwyczaj gotowe puszki w dyskontach i patrząc na ceny nie wydaje mi się, że oszczędzałbym gotując samemu.

#jedzenie #gotujzwykopem #pieniadze #niebieskiepaski #rozowepaski #pieniadze #pytanie #przemyslenia
apfi - Czy gotowanie ma sens w rachunku ekonomicznym? Przykładowe spaghetti: puszka 8...

źródło: 1000002909

Pobierz

aaaaa

  • Tak, gotowanie pozwala oszczędzić 46.2% (982)
  • Gotuję głownie dla smaku, bo te gotowe są takie se 44.4% (945)
  • Gotowanie to bezsens #teamgotowepuszki 9.4% (199)

Oddanych głosów: 2126

  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@apfi ale to nie jest dobre nawet , w domu sobie zrobisz po swojemu a to zrobione najtańszym kosztem , rozpackany makaron jak glut i mało mięsa przypraw
  • Odpowiedz
@apfi: to spagetti z puszki to jest pasza dla plebsu zrobiona z mięsa MOM i pszenicy technicznej
Nie wiem czy jedzenie zrobione samemu jest tańsze, z pewnością jest lepsze
  • Odpowiedz
@apfi: ale wiesz że spagetti to nie tylko proszek plus makaron? do tego proszku dodaje się jeszcze m. in. mięso, pomidory, cebule, a makaron starczy ci na więcej niż jeden obiad, mi starcza na około 3-4
  • Odpowiedz
@apfi:

Czy gotowanie ma sens w rachunku ekonomicznym? Przykładowe spaghetti: puszka 800g kosztuje 1,69 euro, a ten proszek i makaron 500g = 1,88€.


Powinieneś się wtedy zastanowić czy tam jest ten makaron ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ogóle masa gotowych produktów jest tańsza niż półprodukty w ilości teoretycznie potrzebnej do ich wytworzenia, a mało ktoś się zastanawia dlaczego.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Vade: Normalnie kosztuje 1,99 euro, ale praktycznie od kilku miesięcy jest na promocji, więc traktuję to jako normalną cenę.
  • Odpowiedz
@kacappylon

@apfi: ale wiesz że spagetti to nie tylko proszek plus makaron? do tego proszku dodaje się jeszcze m. in. mięso, pomidory, cebule, a makaron starczy ci na więcej niż jeden obiad, mi starcza na około 3-4


Spaghetti to tylko woda i mąka.
  • Odpowiedz
@apfi: jasne, po prostu jedzenie w takiej cenie nie moze byc zdrowe i bogate w wartosci odzywcze - szkoda zdrowia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz