Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1840
##!$%@? #aleakcja #zalesie #zonabijealewolnobiega

Słuchajcie co się #!$%@?ło, starszy syn (11l) poszedł na nockę do kolegi z bloku, (15l) zwykle nic się nie działo ,potrafili sobie wyjść w nocy na dwór, ale zwykle siedzieli i grali.

O 4 w nocy stukanie do drzwi, stara się zerwała, otwiera , a tam męski głos "Czy to pani syn?" Momentalnie się rozbudziłem, gdy weszło dwóch rosłych policjantów z młodym. Co się okazało, starszy kolega buchnał matce kluczyki do auta, i sobie na wycieczke pojechali. Pech chciał że im się zepsuł samochód i kurła starszy posadził za kółko mojego Benka, a sam postanowił zapchać auto do domu, 5km , rozumiecie, w Warszawie.. ktoś zgłosił że nastolatek w środku nocy pcha auto, i dalej już finał znany.

Jeszcze młody śpi, zastanawiam się jakie konsekwencje musi ponieść. Kurła, sam miałem siano w głowie za dzieciaka,ale mimo wszystko policja mnie nigdy do domu nie odstawiała xD Policjanci wyjątkowo zabawni, mówią że dobrze mu szło, w nic nie przydzwonił, można go na prawko zapisywać xD
  • 192
@Kick_Ass: Dobrze ze poczekales z #!$%@? to trzeba na spokojnie. Problem jest ze ten kolega ma 15 lat i pewnie sam byl prowodyrem a twoj synal jak owieczka za nim podazyla przede wszystkim musisz porozmawiac o konsekwencjach tych czynów. Niech napisze list z przeprosinami do ojca tego drugiego i idz z nim go wrecz to bedzie bardziej logiczne niz zakaz wychodzenia na zawsze czy zabranie telefonu (czytaj dobre polskie wychowanie)
a jakieś konsekwencje prawne będą za prowadzenie bez uprawnień ?


@kurtyzany: 15lvl i 11lvl za taką akcję może odpowiadać tylko przed sądem rodzinnym.

Nic nie zmajstrowali, nic nie popsuli. Wtedy rozejdzie się po kościach.

Twój młody nie prowadził pojazdu mechanicznego więc luz - nieco gorzej ten drugi - wszystko zależy od notatki policji.

Jeśli sprawa trafi do sądu rodzinnego to będzie obserwacja kuratora dziecięcego no i sama sprawa.
Dzieci nic nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@Kick_Ass: #!$%@? kiedyś identyczna akcje ale nas nie złapali na szczęście tylko z kuzynem po małej miejscowości się pojechaliśmy przejechać. Matki się skapnely, telefony do nas od razu i szybko powrót bo przypał. Wytargaly nas za uszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takie pomysły biorą się u młodych z dupy absolutnie i nic nie oznaczają. Nie ma co za to karać. Porozmawiaj z nim na poważnie, wytłumacz mu
@Igbt serio to piszesz? Bo jesli tak go bylby to duzy blad. Brak kontaktu odcina tego rodzaju przeprosiny od duzej czesci emocji, nie wprowadza dyskomfortu zwiazanego z stawieniem sie przed osoba twarza w twarz. Email jest bezosobowy i duzo łatwiejszy, to wrecz tchorzostwo i pokazanie dziecku, ze mozna unikac konsekwencji czesciowo.
Niech napisze list z przeprosinami do ojca tego drugiego i idz z nim go wrecz to bedzie bardziej logiczne niz zakaz wychodzenia na zawsze czy zabranie telefonu (czytaj dobre polskie wychowanie)


@typowy_lobuz: To jest bardzo słaby pomysł, bo utrwala przekonanie, że przeprosiny nic nie znaczą i mogą być wymuszone. Przeprosiny powinny wynikać z poczucia skruchy, a nie przykrego obowiązku, jeśli nie są szczere to są bardziej krzywdzące niż ich brak.

@